Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EOD maakt V1 met 935 kilo springstof onschadelijk bij Deventer

EOD maakt V1 met 935 kilo springstof onschadelijk bij Deventer

DEVENTER (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ontmantelt zondag een "vliegende bom" uit de Tweede Wereldoorlog in een weiland langs de A1 bij Deventer. De niet-ontplofte V1 is vorig jaar gevonden bij wegwerkzaamheden aan de snelweg ter hoogte van het Gelderse dorp Wilp.

Het onbemande straalvliegtuig met 935 kilo springstof aan boord is aan het eind van de Tweede Wereldoorlog afgeschoten vanaf een Duitse lanceerinstallatie ten noordoosten van Deventer. Het projectiel was onderweg naar Antwerpen, maar kwam kort na de lancering al naar beneden. Omdat de "vliegende bom" landde in zeer drassige grond is hij niet ontploft en in zijn geheel in de bodem bewaard gebleven. Het ontmantelen van zo'n zwaargeladen V1 is voor de EOD een "unieke klus."

Uit veiligheidsoverwegingen moeten de bewoners van in totaal 427 adressen hun huis uit voor 07.00 uur zondagmorgen. Politie en defensie controleren of alle gebouwen leeg zijn. Wie niet weg is, kan opgepakt worden.

Het weg-, water- en luchtverkeer in de buurt van de vindplaats wordt zondag stilgelegd totdat het karwei klaar is. De EOD denkt daar ongeveer 12 uur voor nodig te hebben. Als de klus zondag niet afgerond kan worden, gaat de EOD volgende week zondag verder.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

2 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

6 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

8 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

8 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

10 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

12 uur geleden
Bewoners seniorencomplex opgevangen na brand

DEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.

15 uur geleden