Erdogan beschuldigt Israël van sabotage besprekingen
ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat de Israëlische aanvallen op Iran vlak voor een nieuwe nucleaire gespreksronde met de VS bedoeld waren om de onderhandelingen te saboteren. Het laat volgens hem zien dat de regering Netanyahu niet van plan is kwesties op te lossen door diplomatie.
Erdogan deed zijn uitspraak op de eerste dag van de bijeenkomst van de buitenlandministers van de Organisatie van Islamitische Samenwerking (IOS) in Istanbul. Hij spoorde landen met invloed op Israël aan niet te luisteren naar de kwalijke doctrine van Netanyahu en een oplossing te zoeken via de dialoog zonder verdere escalatie van het conflict.
De Turkse president riep de islamitische naties op de strafmaatregelen tegen Israël op te voeren op basis van internationale rechtsregels en resoluties van de Verenigde Naties. Zijn minister van Buitenlandse Zaken, Hakan Fidan, waarschuwde voor het ergst denkbare scenario. "Israël is bezig onze regio op de rand van een totale catastrofe te brengen door ons buurland Iran te bombarderen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
14 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
4 uur geleden