'Erasmusschutter' Fouad L.: er moesten heel veel mensen dood
ROTTERDAM (ANP) - Uit woede en frustratie dat hij zijn artsendiploma niet zou krijgen ontwikkelde Fouad L., de zogenoemde Erasmusschutter, naar eigen zeggen in maart of april 2023 "een heel verschrikkelijk plan". Dat zei hij maandag op vragen van de rechtbank in Rotterdam, aan het begin van zijn strafproces. "Er moesten heel veel mensen dood", aldus L.
De 33-jarige L. staat terecht voor de moorden op zijn buurvrouw Marlous (39), haar 14-jarige dochter Romy en de 43-jarige docent en huisarts Jurgen Damen. Het schokkende geweld voltrok zich op 28 september 2023. L. schoot Marlous en Romy dood in hun huis aan het Heiman Dullaertplein in de Rotterdamse wijk Delfshaven. Hij stak zijn huis in brand. Niet veel later schoot hij Damen dood in een collegezaal van het Erasmus MC. Ook hier stichtte hij brand en bedreigde hij tal van mensen. Uiteindelijk kon hij buiten door de politie worden overmeesterd.
Volgens L. werd hij gedreven door "extreme woede - oncontroleerbaar, hij bestond al jarenlang, en kon geen uiting krijgen". L. kreeg tijdens zijn studie problemen met docenten en werd enkele malen geschorst. Hij zei dit "onbegrijpelijk en onlogisch" te vinden. "Toen knapte er eigenlijk iets in me."
Het proces vindt plaats in de extra beveiligde zittingszaal van de rechtbank Rotterdam. De zaal is tot de laatste stoel gevuld, onder meer met nabestaanden, andere betrokkenen en pers en publiek. De rechtbank heeft de hele week uitgetrokken voor de zaak.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.
3 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).
15 uur geleden