Enorme drukte bij kappers voor sluiting dinsdag
DEN HAAG (ANP) - Er is maandag in het hele land een enorme drukte bij kappers, de dag voor de sluiting van salons in verband met de verscherpte coronamaatregelen. "Er is een enorme run op kappers, het is heel erg druk vandaag in onze branche. Je ziet dat kappers openingstijden verruimen en extra personeel inzetten", laat een woordvoerder van de kappersbranche ANKO weten.
"We hadden al wel geanticipeerd op de berichtgeving: de openingstijden verruimd en online boekingen geopend. Er is een enorme run op de agenda nu", zegt ook algemeen directeur Merel Venneman van Provalliance Nederland. Daaronder vallen zo'n vierhonderd salons waaronder de ketens Cosmo Hairstyling en Brainwash. "Het is ongelooflijk druk vandaag in alle salons. We hebben zoveel mogelijk collega's in de salons staan om alle klanten te kunnen helpen, uiteraard binnen het RIVM-protocol."
Mensen proberen niet alleen vandaag nog een plekje te bemachtigen, maar kijken ook alvast vooruit. "We zien dat mensen ook al bellen voor een datum die wordt geroepen als einde van de lockdown op 19 januari", zegt woordvoerder Josien Kox van Kinki Kappers en Hizi Hair, met respectievelijk 38 en 66 salons.
Geen volledige verrassing
De sluiting was geen volledige verrassing, zegt Kox. "Een lockdown in deze vorm was wel voorspeld. Wel is het ontzettend balen dat het zo snel al is, en voor zover nu bekend voor een langere periode dan verwacht. December is een hele belangrijke maand voor de retail, ook voor ons om mensen mooi maken."
De impact van de sluiting is lastig te voorspellen. "Sowieso moesten we kijken wat de decembermaand ging brengen. Minder feestelijkheden gaan gearmd met in hoever je mooi wil zijn", zegt Kox. Venneman kijkt alvast vooruit. "Na de vorige sluiting hadden we het heel druk. We gaan ons daarop voorbereiden en hopelijk de gezellige kerstdrukte op een veilige manier in januari inhalen. Daar kijken we naar uit."
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
6 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
10 uur geleden