Erasmusbrug wekenlang in avond en nacht dicht voor onderhoud
ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam is tussen 15 april en 13 mei dagelijks tussen 20.00 en 06.00 uur dicht voor auto's en fietsers. Voetgangers kunnen er wel overheen. De maatregel is volgens de gemeente nodig om een veilige plek te bouwen voor de schilders van de pyloon, het staande en meest zichtbare deel van de brug. Het onderhoudswerk aan de Erasmusbrug, dat in februari is gestart, gaat naar verwachting heel 2024 duren.
Het onderhoud wordt verspreid over het jaar. Het zwaartepunt van het schilderwerk ligt tijdens de zomer. Na de marathon van Rotterdam zijn de voorbereidingen voor het schilderen van de pyloon begonnen. De oorspronkelijke lichtblauwe kleur van de brug blijft behouden.
Eind februari is gestart met het opbouwen van een hangsteiger op de noordoever. Die wordt gebruikt om de onderkant van de brug te schilderen. Deze fase van het project zal naar verwachting duren tot eind april of begin mei, afhankelijk van de omstandigheden.
Veiligheidsdek
In juli en augustus zal de brug ook meerdere nachten afgesloten zijn, de exacte data zijn nog niet bekend. Deze afsluitingen zijn nodig om het veiligheidsdek na het schilderen weer af te breken.
Tijdens het onderhoud blijft de brug grotendeels toegankelijk en bruikbaar. Veiligheid is wat betreft de gemeente de hoogste prioriteit. Daarom worden er maatregelen genomen zoals wegversmallingen en, indien noodzakelijk, nachtafsluitingen. De gemeente hoopt zo dat de overlast tot een minimum beperkt zal blijven.
De Erasmusbrug is een van de belangrijkste noord-zuidverbindingen van de stad. Dagelijks gaan er duizenden voertuigen, fietsers en voetgangers over de oeververbinding.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
11 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
12 uur geleden