Erasmusbrug weer open voor fietsers en voetgangers
ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam is maandagavond weer opengesteld voor fietsers en voetgangers. Waarschijnlijk kan het autoverkeer dinsdagmiddag weer gebruik maken van de brug, zei een woordvoerster van Stadsbeheer.
Voor de scheepvaart blijft de brug voorlopig nog dicht. Het is niet bekend wanneer grote schepen er weer langs kunnen waarvoor de brug open moet, zei de woordvoerster. Ook de trams kunnen er voorlopig niet langs. Eerst moet de brug gerepareerd worden. Het is nog niet bekend hoe lang dit gaat duren.
Maandagochtend kwam een groot stalen frame naar beneden. Dit kwam doordat een kabel van het contragewicht van de brug was gebroken. Hierdoor raakte ook de bovenleiding van de tram los en kwam naar beneden. Het is niet bekend waardoor de kabel brak.
Omleiding
De hele constructie kwam naar beneden op de weg terecht toen de brug openstond en weer dichtging. Niemand raakte gewond.
De constructie van 22 meter is inmiddels verwijderd. Medewerkers van Stadsbeheer doen inspectie en gaan de schade herstellen. Het Rotterdamse trambedrijf RET heeft een omleiding ingesteld. Reizigers die naar de andere oever moeten, kunnen ook de metro nemen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
4 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
4 uur geleden