Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enorme drukte bij carnavalswinkels, trainingspakken populair

Enorme drukte bij carnavalswinkels, trainingspakken populair

DEN HAAG (ANP) - Feestwinkels hebben het al wekenlang enorm druk met de verkoop van carnavalsartikelen. Vooral kleurrijke trainingspakken zijn in trek, blijkt uit een rondgang van het ANP. Mensen houden zich ondanks de gestegen prijzen niet in, omdat ze zoveel zin hebben in het carnavalsfeest, aldus de woordvoerders van verschillende carnavalswinkels door het land.

Opvallend is volgens hen ook dat het al sinds begin januari druk is in de winkels, terwijl dit in voorgaande jaren alleen voor de laatste twee weken gold. Hier hebben ze hun openingstijden op aangepast. Carnaval begint komende zondag.

Een woordvoerder van Feestkleding Breda ziet een omzetstijging van zo'n 35 procent ten opzichte van 2019, het jaar voor de coronacrisis. Dit komt volgens hem deels door de gestegen prijzen, maar ook "omdat het feest dit jaar extra leeft, nu er geen coronamaatregelen meer zijn". Bij Kees Konings in Essen gaat dit zelfs "het beste jaar ooit worden", laat een woordvoerder weten. Volgens hem wordt er zo'n 25 procent meer omzet gedraaid dan vier jaar geleden.

Personages uit films en series

Ook bij 't Mooswief in Maastricht en bij Robbies Feestkleding in Bladel is het al wekenlang druk, laten de woordvoerders weten. Vooral warme kleding is populair en dan met name de trainingspakken, maar ook carnavalsjasjes en onesies, een pak dat het hele lichaam bedekt en uit één geheel bestaat, zijn gewild. Dit komt volgens de woordvoerders doordat carnaval altijd druk bezocht is en het feest daarom buiten de kroeg wordt voortgezet.

De winkels zien wat betreft de kinderkostuums een grote vraag naar personages uit films en series. "Het is meer Mario, Batman en minder de indiaan en cowboy", aldus een woordvoerder van 't Mooswief. Bij Feestkleding Breda is bij kinderen vooral de kleding van de serie Wednesday populair, laat een woordvoerder weten.

Dat het drukker is in de winkels komt volgens de verkopers dus omdat mensen extra verheugd zijn voor het carnavalsfeest na meerdere jaren met coronaregels, maar volgens de woordvoerders van Kees Konings en Feestkleding Breda zijn er ook minder mensen op wintersport vanwege de hogere kosten. Daarnaast zijn sommige mensen volgens hen na meerdere coronajaren uit hun carnavalspak van 2019 gegroeid.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers naar Zwolle omdat nachtopvang De Wijk vol zit

ZWOLLE (ANP) - Een groep van zo'n tien asielzoekers bij aanmeldcentrum Ter Apel is vrijdagavond in een bus naar Zwolle vertrokken. Dat gebeurde omdat de nachtopvang in De Wijk al vol zit, meldt een woordvoerster van de gemeente Zwolle.

20 minuten geleden
Zoeken naar slachtoffers onder puin Amsterdamse flat gestopt

AMSTERDAM (ANP) - Hulpdiensten zoeken niet meer naar mensen onder het puin van de flat in Amsterdam, waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. In de afgelopen uren is niemand meer gevonden, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland vrijdagavond laat.

1 uur geleden
Storing in Europees datasysteem opgelost, meldt IND

DEN HAAG (ANP) - De storing met het asielsysteem Eurodac is opgelost. Dat laat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) vrijdagavond laat weten. De storing was op de dag dat het Europese migratiepact in werking trad.

2 uur geleden
Japanse keizer en keizerin arriveren zaterdag in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Japanse keizer Naruhito en keizerin Masako arriveren zaterdag in Nederland, is te lezen op de website van het Japanse hof. Het keizerlijk paar komt op uitnodiging van koning Willem-Alexander naar ons land voor een staatsbezoek, dat van woensdag tot en met vrijdag duurt. Het is niet gebruikelijk dat staatshoofden al dagen voor het begin van een staatsbezoek aankomen in het land dat zij bezoeken.

2 uur geleden
Hulpdiensten blijven zoeken naar mogelijke slachtoffers bij flat

AMSTERDAM (ANP) - Hulpdiensten gaan voorlopig door met het zoeken naar mogelijke slachtoffers in de flat in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Het is niet bekend of er nog mensen vermist worden. "We kunnen het niet uitsluiten totdat we alles hebben doorzocht", laat de veiligheidsregio vrijdagavond weten. Vooralsnog is niemand gevonden, maar volgens een woordvoerster is het pand nog niet helemaal doorzocht.

2 uur geleden
Evacuatie reizigers uit gestrande treinen afgerond

WOERDEN (ANP) - De evacuatie van de reizigers die zijn gestrand door een brand in een transformatorhuisje in Woerden is afgerond. Dat laat ProRail weten. Volgens de NS kwamen drie treinen op het spoor stil te staan en moesten zo'n 1300 reizigers worden geëvacueerd.

4 uur geleden
100.000 euro opgehaald voor gezinnen slachtoffers ongeval Zeeland

AXEL (ANP) - Een inzamelingsactie voor de getroffen gezinnen van het ernstige verkeersongeval in de Zeeuwse plaats Vogelwaarde heeft binnen een dag meer dan 100.000 euro opgehaald. De actie is opgezet door een ouder van de basisschool waarop de slachtoffers zaten.

4 uur geleden