Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erasmusschutter nog steeds boos over conflicten tijdens studie

Erasmusschutter nog steeds boos over conflicten tijdens studie

ROTTERDAM (ANP) - De 33-jarige Fouad L., die op 28 september 2023 in Rotterdam drie mensen doodschoot, is nog steeds boos over wat hem tijdens zijn artsenopleiding is overkomen, dan wel aangedaan, zoals hij het zelf ziet. Het conflict met docenten en de examencommissie van het Erasmus MC is volgens hem de basis geweest van zijn wraakplan. De problemen leidden tot schorsingen, waar L. woedend over was.

"Ik zie dat ik, terwijl ik de beste bedoelingen had, ben doodgemarteld", aldus L. "Het Erasmus MC heeft een soort Frankensteins monster van me gemaakt dat eruit is gekomen." Nadat hij een keer te laat was gekomen, ontstonden de problemen. Volgens L. is er vervolgens sprake geweest van "tegenstand, van 'gaslighting'".

De rechtbank Rotterdam besprak maandagmiddag de persoonlijke omstandigheden van de verdachte. Hij verbleef extra lang (elf weken) in de gedragskundige observatiekliniek van justitie, het Pieter Baan Centrum (PBC). Deskundigen daar hebben onder meer een autistische stoornis vastgesteld. Zij achten L. verminderd toerekeningsvatbaar en adviseren tbs met dwangverpleging op te leggen.

Computer

Op de zitting waren een psycholoog en een psychiater van het PBC aanwezig om hun bevindingen toe te lichten. In gesprekken met het PBC sprak L. van "een samenzwering om hem geen diploma te geven", aldus de psycholoog. L.'s problemen zitten vooral in het sociale gebied, aldus de deskundigen. Hij is wel intelligent, menen zij. Ook het Erasmus MC zag dat L. problemen had in zijn contacten met mensen. Zijn denken was verstoord, maar het waren geen waanbeelden of hallucinaties, aldus de deskundigen.

Aan de rechters legde L. uit dat hij tot een maand voor de schietpartijen een dialoog voerde met een computer in zijn hoofd. L. legde uit dat hij in de gesprekken enorme druk ervaarde om moorden te plegen. De computer werd dwingend, kreeg de overhand en L. kon zich daar naar eigen zeggen niet meer tegen verzetten.

In behandeling

"Mensen die andere mensen vermoorden, moeten in principe gestraft worden", zei L. op de vraag van de rechtbank over wat er moet gebeuren. "Ik vind dat ik gestraft moet worden, maar het voelt gewoon niet alsof ik verantwoordelijk ben." Of de drievoudige moord "een gestoorde daad" is weet L. niet, zei hij. De verdachte wil wel in behandeling. "Er zijn dingen waar ik mee worstel. Onder andere met wat er is gebeurd."

De zaak gaat dinsdag en woensdag verder met het spreekrecht van slachtoffers en nabestaanden.

Meer uit Binnenland

Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

1 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

1 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

2 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

4 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

8 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

9 uur geleden