Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enthousiasme voor nieuwe EU-plannen voor schone industrie

Enthousiasme voor nieuwe EU-plannen voor schone industrie

BRUSSEL (ANP) - De duurzame energiebranche en Natuur & Milieu juichen de nieuw aangekondigde plannen voor een schone Europese industrie toe. De Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) zegt dat de plannen de concurrentiepositie van bedrijven in Europa versterken en ondertussen goed zijn voor de energietransitie. Milieuvereniging Natuur & Milieu sluit zich daarbij aan.

Het omvangrijke actieplan van de Europese Commissie doet op veel terreinen voorstellen voor betaalbare energie voor bedrijven, versoepeling van staatssteun en gezamenlijke inkoop van grondstoffen. De NVDE zegt dat Europa de kans heeft om "wereldleider te worden in schone, groene en duurzame technologieën, waardoor het continent economisch toekomstbestendig wordt".

Ook zegt de NVDE dat het goed is dat de Europese Commissie de belasting op elektriciteit wil verlagen, met name voor huishoudens en energie-intensieve industrieën. Volgens de branchevereniging is dit noodzakelijk om "elektrificatie aantrekkelijker te maken en de afhankelijkheid van fossiele brandstoffen te verminderen". Voorzitter Olof van der Gaag: "De belastingdruk op elektriciteit is te hoog, terwijl juist elektrificatie de sleutel is tot een betaalbare en duurzame energievoorziening."

Directeur Marjolein Demmers van Natuur & Milieu zegt dat de Europese Commissie met het plan aantoont dat "klimaatbeleid en concurrentiekracht elkaar juist versterken. Wel is het van groot belang dat verduurzaming uitgangspunt is bij het verlenen van de toegezegde steun."

Meer uit Financieel

FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

42 minuten geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

2 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

20 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

21 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

23 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden