Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enquête: deel politiemedewerkers wil niet werken met oud en nieuw

Enquête: deel politiemedewerkers wil niet werken met oud en nieuw

UTRECHT (ANP) - Bijna vier op de tien politiemedewerkers willen tijdens oud en nieuw "liever niet" meer worden ingezet, omdat ze de gezondheidsrisico's te groot vinden. Dat meldt de Nederlandse Politiebond (NPB) na een enquête onder 3400 van de 33.000 leden. Bijna een vijfde van de respondenten zegt af te wachten wat het kabinet aan vuurwerkmaatregelen neemt voordat ze hierover een keuze maken.

Volgens de NPB vinden veel agenten het op veel plekken "ondoenlijk" om het vuurwerkvandalisme onder controle te krijgen. Dat komt volgens de bond door het huidige vuurwerkbeleid in combinatie met de personeelstekorten bij de politie. "Mede daardoor is het risico dat hulpverleners lopen op gezondheidsschade enorm gestegen", aldus de bond.

Ongeveer 60 procent van de deelnemers aan de enquête zegt dat de politie daarom "bij excessief geweld en onvoldoende beschermingsmiddelen" voor de eigen veiligheid een stapje terug zou moeten doen. "Tegen sommige vormen van geweld zijn wij in de basispolitiezorg niet opgewassen", zegt een respondent daarover. "Wanneer bij jou een cobra in je kraag belandt, dan is het gewoon afgelopen."

Vuurwerkverbod

Tijdens de afgelopen jaarwisseling werden 295 politiemensen slachtoffer van fysiek en/of verbaal geweld. Zoals ieder jaar is daarna de discussie over een landelijk vuurwerkverbod weer opgelaaid. Onder anderen hulpverleners en veel burgemeesters pleiten daar al jaren voor en er ligt opnieuw een wetsvoorstel met dit doel klaar van GroenLinks-PvdA en de Partij voor de Dieren. Vermoedelijk zet de Tweede Kamer het debat daarover volgende maand voort.

Volgens NPB-voorzitter Nine Kooiman voelen veel politiemensen "onvoldoende rugdekking" vanuit Den Haag en is het "hoog tijd dat de politiek zijn verantwoordelijkheid als overheidswerkgever onder ogen ziet". De enquête van de bond is volgens Kooiman een representatieve afspiegeling van de NPB-leden. Alle leden hebben een persoonlijke uitnodiging gehad om deel te nemen.

Meer uit Binnenland

Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

23 minuten geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

33 minuten geleden
Opnieuw drie mannen veroordeeld voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.

35 minuten geleden
Verdachten in zaak Funcaps blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.

44 minuten geleden
Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

2 uur geleden
OM onderzoekt nog eens negen sterfgevallen in zaak Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.

2 uur geleden
Actie No Waste Army voorkomt verspilling 916.000 kilo groenten

BREDA (ANP) - No Waste Army heeft in drie weken tijd met een landelijke actie 916.000 kilo groenten 'gered' die dreigden te worden verspild. De groenten zijn onder meer naar de Voedselbank en noodhulp gegaan.

2 uur geleden