Enschede luidt klokken voor herdenking vuurwerkramp
ENSCHEDE (ANP) - In Enschede luiden volgende week woensdagmiddag alle kerkklokken om de vuurwerkramp te herdenken. Het is die dag precies twintig jaar geleden. Door brand en explosies in een vuurwerkopslag midden in een woonwijk kwamen toen 23 mensen om het leven en raakten bijna duizend andere mensen gewond. De wijk Roombeek werd compleet verwoest.
De herdenking zou dit jaar groter zijn dan andere jaren, maar dat kan vanwege de maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus niet doorgaan. In Enschede mogen de vlaggen op 13 mei wel de hele dag halfstok hangen. Het klokgelui begint om 15.25 uur, het moment dat de centrale bunker van de vuurwerkopslag twintig jaar geleden explodeerde.
Burgemeester Onno van Veldhuizen van Enschede en de voorzitter van de Stichting Herdenking Vuurwerkramp leggen woensdag een krans bij het monument op de Lasonderbleek in de wijk Roombeek. Anderen mogen daar en bij het kindermonument in de wijk ook de hele dag bloemen leggen, maar moeten daarbij wel afstand houden van elkaar.
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariƫr. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariƫr Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israƫlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
6 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
7 uur geleden