Enkhuizer (26) aangehouden om maken kinderporno honderden jongens
ENKHUIZEN (ANP) - Een 26-jarige man uit Enkhuizen is aangehouden die honderden minderjarige jongens via sociale media verleidde om seksuele handelingen te plegen voor de camera. Daarvan maakte hij schermopnamen die hij bewaarde op zijn computer. De man deed zich lange tijd voor als knap, jong meisje en chatte met de jongens, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.
De man werd dinsdag aangehouden voor het bezit en maken van kinderporno. Op zijn computer en telefoon is volgens het OM een grote hoeveelheid beeldmateriaal aangetroffen van minderjarige jongens. De man wordt ook verdacht van seksueel misbruik van een minderjarige jongen. De politie heeft ook beeldmateriaal gevonden van dat misbruik. Vrijdag wordt de Enkhuizer voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Mapjes
De politie kwam de man op het spoor na twee meldingen van slachtoffers. Agenten van de Rotterdamse politie, die de zaak leidde vanwege een capaciteitstekort door een andere grote zedenzaak in Noord-Holland, troffen "een grote hoeveelheid mapjes met jongensnamen aan met daarin de schermopnamen van, soms vergaande, seksuele handelingen". Tijdens dit onderzoek stuitte de politie ook op de beelden van het misbruik van de minderjarige jongen door de verdachte.
Het OM spreekt van enkele honderden slachtoffers, verspreid over het hele land. Een deel is onherkenbaar in beeld. Er zijn geen aanwijzingen dat de verdachte het beeldmateriaal heeft verspreid of zijn slachtoffers heeft afgeperst, aldus het OM. De slachtoffers zijn ongeveer tussen de 10 en 16 jaar, zegt een woordvoerder van het OM. De zegsman bevestigt verder berichtgeving van de NOS dat het contact met de slachtoffers verliep via Snapchat. Met een ander toestel maakte de verdachte opnames van het scherm. De man gebruikte de nicknames Britt, Milou, Kate, Tess, en Suus en gebruikte daarnaast het account only_following_ppl. "De accounts die in de zaak gebruikt zijn, zijn op dit moment niet meer actief", meldt het OM.
Contact
Het gevonden beeldmateriaal is vanaf 2016 gemaakt. Het gaat alleen om minderjarige jongens. De politie heeft de afgelopen dagen contact opgenomen met een deel van de slachtoffers. "Niet alle slachtoffers zijn door de politie herkend en mogelijk is het aantal slachtoffers ook nog groter dan de politie nu weet", aldus het OM.
Wie online contact heeft gehad met iemand die een van de nicknames gebruikte en melding daarvan wil doen, wordt opgeroepen contact op te nemen met de politie.
Meer uit Binnenland
SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
20 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
1 dag geleden