Enkhuizer (26) aangehouden om maken kinderporno honderden jongens
ENKHUIZEN (ANP) - Een 26-jarige man uit Enkhuizen is aangehouden die honderden minderjarige jongens via sociale media verleidde om seksuele handelingen te plegen voor de camera. Daarvan maakte hij schermopnamen die hij bewaarde op zijn computer. De man deed zich lange tijd voor als knap, jong meisje en chatte met de jongens, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.
De man werd dinsdag aangehouden voor het bezit en maken van kinderporno. Op zijn computer en telefoon is volgens het OM een grote hoeveelheid beeldmateriaal aangetroffen van minderjarige jongens. De man wordt ook verdacht van seksueel misbruik van een minderjarige jongen. De politie heeft ook beeldmateriaal gevonden van dat misbruik. Vrijdag wordt de Enkhuizer voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Mapjes
De politie kwam de man op het spoor na twee meldingen van slachtoffers. Agenten van de Rotterdamse politie, die de zaak leidde vanwege een capaciteitstekort door een andere grote zedenzaak in Noord-Holland, troffen "een grote hoeveelheid mapjes met jongensnamen aan met daarin de schermopnamen van, soms vergaande, seksuele handelingen". Tijdens dit onderzoek stuitte de politie ook op de beelden van het misbruik van de minderjarige jongen door de verdachte.
Het OM spreekt van enkele honderden slachtoffers, verspreid over het hele land. Een deel is onherkenbaar in beeld. Er zijn geen aanwijzingen dat de verdachte het beeldmateriaal heeft verspreid of zijn slachtoffers heeft afgeperst, aldus het OM. De slachtoffers zijn ongeveer tussen de 10 en 16 jaar, zegt een woordvoerder van het OM. De zegsman bevestigt verder berichtgeving van de NOS dat het contact met de slachtoffers verliep via Snapchat. Met een ander toestel maakte de verdachte opnames van het scherm. De man gebruikte de nicknames Britt, Milou, Kate, Tess, en Suus en gebruikte daarnaast het account only_following_ppl. "De accounts die in de zaak gebruikt zijn, zijn op dit moment niet meer actief", meldt het OM.
Contact
Het gevonden beeldmateriaal is vanaf 2016 gemaakt. Het gaat alleen om minderjarige jongens. De politie heeft de afgelopen dagen contact opgenomen met een deel van de slachtoffers. "Niet alle slachtoffers zijn door de politie herkend en mogelijk is het aantal slachtoffers ook nog groter dan de politie nu weet", aldus het OM.
Wie online contact heeft gehad met iemand die een van de nicknames gebruikte en melding daarvan wil doen, wordt opgeroepen contact op te nemen met de politie.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
3 uur geleden