Enorme mediabelangstelling voor eerste procesdag strafzaak Weski
ROTTERDAM (ANP) - De belangstelling van de pers voor de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski is bijzonder groot. De rechtbank Rotterdam rekent op vijftig journalisten, onder wie een groot aantal documentaire- en podcastmakers, verklaarde een woordvoerder dinsdagochtend, voor aanvang van de zitting.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de 69-jarige Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar gewezen cliënt Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo. Weski werd in april 2023 opgepakt en zat 41 dagen vast. Zij zal niet bij de zitting aanwezig zijn.
De zitting dinsdag is een zogeheten regiezitting. Het OM zal naar verwachting een toelichting geven op de stand van het onderzoek. De advocaten van Weski, het echtpaar Carry en Geert-Jan Knoops, kunnen onderzoekswensen indienen.
Verzoek rechtbank
Ook de publieke tribune van de extra beveiligde zittingszaal van de rechtbank zit vol.
De voorzitter van de rechtbank vroeg de aanwezige journalisten aan het begin van de zitting "voorzichtig en zorgvuldig verslag te doen".
Veiligheid Weski
"Dat voorkomt een onjuist beeld van de zaak en van de verdachte", aldus de voorzitter. "Dat zou kunnen betekenen dat haar veiligheid in het gedrang kan komen."
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.
27 minuten geledenROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een kantorencomplex op de Zuidas in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Dat bevestigt de politie. Op sociale media gaat een niet-geverifieerde video rond van een ontploffing bij een gebouw dat lijkt op het kantorencomplex. Bij de eerdere aanslagen op een joodse school in Amsterdam en bij de synagoge in Rotterdam ging een soortgelijke video rond.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) start naar aanleiding van de explosie in de binnenstad van Utrecht in januari een onderzoek naar de risico's van aardgasexplosies. De raad zegt niet te weten of de explosie in Utrecht ook een gasexplosie was. "Het onderzoek van het Openbaar Ministerie loopt nog", laat een woordvoerder van de OVV weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten in de grensregio's hebben bovengemiddeld vaak last van problemen rond drugs- en wapenhandel en uitbuiting. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in 336 Nederlandse gemeenten. De problemen zijn het grootst in het Limburgse Heerlen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.
8 uur geleden