'Episch' boksgevecht Pacquiao en McGregor op komst
MANILA (ANP) - De Filipijnse boksheld Manny Pacquioa en de Ierse kooivechter Conor McGregor plannen een gevecht op korte termijn, vermoedelijk begin volgend jaar ergens in het Midden-Oosten.
McGregor (32), een ster in de Mixed Martial Arts en wereldkampioen in twee verschillende gewichtsklassen, kondigde het duel aan op Twitter. Pacquiao bevestigde later dat zijn management in onderhandeling is over het 'epische' gevecht. De 41-jarige bokser, die wereldtitels won in acht verschillende gewichtsklassen, liet weten dat zijn opbrengst volledig ten goede komt aan de slachtoffers van de coronapandemie.
McGregor meldde eerder dit jaar voor de derde keer zijn afscheid van de sport, maar komt daar opnieuw op terug. Hij is kooivechter, maar bokste in 2017 al eens voor vele miljoenen euro's tegen de Amerikaan Floyd Wayweather. Dat gevecht verloor de Ier. "Het zou een eer zijn om tegenover twee van beste boksers ter wereld te hebben gestaan", twitterde de Ier, die onlangs nog werd aangehouden op Corsica op verdenking van een poging tot aanranding.
Voorbereidingen
Pacquiao bokste in 2015 voor veel geld tegen Mayweather. Hij is tegenwoordig senator op de Filipijnen en zijn entourage liet weten dat hij voorlopig nog niet wil praten over boksen omdat hij zich volledig wil richten op de strijd tegen Covid-19. Hij laat de voorbereidingen over aan zijn management. Pacquiao bokste in juli 2019 in Las Vegas zijn laatste duel; hij versloeg Keith Thurman.
"Onze advocaten ronden alle vertrouwelijke details af, maar beiden bereiden zich voor op dit ene epische laatste boksgevecht", meldde de woordvoerder van Pacquiao in een verklaring. "Maar onze geliefde senator wil nu nog niet over boksen praten omdat we nog middenin de pandemie zitten. Zijn voornaamste doel is hier te helpen en noodhulp, geld, onderdak en voedsel te bieden."
Meer uit Sport
BAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
6 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
17 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
22 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
23 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
1 dag geleden