Enorme drukte bij kappers voor sluiting dinsdag
DEN HAAG (ANP) - Er is maandag in het hele land een enorme drukte bij kappers, de dag voor de sluiting van salons in verband met de verscherpte coronamaatregelen. "Er is een enorme run op kappers, het is heel erg druk vandaag in onze branche. Je ziet dat kappers openingstijden verruimen en extra personeel inzetten", laat een woordvoerder van de kappersbranche ANKO weten.
"We hadden al wel geanticipeerd op de berichtgeving: de openingstijden verruimd en online boekingen geopend. Er is een enorme run op de agenda nu", zegt ook algemeen directeur Merel Venneman van Provalliance Nederland. Daaronder vallen zo'n vierhonderd salons waaronder de ketens Cosmo Hairstyling en Brainwash. "Het is ongelooflijk druk vandaag in alle salons. We hebben zoveel mogelijk collega's in de salons staan om alle klanten te kunnen helpen, uiteraard binnen het RIVM-protocol."
Mensen proberen niet alleen vandaag nog een plekje te bemachtigen, maar kijken ook alvast vooruit. "We zien dat mensen ook al bellen voor een datum die wordt geroepen als einde van de lockdown op 19 januari", zegt woordvoerder Josien Kox van Kinki Kappers en Hizi Hair, met respectievelijk 38 en 66 salons.
Geen volledige verrassing
De sluiting was geen volledige verrassing, zegt Kox. "Een lockdown in deze vorm was wel voorspeld. Wel is het ontzettend balen dat het zo snel al is, en voor zover nu bekend voor een langere periode dan verwacht. December is een hele belangrijke maand voor de retail, ook voor ons om mensen mooi maken."
De impact van de sluiting is lastig te voorspellen. "Sowieso moesten we kijken wat de decembermaand ging brengen. Minder feestelijkheden gaan gearmd met in hoever je mooi wil zijn", zegt Kox. Venneman kijkt alvast vooruit. "Na de vorige sluiting hadden we het heel druk. We gaan ons daarop voorbereiden en hopelijk de gezellige kerstdrukte op een veilige manier in januari inhalen. Daar kijken we naar uit."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
20 uur geleden