Erasmusbrug weer open voor fietsers en voetgangers
ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam is maandagavond weer opengesteld voor fietsers en voetgangers. Waarschijnlijk kan het autoverkeer dinsdagmiddag weer gebruik maken van de brug, zei een woordvoerster van Stadsbeheer.
Voor de scheepvaart blijft de brug voorlopig nog dicht. Het is niet bekend wanneer grote schepen er weer langs kunnen waarvoor de brug open moet, zei de woordvoerster. Ook de trams kunnen er voorlopig niet langs. Eerst moet de brug gerepareerd worden. Het is nog niet bekend hoe lang dit gaat duren.
Maandagochtend kwam een groot stalen frame naar beneden. Dit kwam doordat een kabel van het contragewicht van de brug was gebroken. Hierdoor raakte ook de bovenleiding van de tram los en kwam naar beneden. Het is niet bekend waardoor de kabel brak.
Omleiding
De hele constructie kwam naar beneden op de weg terecht toen de brug openstond en weer dichtging. Niemand raakte gewond.
De constructie van 22 meter is inmiddels verwijderd. Medewerkers van Stadsbeheer doen inspectie en gaan de schade herstellen. Het Rotterdamse trambedrijf RET heeft een omleiding ingesteld. Reizigers die naar de andere oever moeten, kunnen ook de metro nemen.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
14 uur geleden