Erasmus MC wordt zuiniger vanwege coronakosten
CORONAVIRUSROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam moet de komende maanden voorzichtiger omgaan met zijn geld. Het universitaire ziekenhuis voelt de coronacrisis in de portemonnee. Daarom wordt het ziekenhuis terughoudender bij het aannemen van nieuwe mensen. Ook kijkt het kritischer naar het inhuren van mensen van buiten. Wel maakt het Erasmus een uitzondering voor cruciale beroepen, zoals verpleegkundigen op de intensive care.
Het universitair medisch centrum zegt dat het de gevolgen voelt van "de acute afschaling van de reguliere zorg en de vertraging in lopend onderzoek". De opvang van mensen met het coronavirus brengt ook "hoge meerkosten" met zich mee, en het ziekenhuis heeft geld nodig om zich voor te bereiden op een eventuele tweede golf. In oktober of november kijkt het Erasmus MC weer welke maatregelen nodig zijn om financieel gezond te blijven.
Het Erasmus MC is een van de epicentra van de strijd tegen het coronavirus in Nederland. Het ziekenhuis behandelt niet alleen coronapatiënten, maar het huisvest ook het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding. Dat verdeelde patiënten over Nederland toen ziekenhuizen de toestroom haast niet meer aankonden. Diederik Gommers en Ernst Kuipers van het Erasmus MC zijn de gezichten van de aanpak van het virus geworden. Daarnaast doet het ziekenhuis onderzoek naar antistoffen die misschien kunnen helpen bij de bestrijding van het virus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Makelaars worden verplicht zich in te schrijven in een beroepsregister. Doen ze dat niet of worden ze eruit gegooid, dan mogen ze hun werk niet uitoefenen. Aan dat voorstel werkt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting), kondigt ze aan in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De baas van berichtenapp Signal, Meredith Whittaker, krijgt een eredoctoraat van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU). De universiteit noemt haar een voorvechter voor privacy en digitale rechten en bestempelt haar werk op dat gebied als baanbrekend. "Whittaker is een voorvechter van individuele rechten en een waar boegbeeld in het kritische debat rond de macht van big tech."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Johan Huizingalaan in het westen van Amsterdam is een zeer grote brand uitgebroken. Volgens de veiligheidsregio staat er een loods in brand. De brandweer is opgeschaald naar zeer grote brand omdat niet duidelijk is wat er precies in de loods aanwezig is.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België móet op tijd vervanging hebben voor zijn twee op hun laatste benen lopende fregatten, zegt de Belgische defensiechef. Om de gezamenlijke bouw van zes nieuwe fregatten met Nederland door te zetten, moet daarvoor een oplossing gevonden worden. "Het is voor België primordiaal om die operationele capaciteit te handhaven", stelt generaal Frederik Vansina in een interview met het ANP. "Dat is de drijvende factor."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
10 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.
10 uur geleden