Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan belooft vreedzame machtsoverdracht als hij verliest

Erdogan belooft vreedzame machtsoverdracht als hij verliest

ANKARA (ANP/DPA) - Als de Turkse president Recep Tayyip Erdogan zondag de presidentsverkiezingen verliest zal hij zonder problemen de macht overdragen aan zijn opvolger. Erdogan voelde zich beledigd dat een journalist hem dat überhaupt durfde te vragen.

"Een belachelijke vraag. We komen in Turkije met democratische middelen aan de macht. Als ons land anders besluit, zal ik doen wat democratie vereist, ik kan niet anders", zei Erdogan op nationale televisie.

Als de oppositie zich zorgen maakt om de veiligheid van de verkiezingen moeten ze waarnemers sturen naar alle stembureaus, vindt de Turkse president.

Nek-aan-nek-race

Erdogan, die al twintig jaar aan de macht is in Turkije, gaat er overigens vanuit dat hij zondag herkozen wordt, ondanks dat hij achter staat in de peilingen. Het belooft een nek-aan-nek-race te worden met Kemal Kilicdaroglu, de kandidaat die door zes oppositiepartijen naar voren is geschoven om het tegen Erdogan op te nemen.

In 2021 en 2023 braken grote rellen uit in de Verenigde Staten en Brazilië nadat de presidenten Donald Trump en Jair Bolsonaro hun verlies in de verkiezingen niet accepteerden. Trump sprak zonder bewijs van fraude en Bolsonaro hintte daar ook op, al voor de uitslag bekend werd. Hij heeft daarna nooit zijn verlies toegegeven. Aanhangers bestormden de parlementsgebouwen en hoopten de uitslag ongedaan te maken.

Meer uit Buitenland

Premier Groenland over Trumps ziekenhuisschip: nee, bedankt

NUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".

1 uur geleden
Protesten in Iran laaien opnieuw op bij universiteiten

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.

1 uur geleden
Secret Service doodt man die Mar-a-Lago wilde binnendringen

MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.

2 uur geleden
Hongarije blokkeert EU-sancties tegen Rusland om oliepijpleiding

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

4 uur geleden
Frankrijk ontbiedt ambassadeur VS in verband met moord activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft aangekondigd dat hij de Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, Charles Kushner, zal ontbieden vanwege diens opmerkingen over de moord op een Franse radicaal-rechtse activist vorige week.

4 uur geleden
Skelet Sint Franciscus 800 jaar na zijn dood tentoongesteld

ASSISI (ANP/AFP) - Het skelet van Sint Franciscus van Assisi is vanaf zondag, voor het eerst sinds zijn dood 800 jaar geleden, te bezichtigen. De tentoonstelling loopt tot 22 maart en trekt naar verwachting honderdduizenden bezoekers uit de hele wereld, meldt het Franciscaanse klooster in Assisi.

4 uur geleden
Deense minister: Groenland heeft ziekenhuisschip VS niet nodig

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.

6 uur geleden