Enorme mediabelangstelling voor eerste procesdag strafzaak Weski
ROTTERDAM (ANP) - De belangstelling van de pers voor de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski is bijzonder groot. De rechtbank Rotterdam rekent op vijftig journalisten, onder wie een groot aantal documentaire- en podcastmakers, verklaarde een woordvoerder dinsdagochtend, voor aanvang van de zitting.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de 69-jarige Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar gewezen cliënt Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo. Weski werd in april 2023 opgepakt en zat 41 dagen vast. Zij zal niet bij de zitting aanwezig zijn.
De zitting dinsdag is een zogeheten regiezitting. Het OM zal naar verwachting een toelichting geven op de stand van het onderzoek. De advocaten van Weski, het echtpaar Carry en Geert-Jan Knoops, kunnen onderzoekswensen indienen.
Verzoek rechtbank
Ook de publieke tribune van de extra beveiligde zittingszaal van de rechtbank zit vol.
De voorzitter van de rechtbank vroeg de aanwezige journalisten aan het begin van de zitting "voorzichtig en zorgvuldig verslag te doen".
Veiligheid Weski
"Dat voorkomt een onjuist beeld van de zaak en van de verdachte", aldus de voorzitter. "Dat zou kunnen betekenen dat haar veiligheid in het gedrang kan komen."
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
11 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
13 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
14 uur geleden