Enthousiasme op Belgische beurs over moederbedrijf Snelle Jelle
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische koekjesbakker Lotus Bakeries was vrijdag een grote winnaar op de beurs in Brussel. Het moederbedrijf van merken als Peijnenburg en Snelle Jelle heeft zijn verkopen in de eerste jaarhelft met 20 procent opgevoerd. De onderneming uit het Vlaamse Lembeke overtrof daarmee ruimschoots de verwachtingen van analisten. Vooral de verkoop van het speculoosmerk Biscoff liep goed. De beurswaarde steeg bijna 7 procent.
Lotus waarschuwt wel dat door de stevige groei de grens van zijn productiecapaciteit in zicht komt. Daarom kijkt het bedrijf iets voorzichtiger naar de tweede jaarhelft. Om aan de vraag te kunnen blijven voldoen, worden de uitbreidingsplannen alvast opgevoerd door het investeringsprogramma voor dit en volgend jaar te verhogen van 200 miljoen euro naar 275 miljoen euro.
De algehele stemming op de Europese aandelenmarkten was op de laatste dag van de turbulente beursweek voorzichtig positief. Zo wonnen de belangrijkste graadmeters in Frankfurt en Parijs tot 0,3 procent. Ook in Londen zat de hoofdindex in de lift.
AEX
De AEX-index in Amsterdam leverde wel iets in. De graadmeter ging met een min van 0,1 procent het weekend in op 883,37 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, klom 0,4 procent tot 867,32 punten.
De wereldwijde beurzen kwamen eerder deze week flink onder druk te staan na een historische koersval van de Japanse beurs op maandag. De angst voor een recessie in de Verenigde Staten wakkerde daarbij een wereldwijde verkoopgolf aan. Just Eat Takeaway was met een plus van 3,5 procent lijstaanvoerder in de MidKap. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley verhoogden het beleggingsadvies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl naar kopen.
Ryanair
In Dublin won Ryanair verder ruim 3 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij kondigde aan voor nog eens 800 miljoen euro aan aandelen te gaan inkopen. Ryanair ziet daarvoor voldoende financiƫle ruimte omdat de leveringen van nieuwe Boeing-vliegtuigen zijn vertraagd. Daarmee veranderen de problemen bij Boeing in een meevaller voor de aandeelhouders van Ryanair.
De euro was 1,0923 dollar waard, vergeleken met 1,0911 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 76,69 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 79,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Aziƫ weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
8 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
8 uur geleden