EOD geeft sein veilig in Venlo, bewoners kunnen terug naar huis
VENLO (ANP) - Bewoners van de Gebroeders Wienerstraat in Venlo die tijdelijk werden opgevangen in een nabijgelegen tuincentrum kunnen weer terug naar hun huizen. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) gaf maandagochtend het sein veilig nadat een explosief uit een auto in de straat is gehaald. De auto werd vermoedelijk gebruikt bij een plofkraak in Duitsland.
Volgens een politiewoordvoerder werd er in de auto een ontstekingsmechanisme gevonden. "Daar zat een pakketje aan vast. Dat pakketje is korte tijd later elders tot ontploffing gebracht. Het voertuig wordt weggesleept en verder onderzocht." Verder lagen er een aantal grote sporttassen in de auto. Het is nog niet duidelijk wat er in die tassen zit.
Na de melding van een plofkraak in Essen in Duitsland voerde de politie controles uit in de grensstreek. Daarbij werd ook in de omgeving van de Gebroeders Wienerstraat gecontroleerd, omdat daar in september vorig jaar een auto werd gevonden die betrokken was bij een vergelijkbare plofkraak in Duitsland. Toen zat er ook een explosief in de achtergelaten auto. Een flat en tien woningen in de straat moesten toen worden ontruimd, totdat de EOD het explosief onschadelijk had gemaakt.
Volgens de politie ging het om een geslaagde plofkraak, maar is nog niet duidelijk wat er buit is gemaakt. "Dat onderzoek ligt bij de Duitse politie." Essen ligt zo'n 65 kilometer van Venlo.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
7 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.
14 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.
14 uur geleden