Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enquêtecommissie hoort opnieuw ex-bewindslieden over fraudebeleid

Enquêtecommissie hoort opnieuw ex-bewindslieden over fraudebeleid

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening hoort volgende week opnieuw een aantal voormalige bewindslieden over hun rol in de aanpak van fraude en misbruik bij uitkeringen en toeslagen. Voor voormalig VVD-minister Henk Kamp wordt het een weerzien met de enquêtezaal; hij werd daar vorig jaar ook al gehoord over de gaswinning in Groningen.

Kamp was tussen 2010 tot 2012 minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Hij wordt woensdagmiddag bij de enquêtecommissie verwacht. Eerder die dag komt zijn partijgenoot Paul de Krom aan bod, hij was van in diezelfde periode staatssecretaris op hetzelfde departement.

Maandagochtend verschijnt PvdA'er Sharon Dijksma voor de commissie. De huidige burgemeester van Utrecht was van 2007 tot 2010 als staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap belast met het dossier kinderopvang. Donderdag wordt Diederik Samsom verhoord, van 2012 tot 2016 fractieleider van de PvdA, en ook voormalig SP-Kamerlid Sadet Karabulut.

Openbare verhoren

Vrijdagochtend ontvangt de commissie Bruno Bruins. De VVD'er wordt gehoord over zijn rol als voormalig bestuursvoorzitter van uitkeringsinstantie UWV. Hij bekleedde die functie van 2012 tot zijn aantreden als minister voor Medische Zorg in 2017.

De enquêtecommissie begon afgelopen week met haar openbare verhoren. Onder anderen demissionair minister-president Mark Rutte werd onder ede gehoord over de rol die hij in dit dossier speelde in de tijd dat hij nog staatssecretaris van Sociale Zaken was.

Meer uit Politiek

Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

1 minuut geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

1 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

4 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

6 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

7 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

8 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden