Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EOD maakt V1 met 935 kilo springstof onschadelijk bij Deventer

EOD maakt V1 met 935 kilo springstof onschadelijk bij Deventer

DEVENTER (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ontmantelt zondag een "vliegende bom" uit de Tweede Wereldoorlog in een weiland langs de A1 bij Deventer. De niet-ontplofte V1 is vorig jaar gevonden bij wegwerkzaamheden aan de snelweg ter hoogte van het Gelderse dorp Wilp.

Het onbemande straalvliegtuig met 935 kilo springstof aan boord is aan het eind van de Tweede Wereldoorlog afgeschoten vanaf een Duitse lanceerinstallatie ten noordoosten van Deventer. Het projectiel was onderweg naar Antwerpen, maar kwam kort na de lancering al naar beneden. Omdat de "vliegende bom" landde in zeer drassige grond is hij niet ontploft en in zijn geheel in de bodem bewaard gebleven. Het ontmantelen van zo'n zwaargeladen V1 is voor de EOD een "unieke klus."

Uit veiligheidsoverwegingen moeten de bewoners van in totaal 427 adressen hun huis uit voor 07.00 uur zondagmorgen. Politie en defensie controleren of alle gebouwen leeg zijn. Wie niet weg is, kan opgepakt worden.

Het weg-, water- en luchtverkeer in de buurt van de vindplaats wordt zondag stilgelegd totdat het karwei klaar is. De EOD denkt daar ongeveer 12 uur voor nodig te hebben. Als de klus zondag niet afgerond kan worden, gaat de EOD volgende week zondag verder.

Meer uit Binnenland

Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

6 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 dag geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

1 dag geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

1 dag geleden
Veiligheidsregio onduidelijk over aantal slachtoffers Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.

1 dag geleden