Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enorme sculptuur van Venus van de vodden afgebrand in Napels

Enorme sculptuur van Venus van de vodden afgebrand in Napels

NAPELS (ANP) - Een enorme uitvoering van het kunstwerk Venus van de vodden in de Italiaanse stad Napels is volledig afgebrand. Volgens persbureau ANSA lijkt het te gaan om vandalisme. Er zijn meerdere varianten van het kunstwerk van de Italiaanse kunstenaar Michelangelo Pistoletto. Het Nederlandse Kröller Müller, in Otterlo, heeft een kleinere versie van de sculptuur in de collectie.

Venus van de vodden (Venere degli Stracci) verwijst naar de klassieke marmeren Venusbeelden, alleen staat dit 10 meter hoge exemplaar met haar gezicht in een enorme berg vodden. Op beelden uit Napels is te zien hoe zowel het beeld als de berg lappen is afgebrand. Alleen een zwartgeblakerde metalen constructie waar de lappen overheen gedrapeerd waren is blijven staan.

Volgens Italiaanse media was eerder op sociale media opgeroepen om het werk in brand te steken. De Napolitaanse burgemeester Gaetano Manfredi spreekt tegenover ANSA van "een enorme geweldsdaad". Hij zegt dat in samenspraak met de kunstenaar gekeken wordt hoe het werk weer opgebouwd en teruggeplaatst kan worden.

Meer uit Buitenland

Volle Sint-Pietersbasiliek bidt voor verkiezing van nieuwe paus

VATICAANSTAD (ANP) - Gelovigen hebben in een volle Sint-Pietersbasiliek gebeden voor de verkiezing van een nieuwe paus. Vooraan zaten de 133 kardinalen die later woensdagmiddag samenkomen in de Sixtijnse Kapel voor het conclaaf waar de verkiezing plaatsvindt.

48 minuten geleden
Pakistan: India creëert regionaal inferno met raketaanvallen

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Het Pakistaanse Veiligheidscomité stelt dat India een "inferno in de regio" heeft gecreëerd door Pakistan aan te vallen met raketten afgelopen nacht. Premier Shehbaz Sharif hield woensdagochtend spoedoverleg met zijn ministers en militaire leiders over de crisissituatie en na afloop verklaarde het comité dat de volledige verantwoordelijkheid van de escalatie bij India ligt.

51 minuten geleden
Israël na uitspraken Trump: nog 24 levende gijzelaars in Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in Israël voor onrust gezorgd met uitspraken over de mogelijke dood van gijzelaars in de Gazastrook. Hij zei in het Witte Huis dat er een week geleden nog 24 gijzelaars in leven waren, maar dat het er nu nog 21 zijn. Familieleden van gijzelaars vroegen hun regering vervolgens om opheldering.

2 uur geleden
Kardinalen houden mis voorafgaand aan pausverkiezing

VATICAANSTAD (ANP) - De kardinalen die een nieuwe paus moeten kiezen, zijn bij elkaar gekomen voor een mis in de Sint-Pietersbasiliek. De mis is ter voorbereiding op de pausverkiezing, die volgens planning later deze woensdag begint in de Sixtijnse Kapel.

2 uur geleden
China bezorgd over conflict India-Pakistan

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft "bezorgd" gereageerd op de beschietingen tussen India en Pakistan van afgelopen nacht. Beijing roept beide partijen op om zich terughoudend op te stellen en zegt zelf bereid te zijn "een constructieve rol" te spelen bij het oplossen van het conflict.

2 uur geleden
Von der Leyen wil dat EU opschiet met lidmaatschap Oekraïne

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen wil dat er vaart komt in het aanmeldingsproces om Oekraïne onderdeel te maken van de Europese Unie. Dat zei ze woensdagochtend in een toespraak in het Europees Parlement in Straatsburg. Zij en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben het lidmaatschap opnieuw besproken toen ze elkaar voor het laatst zagen in Rome, zei de voorzitter.

2 uur geleden
Biden hekelt Ruslandbeleid van Trump: moderne appeasement

WILMINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft felle kritiek geuit op het Ruslandbeleid van zijn opvolger Donald Trump. "Het is moderne appeasement", zei hij in een interview met de BBC over de mogelijkheid dat Oekraïne gebieden moet opgeven voor vrede.

2 uur geleden