Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erasmusschutter nog steeds boos over conflicten tijdens studie

Erasmusschutter nog steeds boos over conflicten tijdens studie

ROTTERDAM (ANP) - De 33-jarige Fouad L., die op 28 september 2023 in Rotterdam drie mensen doodschoot, is nog steeds boos over wat hem tijdens zijn artsenopleiding is overkomen, dan wel aangedaan, zoals hij het zelf ziet. Het conflict met docenten en de examencommissie van het Erasmus MC is volgens hem de basis geweest van zijn wraakplan. De problemen leidden tot schorsingen, waar L. woedend over was.

"Ik zie dat ik, terwijl ik de beste bedoelingen had, ben doodgemarteld", aldus L. "Het Erasmus MC heeft een soort Frankensteins monster van me gemaakt dat eruit is gekomen." Nadat hij een keer te laat was gekomen, ontstonden de problemen. Volgens L. is er vervolgens sprake geweest van "tegenstand, van 'gaslighting'".

De rechtbank Rotterdam besprak maandagmiddag de persoonlijke omstandigheden van de verdachte. Hij verbleef extra lang (elf weken) in de gedragskundige observatiekliniek van justitie, het Pieter Baan Centrum (PBC). Deskundigen daar hebben onder meer een autistische stoornis vastgesteld. Zij achten L. verminderd toerekeningsvatbaar en adviseren tbs met dwangverpleging op te leggen.

Computer

Op de zitting waren een psycholoog en een psychiater van het PBC aanwezig om hun bevindingen toe te lichten. In gesprekken met het PBC sprak L. van "een samenzwering om hem geen diploma te geven", aldus de psycholoog. L.'s problemen zitten vooral in het sociale gebied, aldus de deskundigen. Hij is wel intelligent, menen zij. Ook het Erasmus MC zag dat L. problemen had in zijn contacten met mensen. Zijn denken was verstoord, maar het waren geen waanbeelden of hallucinaties, aldus de deskundigen.

Aan de rechters legde L. uit dat hij tot een maand voor de schietpartijen een dialoog voerde met een computer in zijn hoofd. L. legde uit dat hij in de gesprekken enorme druk ervaarde om moorden te plegen. De computer werd dwingend, kreeg de overhand en L. kon zich daar naar eigen zeggen niet meer tegen verzetten.

In behandeling

"Mensen die andere mensen vermoorden, moeten in principe gestraft worden", zei L. op de vraag van de rechtbank over wat er moet gebeuren. "Ik vind dat ik gestraft moet worden, maar het voelt gewoon niet alsof ik verantwoordelijk ben." Of de drievoudige moord "een gestoorde daad" is weet L. niet, zei hij. De verdachte wil wel in behandeling. "Er zijn dingen waar ik mee worstel. Onder andere met wat er is gebeurd."

De zaak gaat dinsdag en woensdag verder met het spreekrecht van slachtoffers en nabestaanden.

Meer uit Binnenland

Brandweer haalt mensen van balkons bij brand in Voorburg

VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.

1 uur geleden
Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

3 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

4 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

8 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

10 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

12 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

12 uur geleden