Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enthousiasme over Belgische deal helpt Sligro aan winst op beurs

Enthousiasme over Belgische deal helpt Sligro aan winst op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Groothandelsketen Sligro was vrijdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam met een koerswinst van meer dan 7 procent. Volgens een deskundige van de firma Oddo BHF kan het Nederlandse bedrijf goede zaken doen met het inlijven van de Metro-winkels van het noodlijdende Belgische Makro.

Die op handen zijnde deal werd onlangs al gemeld door Belgische media. Maar de overname is nog niet helemaal definitief, want het is aan de rechter om een besluit te nemen. Volgens de analist van Oddo BHF gebeurt dat waarschijnlijk voor half december.

De deal is heel gunstig voor Sligro en is ook goed voor de beurswaarde, denkt de kenner. Daarmee krijgt de keten namelijk in een klap landelijke dekking bij de zuiderburen. Zonder deze overname zou het waarschijnlijk jaren kosten omdat te bereiken. Makro in Belgiƫ staat sinds eerder dit jaar overigens los van de Makro in Nederland.

Signify

Signify wist vrijdag eveneens de ogen vrijdag op zich gericht. Het verlichtingsbedrijf profiteerde van een positief analistenrapport van de Amerikaanse bank Goldman Sachs en steeg ruim 3 procent.

Verder was er sprake van een rustige handelsdag. Daarbij speelde mee dat er weinig richtinggevend nieuws uit de Verenigde Staten kwam. De Amerikaanse beurzen, die donderdag gesloten bleven vanwege Thanksgiving Day, zijn op Black Friday slechts een halve dag open en sluiten om 19.00 uur Nederlandse tijd.

DAX en AEX iets hoger

De AEX-index op het Damrak eindigde een fractie hoger op 722,93 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 956,79 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

De DAX in Frankfurt steeg eveneens iets. De Duitse economie groeide volgens definitieve cijfers in het derde kwartaal met 0,4 procent. Dat was iets meer dan eerder gemeld. Ook het Duitse consumentenvertrouwen voor december werd iets minder negatief.

Ebusco

Bij de kleinere fondsen steeg Ebusco verder bijna 4 procent. De fabrikant van elektrische bussen liet weten dat de autoriteit die verantwoordelijk is voor de aankoop van bussen voor het openbaar vervoer rond de Franse stad Rouen de order voor 76 bussen van 18 meter heeft bevestigd.

De euro was 1,0398 dollar waard, tegen 1,0406 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 77,82 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit onder meer de Noordzee en het Midden-Oosten, werd 0,4 procent goedkoper op 85,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

5 minuten geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

1 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

2 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

2 uur geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

3 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

4 uur geleden