Enthousiasme op Belgische beurs over moederbedrijf Snelle Jelle
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische koekjesbakker Lotus Bakeries was vrijdag een grote winnaar op de beurs in Brussel. Het moederbedrijf van merken als Peijnenburg en Snelle Jelle heeft zijn verkopen in de eerste jaarhelft met 20 procent opgevoerd. De onderneming uit het Vlaamse Lembeke overtrof daarmee ruimschoots de verwachtingen van analisten. Vooral de verkoop van het speculoosmerk Biscoff liep goed. De beurswaarde steeg bijna 7 procent.
Lotus waarschuwt wel dat door de stevige groei de grens van zijn productiecapaciteit in zicht komt. Daarom kijkt het bedrijf iets voorzichtiger naar de tweede jaarhelft. Om aan de vraag te kunnen blijven voldoen, worden de uitbreidingsplannen alvast opgevoerd door het investeringsprogramma voor dit en volgend jaar te verhogen van 200 miljoen euro naar 275 miljoen euro.
De algehele stemming op de Europese aandelenmarkten was op de laatste dag van de turbulente beursweek voorzichtig positief. Zo wonnen de belangrijkste graadmeters in Frankfurt en Parijs tot 0,3 procent. Ook in Londen zat de hoofdindex in de lift.
AEX
De AEX-index in Amsterdam leverde wel iets in. De graadmeter ging met een min van 0,1 procent het weekend in op 883,37 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, klom 0,4 procent tot 867,32 punten.
De wereldwijde beurzen kwamen eerder deze week flink onder druk te staan na een historische koersval van de Japanse beurs op maandag. De angst voor een recessie in de Verenigde Staten wakkerde daarbij een wereldwijde verkoopgolf aan. Just Eat Takeaway was met een plus van 3,5 procent lijstaanvoerder in de MidKap. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley verhoogden het beleggingsadvies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl naar kopen.
Ryanair
In Dublin won Ryanair verder ruim 3 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij kondigde aan voor nog eens 800 miljoen euro aan aandelen te gaan inkopen. Ryanair ziet daarvoor voldoende financiële ruimte omdat de leveringen van nieuwe Boeing-vliegtuigen zijn vertraagd. Daarmee veranderen de problemen bij Boeing in een meevaller voor de aandeelhouders van Ryanair.
De euro was 1,0923 dollar waard, vergeleken met 1,0911 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 76,69 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 79,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
10 uur geleden