Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Er ligt 'onafgemaakte zaak' voor Verstappen in Bakoe

Er ligt 'onafgemaakte zaak' voor Verstappen in Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft nog een belangrijke zaak af te handelen komend weekeinde in de Grote Prijs van Azerbeidzjan, zegt de regerend wereldkampioen in de Formule 1. De coureur van Red Bull koerste vorig jaar op de zege af in Bakoe, toen vijf ronden voor het einde een van zijn banden klapte en zijn race voorbij was. Dit jaar wil hij dat goedmaken met de overwinning. "Het is een lastig circuit", weet de Nederlander. "Het zal niet meevallen de beste afstelling te vinden voor de auto en de juiste hoogte van de vleugel."

Het stratencircuit in Bakoe is verraderlijk. Het heeft een lang recht stuk waar inhalen goed mogelijk is, maar ook smalle bochten die dwars door de binnenstad gaan. "Ik ben vooral benieuwd of we de snelheid van de auto kunnen verbeteren voor de kwalificatie, want daar schort het dit seizoen nog aan", aldus de leider in het kampioenschap.

Verstappens grootste concurrent in Bakoe is misschien wel zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vorig jaar won in Bakoe en dit seizoen in de vorm van zijn leven is. De Mexicaan zegevierde tien dagen geleden ook in de Grote Prijs van Monaco en hij verlengde in het prinsdom zijn contract bij Red Bull. "Mijn doel is races winnen en strijden voor de wereldtitel", zegt hij onomwonden. "Ik ben een fan van stratencircuits, want daar kan de coureur echt het verschil maken."

Gelijke kansen

Red Bull en Ferrari maken tot dusver dit jaar de dienst uit in de Formule 1, waarbij de Italiaanse renstal vooral uitblinkt in de kwalificatie. Charles Leclerc, de nummer 2 in de WK-stand, veroverde al vijf keer poleposition. In de races heeft Red Bull tot nog toe de overhand; Verstappen schreef al vier grands prix op zijn naam (Saudi-Arabië, Emilia-Romagna, Miami en Spanje).

Teambaas Christian Horner van Red Bull benadrukte na de Grote Prijs van Monaco dat Verstappen en Pérez gelijke kansen hebben als het gaat om de wereldtitel. "Het is duidelijk dat Checo in topvorm is. Het verschil met Max is echt kleiner geworden. Het is een lang seizoen en ook om die reden is het goed om twee coureurs te hebben die het gevecht met Ferrari aankunnen."

Verstappen liet weten dat hij blij is dat Pérez heeft bijgetekend. De Mexicaan offerde zich vorig jaar vaak op om de Nederlander aan zijn eerste titel te kunnen helpen. "Het is goed om continuïteit te hebben in het team en bovendien kan ik het erg goed met hem vinden."

Meer uit Sport

Verstappen dreigt race-engineer na 2027 te verliezen aan McLaren

MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.

48 minuten geleden
Vos keert na overlijden vader terug in Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.

1 uur geleden
Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

19 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

20 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

21 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

23 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

1 dag geleden