Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enthousiasme op Belgische beurs over moederbedrijf Snelle Jelle

Enthousiasme op Belgische beurs over moederbedrijf Snelle Jelle

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische koekjesbakker Lotus Bakeries was vrijdag een grote winnaar op de beurs in Brussel. Het moederbedrijf van merken als Peijnenburg en Snelle Jelle heeft zijn verkopen in de eerste jaarhelft met 20 procent opgevoerd. De onderneming uit het Vlaamse Lembeke overtrof daarmee ruimschoots de verwachtingen van analisten. Vooral de verkoop van het speculoosmerk Biscoff liep goed. De beurswaarde steeg bijna 7 procent.

Lotus waarschuwt wel dat door de stevige groei de grens van zijn productiecapaciteit in zicht komt. Daarom kijkt het bedrijf iets voorzichtiger naar de tweede jaarhelft. Om aan de vraag te kunnen blijven voldoen, worden de uitbreidingsplannen alvast opgevoerd door het investeringsprogramma voor dit en volgend jaar te verhogen van 200 miljoen euro naar 275 miljoen euro.

De algehele stemming op de Europese aandelenmarkten was op de laatste dag van de turbulente beursweek voorzichtig positief. Zo wonnen de belangrijkste graadmeters in Frankfurt en Parijs tot 0,3 procent. Ook in Londen zat de hoofdindex in de lift.

AEX

De AEX-index in Amsterdam leverde wel iets in. De graadmeter ging met een min van 0,1 procent het weekend in op 883,37 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, klom 0,4 procent tot 867,32 punten.

De wereldwijde beurzen kwamen eerder deze week flink onder druk te staan na een historische koersval van de Japanse beurs op maandag. De angst voor een recessie in de Verenigde Staten wakkerde daarbij een wereldwijde verkoopgolf aan. Just Eat Takeaway was met een plus van 3,5 procent lijstaanvoerder in de MidKap. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley verhoogden het beleggingsadvies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl naar kopen.

Ryanair

In Dublin won Ryanair verder ruim 3 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij kondigde aan voor nog eens 800 miljoen euro aan aandelen te gaan inkopen. Ryanair ziet daarvoor voldoende financiële ruimte omdat de leveringen van nieuwe Boeing-vliegtuigen zijn vertraagd. Daarmee veranderen de problemen bij Boeing in een meevaller voor de aandeelhouders van Ryanair.

De euro was 1,0923 dollar waard, vergeleken met 1,0911 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 76,69 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 79,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eigenaar Doritos en Lay's verkoopt meer snacks na prijsverlaging

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.

3 minuten geleden
FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

50 minuten geleden
Iranoorlog doet groei koopkracht teniet, raamt CPB

DEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.

59 minuten geleden
Brussel wil dat Google data deelt met andere zoekmachines

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.

1 uur geleden
Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie

HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.

1 uur geleden
NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.

2 uur geleden
Onderzoek: aantal gokaccounts en verliezen per speler nemen toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.

2 uur geleden