Enorme drukte bij kappers voor sluiting dinsdag
DEN HAAG (ANP) - Er is maandag in het hele land een enorme drukte bij kappers, de dag voor de sluiting van salons in verband met de verscherpte coronamaatregelen. "Er is een enorme run op kappers, het is heel erg druk vandaag in onze branche. Je ziet dat kappers openingstijden verruimen en extra personeel inzetten", laat een woordvoerder van de kappersbranche ANKO weten.
"We hadden al wel geanticipeerd op de berichtgeving: de openingstijden verruimd en online boekingen geopend. Er is een enorme run op de agenda nu", zegt ook algemeen directeur Merel Venneman van Provalliance Nederland. Daaronder vallen zo'n vierhonderd salons waaronder de ketens Cosmo Hairstyling en Brainwash. "Het is ongelooflijk druk vandaag in alle salons. We hebben zoveel mogelijk collega's in de salons staan om alle klanten te kunnen helpen, uiteraard binnen het RIVM-protocol."
Mensen proberen niet alleen vandaag nog een plekje te bemachtigen, maar kijken ook alvast vooruit. "We zien dat mensen ook al bellen voor een datum die wordt geroepen als einde van de lockdown op 19 januari", zegt woordvoerder Josien Kox van Kinki Kappers en Hizi Hair, met respectievelijk 38 en 66 salons.
Geen volledige verrassing
De sluiting was geen volledige verrassing, zegt Kox. "Een lockdown in deze vorm was wel voorspeld. Wel is het ontzettend balen dat het zo snel al is, en voor zover nu bekend voor een langere periode dan verwacht. December is een hele belangrijke maand voor de retail, ook voor ons om mensen mooi maken."
De impact van de sluiting is lastig te voorspellen. "Sowieso moesten we kijken wat de decembermaand ging brengen. Minder feestelijkheden gaan gearmd met in hoever je mooi wil zijn", zegt Kox. Venneman kijkt alvast vooruit. "Na de vorige sluiting hadden we het heel druk. We gaan ons daarop voorbereiden en hopelijk de gezellige kerstdrukte op een veilige manier in januari inhalen. Daar kijken we naar uit."
Meer uit Binnenland
AMELAND (ANP) - Een groep van 32 wadlopers is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
29 minuten geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
11 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
12 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
19 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
19 uur geleden