Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EOD geeft sein veilig in Venlo, bewoners kunnen terug naar huis

EOD geeft sein veilig in Venlo, bewoners kunnen terug naar huis

VENLO (ANP) - Bewoners van de Gebroeders Wienerstraat in Venlo die tijdelijk werden opgevangen in een nabijgelegen tuincentrum kunnen weer terug naar hun huizen. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) gaf maandagochtend het sein veilig nadat een explosief uit een auto in de straat is gehaald. De auto werd vermoedelijk gebruikt bij een plofkraak in Duitsland.

Volgens een politiewoordvoerder werd er in de auto een ontstekingsmechanisme gevonden. "Daar zat een pakketje aan vast. Dat pakketje is korte tijd later elders tot ontploffing gebracht. Het voertuig wordt weggesleept en verder onderzocht." Verder lagen er een aantal grote sporttassen in de auto. Het is nog niet duidelijk wat er in die tassen zit.

Na de melding van een plofkraak in Essen in Duitsland voerde de politie controles uit in de grensstreek. Daarbij werd ook in de omgeving van de Gebroeders Wienerstraat gecontroleerd, omdat daar in september vorig jaar een auto werd gevonden die betrokken was bij een vergelijkbare plofkraak in Duitsland. Toen zat er ook een explosief in de achtergelaten auto. Een flat en tien woningen in de straat moesten toen worden ontruimd, totdat de EOD het explosief onschadelijk had gemaakt.

Volgens de politie ging het om een geslaagde plofkraak, maar is nog niet duidelijk wat er buit is gemaakt. "Dat onderzoek ligt bij de Duitse politie." Essen ligt zo'n 65 kilometer van Venlo.

Meer uit Binnenland

Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

1 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

3 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

5 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

5 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

6 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

7 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

8 uur geleden