Erasmusbrug weer open voor fietsers en voetgangers
ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam is maandagavond weer opengesteld voor fietsers en voetgangers. Waarschijnlijk kan het autoverkeer dinsdagmiddag weer gebruik maken van de brug, zei een woordvoerster van Stadsbeheer.
Voor de scheepvaart blijft de brug voorlopig nog dicht. Het is niet bekend wanneer grote schepen er weer langs kunnen waarvoor de brug open moet, zei de woordvoerster. Ook de trams kunnen er voorlopig niet langs. Eerst moet de brug gerepareerd worden. Het is nog niet bekend hoe lang dit gaat duren.
Maandagochtend kwam een groot stalen frame naar beneden. Dit kwam doordat een kabel van het contragewicht van de brug was gebroken. Hierdoor raakte ook de bovenleiding van de tram los en kwam naar beneden. Het is niet bekend waardoor de kabel brak.
Omleiding
De hele constructie kwam naar beneden op de weg terecht toen de brug openstond en weer dichtging. Niemand raakte gewond.
De constructie van 22 meter is inmiddels verwijderd. Medewerkers van Stadsbeheer doen inspectie en gaan de schade herstellen. Het Rotterdamse trambedrijf RET heeft een omleiding ingesteld. Reizigers die naar de andere oever moeten, kunnen ook de metro nemen.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.
4 uur geledenEMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
9 uur geledenPUTTE (ANP) - Een groep jongeren heeft tijdens de jaarwisseling brandgesticht in een woning in het Noord-Brabantse Putte, door de ramen kapot te maken en vervolgens vuurwerk naar binnen te gooien. Een man (40), de vriend van de bewoonster, wilde samen met zijn vriendin de groep stoppen en werd mishandeld.
9 uur geleden