Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enthousiasme op Belgische beurs over moederbedrijf Snelle Jelle

Enthousiasme op Belgische beurs over moederbedrijf Snelle Jelle

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische koekjesbakker Lotus Bakeries was vrijdag een grote winnaar op de beurs in Brussel. Het moederbedrijf van merken als Peijnenburg en Snelle Jelle heeft zijn verkopen in de eerste jaarhelft met 20 procent opgevoerd. De onderneming uit het Vlaamse Lembeke overtrof daarmee ruimschoots de verwachtingen van analisten. Vooral de verkoop van het speculoosmerk Biscoff liep goed. De beurswaarde steeg bijna 7 procent.

Lotus waarschuwt wel dat door de stevige groei de grens van zijn productiecapaciteit in zicht komt. Daarom kijkt het bedrijf iets voorzichtiger naar de tweede jaarhelft. Om aan de vraag te kunnen blijven voldoen, worden de uitbreidingsplannen alvast opgevoerd door het investeringsprogramma voor dit en volgend jaar te verhogen van 200 miljoen euro naar 275 miljoen euro.

De algehele stemming op de Europese aandelenmarkten was op de laatste dag van de turbulente beursweek voorzichtig positief. Zo wonnen de belangrijkste graadmeters in Frankfurt en Parijs tot 0,3 procent. Ook in Londen zat de hoofdindex in de lift.

AEX

De AEX-index in Amsterdam leverde wel iets in. De graadmeter ging met een min van 0,1 procent het weekend in op 883,37 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, klom 0,4 procent tot 867,32 punten.

De wereldwijde beurzen kwamen eerder deze week flink onder druk te staan na een historische koersval van de Japanse beurs op maandag. De angst voor een recessie in de Verenigde Staten wakkerde daarbij een wereldwijde verkoopgolf aan. Just Eat Takeaway was met een plus van 3,5 procent lijstaanvoerder in de MidKap. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley verhoogden het beleggingsadvies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl naar kopen.

Ryanair

In Dublin won Ryanair verder ruim 3 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij kondigde aan voor nog eens 800 miljoen euro aan aandelen te gaan inkopen. Ryanair ziet daarvoor voldoende financiële ruimte omdat de leveringen van nieuwe Boeing-vliegtuigen zijn vertraagd. Daarmee veranderen de problemen bij Boeing in een meevaller voor de aandeelhouders van Ryanair.

De euro was 1,0923 dollar waard, vergeleken met 1,0911 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 76,69 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 79,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijs Amerikaanse olie keldert na bericht Trump over bestand

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.

1 uur geleden
IMF gaat verwachte groei wereldeconomie verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Kamermeerderheid steunt verdere gesprekken over vergroening Tata

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.

5 uur geleden
Wall Street sluit gemengd in aanloop naar deadline Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.

5 uur geleden
Bloomberg: sterkste daling olieproductie OPEC-landen sinds 1989

NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.

6 uur geleden
Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

7 uur geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

8 uur geleden