Enthousiasme over Belgische deal helpt Sligro aan winst op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Groothandelsketen Sligro was vrijdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam met een koerswinst van meer dan 7 procent. Volgens een deskundige van de firma Oddo BHF kan het Nederlandse bedrijf goede zaken doen met het inlijven van de Metro-winkels van het noodlijdende Belgische Makro.
Die op handen zijnde deal werd onlangs al gemeld door Belgische media. Maar de overname is nog niet helemaal definitief, want het is aan de rechter om een besluit te nemen. Volgens de analist van Oddo BHF gebeurt dat waarschijnlijk voor half december.
De deal is heel gunstig voor Sligro en is ook goed voor de beurswaarde, denkt de kenner. Daarmee krijgt de keten namelijk in een klap landelijke dekking bij de zuiderburen. Zonder deze overname zou het waarschijnlijk jaren kosten omdat te bereiken. Makro in België staat sinds eerder dit jaar overigens los van de Makro in Nederland.
Signify
Signify wist vrijdag eveneens de ogen vrijdag op zich gericht. Het verlichtingsbedrijf profiteerde van een positief analistenrapport van de Amerikaanse bank Goldman Sachs en steeg ruim 3 procent.
Verder was er sprake van een rustige handelsdag. Daarbij speelde mee dat er weinig richtinggevend nieuws uit de Verenigde Staten kwam. De Amerikaanse beurzen, die donderdag gesloten bleven vanwege Thanksgiving Day, zijn op Black Friday slechts een halve dag open en sluiten om 19.00 uur Nederlandse tijd.
DAX en AEX iets hoger
De AEX-index op het Damrak eindigde een fractie hoger op 722,93 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 956,79 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.
De DAX in Frankfurt steeg eveneens iets. De Duitse economie groeide volgens definitieve cijfers in het derde kwartaal met 0,4 procent. Dat was iets meer dan eerder gemeld. Ook het Duitse consumentenvertrouwen voor december werd iets minder negatief.
Ebusco
Bij de kleinere fondsen steeg Ebusco verder bijna 4 procent. De fabrikant van elektrische bussen liet weten dat de autoriteit die verantwoordelijk is voor de aankoop van bussen voor het openbaar vervoer rond de Franse stad Rouen de order voor 76 bussen van 18 meter heeft bevestigd.
De euro was 1,0398 dollar waard, tegen 1,0406 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 77,82 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit onder meer de Noordzee en het Midden-Oosten, werd 0,4 procent goedkoper op 85,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.
3 uur geledenNAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
4 uur geleden