'Episch' boksgevecht Pacquiao en McGregor op komst
MANILA (ANP) - De Filipijnse boksheld Manny Pacquioa en de Ierse kooivechter Conor McGregor plannen een gevecht op korte termijn, vermoedelijk begin volgend jaar ergens in het Midden-Oosten.
McGregor (32), een ster in de Mixed Martial Arts en wereldkampioen in twee verschillende gewichtsklassen, kondigde het duel aan op Twitter. Pacquiao bevestigde later dat zijn management in onderhandeling is over het 'epische' gevecht. De 41-jarige bokser, die wereldtitels won in acht verschillende gewichtsklassen, liet weten dat zijn opbrengst volledig ten goede komt aan de slachtoffers van de coronapandemie.
McGregor meldde eerder dit jaar voor de derde keer zijn afscheid van de sport, maar komt daar opnieuw op terug. Hij is kooivechter, maar bokste in 2017 al eens voor vele miljoenen euro's tegen de Amerikaan Floyd Wayweather. Dat gevecht verloor de Ier. "Het zou een eer zijn om tegenover twee van beste boksers ter wereld te hebben gestaan", twitterde de Ier, die onlangs nog werd aangehouden op Corsica op verdenking van een poging tot aanranding.
Voorbereidingen
Pacquiao bokste in 2015 voor veel geld tegen Mayweather. Hij is tegenwoordig senator op de Filipijnen en zijn entourage liet weten dat hij voorlopig nog niet wil praten over boksen omdat hij zich volledig wil richten op de strijd tegen Covid-19. Hij laat de voorbereidingen over aan zijn management. Pacquiao bokste in juli 2019 in Las Vegas zijn laatste duel; hij versloeg Keith Thurman.
"Onze advocaten ronden alle vertrouwelijke details af, maar beiden bereiden zich voor op dit ene epische laatste boksgevecht", meldde de woordvoerder van Pacquiao in een verklaring. "Maar onze geliefde senator wil nu nog niet over boksen praten omdat we nog middenin de pandemie zitten. Zijn voornaamste doel is hier te helpen en noodhulp, geld, onderdak en voedsel te bieden."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
24 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
1 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
15 uur geleden