'Erasmusschutter' mogelijk opnieuw naar Pieter Baan Centrum
ROTTERDAM (ANP) - Het Pieter Baan Centrum wil de zogenoemde Eramusschutter nog vier weken langer onderzoeken. Dat zei de officier van justitie donderdag in de extra beveiligde zittingszaal van de rechtbank in Rotterdam tijdens de tweede voorbereidende zitting in de zaak tegen Fouad L. (33). De verdachte woonde de zitting opnieuw niet bij.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de Rotterdammer van het doodschieten van de 39-jarige Marlous en haar 14-jarige dochter Romy aan het Heiman Dullaertplein in de wijk Delfshaven en de 43-jarige docent en huisarts Jurgen Damen in een collegezaal van het Erasmus MC. De schokkende gebeurtenissen voltrokken zich op 28 september vorig jaar.
Begin februari is L. geplaatst in het Pieter Baan Centrum (PBC), voor een gedragskundige observatie. Hij is er zeven weken geweest. De resultaten van dit onderzoek zijn nog niet bekend. Het PBC verzoekt om hem nog vier weken aanvullend te onderzoeken. Het OM en zijn advocaat mogen daar later een standpunt over innemen bij de onderzoeksrechter.
Geneeskundestudent
L. was een geneeskundestudent. Het OM gaat ervan uit "dat het motief voornamelijk gelegen lijkt in het niet krijgen van zijn diploma en het feit dat Marlous meldingen had gedaan over verdachte bij instanties".
De verdachte is tijdens een verhoor op 27 maart geconfronteerd met de onderzoeksresultaten. Hij beroept zich nog op zijn zwijgrecht en heeft geen vragen willen beantwoorden.
De volgende inleidende zitting is op 4 juli. Mogelijk volgt de inhoudelijke behandeling in het najaar.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.
10 uur geledenWEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.
11 uur geleden