'Erasmusschutter' mogelijk opnieuw naar Pieter Baan Centrum
ROTTERDAM (ANP) - Het Pieter Baan Centrum wil de zogenoemde Eramusschutter nog vier weken langer onderzoeken. Dat zei de officier van justitie donderdag in de extra beveiligde zittingszaal van de rechtbank in Rotterdam tijdens de tweede voorbereidende zitting in de zaak tegen Fouad L. (33). De verdachte woonde de zitting opnieuw niet bij.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de Rotterdammer van het doodschieten van de 39-jarige Marlous en haar 14-jarige dochter Romy aan het Heiman Dullaertplein in de wijk Delfshaven en de 43-jarige docent en huisarts Jurgen Damen in een collegezaal van het Erasmus MC. De schokkende gebeurtenissen voltrokken zich op 28 september vorig jaar.
Begin februari is L. geplaatst in het Pieter Baan Centrum (PBC), voor een gedragskundige observatie. Hij is er zeven weken geweest. De resultaten van dit onderzoek zijn nog niet bekend. Het PBC verzoekt om hem nog vier weken aanvullend te onderzoeken. Het OM en zijn advocaat mogen daar later een standpunt over innemen bij de onderzoeksrechter.
Geneeskundestudent
L. was een geneeskundestudent. Het OM gaat ervan uit "dat het motief voornamelijk gelegen lijkt in het niet krijgen van zijn diploma en het feit dat Marlous meldingen had gedaan over verdachte bij instanties".
De verdachte is tijdens een verhoor op 27 maart geconfronteerd met de onderzoeksresultaten. Hij beroept zich nog op zijn zwijgrecht en heeft geen vragen willen beantwoorden.
De volgende inleidende zitting is op 4 juli. Mogelijk volgt de inhoudelijke behandeling in het najaar.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
57 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
16 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
17 uur geleden