Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EO en Leger des Heils halen geld op voor sekswerkers

EO en Leger des Heils halen geld op voor sekswerkers

HILVERSUM (ANP) - Het EO-jongerenmerk BEAM komt samen met het Leger des Heils op voor vrouwen en mannen in de prostitutie die door de coronacrisis geen inkomsten hebben. De actie maakt deel uit van de EO Metterdaad-campagne Corona raakt ons allemaal.

"Het helpt mensen in de prostitutie enorm als ze financiële steun krijgen om in hun eerste levensbehoeften te voorzien", zegt hoofdredacteur Maarten Vermeulen van BEAM. "Denk hierbij aan onderdak, eten, een telefoonkaart of een treinkaartje."

De inzamelingsactie begon maandag en loopt tot en met vrijdag. De teller stond aan het begin van de middag op ruim 9000 euro. Dagelijks om 16.00 uur wordt de tussenstand bekendgemaakt. Het Leger des Heils zorgt ervoor dat het geld op de juiste plek terechtkomt en brengt de hulpbehoevende prostitués in beeld.

Volgens de EO is bij ruim honderd sekswerkers sprake van acute nood. Ze kunnen door de coronacrisis niet meer werken en krijgen geen uitkering.

Meer uit Binnenland

Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

5 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

5 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

6 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

8 uur geleden
KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

SCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.

10 uur geleden