Enver stelt begeleider pleegmeisje Vlaardingen op non-actief
ROTTERDAM (ANP) - De begeleider van het zwaar mishandelde pleegmeisje in Vlaardingen is door pleegzorgorganisatie Enver op non-actief gesteld. Dat laat de instelling desgevraagd weten.
De Telegraaf berichtte eerder al over de begeleider, die volgens de krant "eerder op een huisvriend dan een jeugdhulpverlener" leek. Hij zou "amicaal aan het bier" hebben gezeten met de pleegouders die het inmiddels 11-jarige meisje zouden hebben mishandeld. Een woordvoerster zegt die details niet te kunnen bevestigen.
"Wat wij zien is dat er onvoldoende professioneel gehandeld is volgens richtlijnen en protocollen", aldus de zegsvrouw. "Het ontbreken van professionele afstand heeft vervolgens geleid tot tunnelvisie met desastreuze gevolgen." Donderdag publiceerden de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en Inspectie Justitie en Veiligheid een kritisch rapport over het gebrek aan handelen van instanties, waaronder Enver. De pleegzorgorganisatie staat onder "geïntensiveerd toezicht" van de inspecties.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.
35 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.
36 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
2 uur geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
4 uur geleden