Enorme mediabelangstelling voor eerste procesdag strafzaak Weski
ROTTERDAM (ANP) - De belangstelling van de pers voor de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski is bijzonder groot. De rechtbank Rotterdam rekent op vijftig journalisten, onder wie een groot aantal documentaire- en podcastmakers, verklaarde een woordvoerder dinsdagochtend, voor aanvang van de zitting.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de 69-jarige Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar gewezen cliënt Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo. Weski werd in april 2023 opgepakt en zat 41 dagen vast. Zij zal niet bij de zitting aanwezig zijn.
De zitting dinsdag is een zogeheten regiezitting. Het OM zal naar verwachting een toelichting geven op de stand van het onderzoek. De advocaten van Weski, het echtpaar Carry en Geert-Jan Knoops, kunnen onderzoekswensen indienen.
Verzoek rechtbank
Ook de publieke tribune van de extra beveiligde zittingszaal van de rechtbank zit vol.
De voorzitter van de rechtbank vroeg de aanwezige journalisten aan het begin van de zitting "voorzichtig en zorgvuldig verslag te doen".
Veiligheid Weski
"Dat voorkomt een onjuist beeld van de zaak en van de verdachte", aldus de voorzitter. "Dat zou kunnen betekenen dat haar veiligheid in het gedrang kan komen."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).
27 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
9 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
11 uur geleden