Enver stelt begeleider pleegmeisje Vlaardingen op non-actief
ROTTERDAM (ANP) - De begeleider van het zwaar mishandelde pleegmeisje in Vlaardingen is door pleegzorgorganisatie Enver op non-actief gesteld. Dat laat de instelling desgevraagd weten.
De Telegraaf berichtte eerder al over de begeleider, die volgens de krant "eerder op een huisvriend dan een jeugdhulpverlener" leek. Hij zou "amicaal aan het bier" hebben gezeten met de pleegouders die het inmiddels 11-jarige meisje zouden hebben mishandeld. Een woordvoerster zegt die details niet te kunnen bevestigen.
"Wat wij zien is dat er onvoldoende professioneel gehandeld is volgens richtlijnen en protocollen", aldus de zegsvrouw. "Het ontbreken van professionele afstand heeft vervolgens geleid tot tunnelvisie met desastreuze gevolgen." Donderdag publiceerden de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en Inspectie Justitie en Veiligheid een kritisch rapport over het gebrek aan handelen van instanties, waaronder Enver. De pleegzorgorganisatie staat onder "geïntensiveerd toezicht" van de inspecties.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet een toename van het aantal jeugdige verdachten. Jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar komen sinds 2024 vaker met de politie en het OM in aanraking. Daarbij valt vooral de zwaarte van de gepleegde misdrijven op, meldt het OM in het maandag gepubliceerde jaarbericht over 2025.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie registreerde vorig jaar minder moord- en doodslagzaken met een vrouwelijk slachtoffer. In 2025 ging het om vijftien zaken, in 2024 betrof het 24 zaken. Dat staat in het jaarbericht 2025 van het OM. Het is voor de tweede keer dat het OM het aantal zaken van geweldsmisdrijven met vrouwelijke slachtoffers registreert in het jaarverslag.
7 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.
42 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
3 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
5 uur geleden