Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erasmus MC wordt zuiniger vanwege coronakosten

Erasmus MC wordt zuiniger vanwege coronakosten

CORONAVIRUSROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam moet de komende maanden voorzichtiger omgaan met zijn geld. Het universitaire ziekenhuis voelt de coronacrisis in de portemonnee. Daarom wordt het ziekenhuis terughoudender bij het aannemen van nieuwe mensen. Ook kijkt het kritischer naar het inhuren van mensen van buiten. Wel maakt het Erasmus een uitzondering voor cruciale beroepen, zoals verpleegkundigen op de intensive care.

Het universitair medisch centrum zegt dat het de gevolgen voelt van "de acute afschaling van de reguliere zorg en de vertraging in lopend onderzoek". De opvang van mensen met het coronavirus brengt ook "hoge meerkosten" met zich mee, en het ziekenhuis heeft geld nodig om zich voor te bereiden op een eventuele tweede golf. In oktober of november kijkt het Erasmus MC weer welke maatregelen nodig zijn om financieel gezond te blijven.

Het Erasmus MC is een van de epicentra van de strijd tegen het coronavirus in Nederland. Het ziekenhuis behandelt niet alleen coronapatiënten, maar het huisvest ook het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding. Dat verdeelde patiënten over Nederland toen ziekenhuizen de toestroom haast niet meer aankonden. Diederik Gommers en Ernst Kuipers van het Erasmus MC zijn de gezichten van de aanpak van het virus geworden. Daarnaast doet het ziekenhuis onderzoek naar antistoffen die misschien kunnen helpen bij de bestrijding van het virus.

Meer uit Binnenland

Nog meer winkels in Den Haag timmeren pui dicht

DEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.

1 uur geleden
Twee opvarenden migrantenboot Zeeland opgepakt voor mensensmokkel

CADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.

1 uur geleden
Man neergeschoten in centrum Rotterdam, met spoed naar ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

4 uur geleden
Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

11 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

14 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

15 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

17 uur geleden