Erdogan bespreekt situatie rond kerncentrale Zaporizja met Poetin
LVIV (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zegt dat hij de situatie rondom de kerncentrale in de Oekraïense regio Zaporizja met de Russische president Vladimir Poetin gaat bespreken, nu hij ook de Oekraïense president Volodimir Zelenski erover heeft gesproken. De Oekraïense kerncentrale is sinds maart in Russische handen. Beide strijdende partijen beschuldigen elkaar ervan het complex te beschieten en "provocaties" voor te bereiden.
Erdogan stond verslaggevers te woord tijdens zijn vlucht terug naar Turkije. De Turkse president was donderdag in de Oekraïense stad Lviv voor een ontmoeting met Zelenski en de VN-chef António Guterres.
Volgens Erdogan heeft Zelenski tijdens hun ontmoeting onder meer geëist dat Rusland alle mijnen in het gebied waar de kerncentrale ligt, verwijdert. "We gaan de kwestie met Poetin bespreken en hem vragen om specifiek voor Rusland te doen wat nodig is om een belangrijke stap richting wereldvrede te zetten", zei hij.
Militaire inval in Noord-Syrië
Erdogan ontkende tegenover de verslaggevers ook dat hij een militaire inval in Noord-Syrië plant om daar om een Koerdische militie aan te vallen. Turkije bezet al stukken land langs de grens in Noord-Syrië en kondigde onlangs een nieuw offensief aan tegen de "terroristische" dreiging van de Syrisch-Koerdische YPG-militie.
"Wij hebben geen zicht op het grondgebied van Syrië. Het regime in Damascus moet zich daar bewust van zijn", zei hij. Ook zei hij een dialoog en diplomatie met Syrië niet uit te sluiten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de gevangenis bezoek gekregen van minister van Justitie Gérald Darmanin, melden Franse media zoals BFMTV en 20 Minutes op basis van ingewijden. Dat bezoek is omstreden. Een hoge aanklager waarschuwde eerder dat daardoor de onafhankelijkheid van de rechtsstaat onder druk kan komen.
18 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt zich klaar te maken voor de overdracht van de stoffelijke overschotten van twee gijzelaars door Hamas. Dat meldt Haaretz. De overdracht moet plaatsvinden rond 15.00 uur Nederlandse tijd.
31 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechter heeft drie Duits-Russische burgers veroordeeld voor spionage voor Rusland. De hoofdverdachte werd ook beschuldigd van het voorbereiden van sabotage en het meevechten met een militie in Oost-Oekraïne en kreeg daarvoor zes jaar gevangenisstraf. De twee andere verdachten kregen voorwaardelijke straffen van zes maanden en een jaar.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De tests met een nucleair aangedreven raket en torpedo die Rusland deed, waren niet bedoeld als wapenproeven met kernkoppen. Dat zegt het Kremlin in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die zei woensdag voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping dat hij het Pentagon had opgedragen onmiddellijk te beginnen met het testen van het Amerikaanse nucleaire arsenaal.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Justitie gaat 42 voormalige aanhangers van de inmiddels ontmantelde Oostenrijkse tak van klimaatorganisatie Letzte Generation (Laatste Generatie) vervolgen, zegt de openbaar aanklager. Aanvankelijk werden zij ook beschuldigd van het vormen van een criminele organisatie, maar die aanklacht is vervallen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft donderdagochtend ongeveer tien luchtaanvallen uitgevoerd bij de zuidelijke Gazaanse stad Khan Younis. Dat meldt onder meer Al Jazeera. Ook zou er met tanks zijn aangevallen ten oosten van Gaza-Stad. Vooralsnog zijn er geen doden of gewonden gemeld. Volgens Israël ging het om "precisieaanvallen" gericht tegen "terroristische infrastructuur" in gebieden die nog onder controle van Israël staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de krijgsmacht opdracht gegeven in te grijpen bij Israëlische invallen in het zuiden van zijn land. Eerder op de dag kwam daar iemand om het leven tijdens een inval in grensplaats Blida.
2 uur geleden