Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Er ligt 'onafgemaakte zaak' voor Verstappen in Bakoe

Er ligt 'onafgemaakte zaak' voor Verstappen in Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft nog een belangrijke zaak af te handelen komend weekeinde in de Grote Prijs van Azerbeidzjan, zegt de regerend wereldkampioen in de Formule 1. De coureur van Red Bull koerste vorig jaar op de zege af in Bakoe, toen vijf ronden voor het einde een van zijn banden klapte en zijn race voorbij was. Dit jaar wil hij dat goedmaken met de overwinning. "Het is een lastig circuit", weet de Nederlander. "Het zal niet meevallen de beste afstelling te vinden voor de auto en de juiste hoogte van de vleugel."

Het stratencircuit in Bakoe is verraderlijk. Het heeft een lang recht stuk waar inhalen goed mogelijk is, maar ook smalle bochten die dwars door de binnenstad gaan. "Ik ben vooral benieuwd of we de snelheid van de auto kunnen verbeteren voor de kwalificatie, want daar schort het dit seizoen nog aan", aldus de leider in het kampioenschap.

Verstappens grootste concurrent in Bakoe is misschien wel zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vorig jaar won in Bakoe en dit seizoen in de vorm van zijn leven is. De Mexicaan zegevierde tien dagen geleden ook in de Grote Prijs van Monaco en hij verlengde in het prinsdom zijn contract bij Red Bull. "Mijn doel is races winnen en strijden voor de wereldtitel", zegt hij onomwonden. "Ik ben een fan van stratencircuits, want daar kan de coureur echt het verschil maken."

Gelijke kansen

Red Bull en Ferrari maken tot dusver dit jaar de dienst uit in de Formule 1, waarbij de Italiaanse renstal vooral uitblinkt in de kwalificatie. Charles Leclerc, de nummer 2 in de WK-stand, veroverde al vijf keer poleposition. In de races heeft Red Bull tot nog toe de overhand; Verstappen schreef al vier grands prix op zijn naam (Saudi-Arabië, Emilia-Romagna, Miami en Spanje).

Teambaas Christian Horner van Red Bull benadrukte na de Grote Prijs van Monaco dat Verstappen en Pérez gelijke kansen hebben als het gaat om de wereldtitel. "Het is duidelijk dat Checo in topvorm is. Het verschil met Max is echt kleiner geworden. Het is een lang seizoen en ook om die reden is het goed om twee coureurs te hebben die het gevecht met Ferrari aankunnen."

Verstappen liet weten dat hij blij is dat Pérez heeft bijgetekend. De Mexicaan offerde zich vorig jaar vaak op om de Nederlander aan zijn eerste titel te kunnen helpen. "Het is goed om continuïteit te hebben in het team en bovendien kan ik het erg goed met hem vinden."

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

13 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden