Er ligt 'onafgemaakte zaak' voor Verstappen in Bakoe
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft nog een belangrijke zaak af te handelen komend weekeinde in de Grote Prijs van Azerbeidzjan, zegt de regerend wereldkampioen in de Formule 1. De coureur van Red Bull koerste vorig jaar op de zege af in Bakoe, toen vijf ronden voor het einde een van zijn banden klapte en zijn race voorbij was. Dit jaar wil hij dat goedmaken met de overwinning. "Het is een lastig circuit", weet de Nederlander. "Het zal niet meevallen de beste afstelling te vinden voor de auto en de juiste hoogte van de vleugel."
Het stratencircuit in Bakoe is verraderlijk. Het heeft een lang recht stuk waar inhalen goed mogelijk is, maar ook smalle bochten die dwars door de binnenstad gaan. "Ik ben vooral benieuwd of we de snelheid van de auto kunnen verbeteren voor de kwalificatie, want daar schort het dit seizoen nog aan", aldus de leider in het kampioenschap.
Verstappens grootste concurrent in Bakoe is misschien wel zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vorig jaar won in Bakoe en dit seizoen in de vorm van zijn leven is. De Mexicaan zegevierde tien dagen geleden ook in de Grote Prijs van Monaco en hij verlengde in het prinsdom zijn contract bij Red Bull. "Mijn doel is races winnen en strijden voor de wereldtitel", zegt hij onomwonden. "Ik ben een fan van stratencircuits, want daar kan de coureur echt het verschil maken."
Gelijke kansen
Red Bull en Ferrari maken tot dusver dit jaar de dienst uit in de Formule 1, waarbij de Italiaanse renstal vooral uitblinkt in de kwalificatie. Charles Leclerc, de nummer 2 in de WK-stand, veroverde al vijf keer poleposition. In de races heeft Red Bull tot nog toe de overhand; Verstappen schreef al vier grands prix op zijn naam (Saudi-Arabië, Emilia-Romagna, Miami en Spanje).
Teambaas Christian Horner van Red Bull benadrukte na de Grote Prijs van Monaco dat Verstappen en Pérez gelijke kansen hebben als het gaat om de wereldtitel. "Het is duidelijk dat Checo in topvorm is. Het verschil met Max is echt kleiner geworden. Het is een lang seizoen en ook om die reden is het goed om twee coureurs te hebben die het gevecht met Ferrari aankunnen."
Verstappen liet weten dat hij blij is dat Pérez heeft bijgetekend. De Mexicaan offerde zich vorig jaar vaak op om de Nederlander aan zijn eerste titel te kunnen helpen. "Het is goed om continuïteit te hebben in het team en bovendien kan ik het erg goed met hem vinden."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden