EOD opgeroepen na vondst zwaar vuurwerk in Leerdam
LEERDAM (ANP) - Bij twee huiszoekingen in Leerdam (Utrecht) heeft de politie dinsdag illegaal vuurwerk aangetroffen. Volgens burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden ging het om een "enorme voorraad illegaal vuurwerk" en waren de explosieven zo zwaar dat een speciaal politieteam en de Explosieven Opruimingsdienst van Defensie ter plaatse moesten komen om de goederen veilig te stellen en af te voeren, zo liet hij weten op Twitter.
Behalve het vuurwerk werden verdovende middelen en wapens gevonden. Er zijn twee mannen aangehouden, de illegale spullen zijn in beslag genomen.
Wat betreft het vuurwerk, ging het onder meer om 150 zogenoemde nitraten en 29 shells, een soort mortierbommen. Ook werden cobra's en zelf in elkaar gezet vuurwerk aangetroffen. "Als dit was ontploft, was er enorme schade aan het huizenblok toegebracht", aldus de burgemeester. Hij bereidt de sluiting van de panden voor.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een ziek bemanningslid van het cruiseschip Hondius is donderdagochtend geland op Schiphol. Het is niet bekend wie aan boord was, een 56-jarige Brit of een 41-jarige Nederlander. Na aankomst reed het vliegtuig naar het oostelijke deel van Schiphol, waar meerdere ambulances stonden te wachten, zag een ANP-fotograaf.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een zieke aan boord van het cruiseschip Hondius is onderweg naar Nederland. Het toestel strandde woensdag op de Canarische Eilanden met technische problemen, aldus Spaanse media.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
10 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
11 uur geleden