Enquête: meerderheid Japanners tegen doorgaan Spelen
TOKIO (ANP/RTR) - Een ruime meerderheid van de Japanse bevolking vindt dat de Olympische Spelen ook volgend jaar niet door kunnen gaan. Dat blijkt althans uit een enquête van tv-netwerk Japan News Network (JNN). Die was vooral gericht op de politiek maar op de vraag of de vanwege het coronavirus uitgestelde Spelen van Tokio volgend jaar dan wel kunnen worden gehouden, antwoordde 77 procent negatief.
Sinds het besluit de Spelen door te schuiven naar de zomer van 2021 blijven er vragen komen of het passend en mogelijk is dan wel zo'n groot evenement in Japan te houden. De organisatoren hebben al gezegd de Spelen te willen "vereenvoudigen" om de kosten en de risico's op besmetting met het coronavirus te beperken. Maar de meeste ondervraagden blijken niet overtuigd, zonder dat zij een reden hoefden te geven. Slechts 17 procent stond volledig achter het doorgaan van de Spelen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
4 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
7 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
12 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
15 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
16 uur geleden