Enkhuizer (26) aangehouden om maken kinderporno honderden jongens
ENKHUIZEN (ANP) - Een 26-jarige man uit Enkhuizen is aangehouden die honderden minderjarige jongens via sociale media verleidde om seksuele handelingen te plegen voor de camera. Daarvan maakte hij schermopnamen die hij bewaarde op zijn computer. De man deed zich lange tijd voor als knap, jong meisje en chatte met de jongens, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.
De man werd dinsdag aangehouden voor het bezit en maken van kinderporno. Op zijn computer en telefoon is volgens het OM een grote hoeveelheid beeldmateriaal aangetroffen van minderjarige jongens. De man wordt ook verdacht van seksueel misbruik van een minderjarige jongen. De politie heeft ook beeldmateriaal gevonden van dat misbruik. Vrijdag wordt de Enkhuizer voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Mapjes
De politie kwam de man op het spoor na twee meldingen van slachtoffers. Agenten van de Rotterdamse politie, die de zaak leidde vanwege een capaciteitstekort door een andere grote zedenzaak in Noord-Holland, troffen "een grote hoeveelheid mapjes met jongensnamen aan met daarin de schermopnamen van, soms vergaande, seksuele handelingen". Tijdens dit onderzoek stuitte de politie ook op de beelden van het misbruik van de minderjarige jongen door de verdachte.
Het OM spreekt van enkele honderden slachtoffers, verspreid over het hele land. Een deel is onherkenbaar in beeld. Er zijn geen aanwijzingen dat de verdachte het beeldmateriaal heeft verspreid of zijn slachtoffers heeft afgeperst, aldus het OM. De slachtoffers zijn ongeveer tussen de 10 en 16 jaar, zegt een woordvoerder van het OM. De zegsman bevestigt verder berichtgeving van de NOS dat het contact met de slachtoffers verliep via Snapchat. Met een ander toestel maakte de verdachte opnames van het scherm. De man gebruikte de nicknames Britt, Milou, Kate, Tess, en Suus en gebruikte daarnaast het account only_following_ppl. "De accounts die in de zaak gebruikt zijn, zijn op dit moment niet meer actief", meldt het OM.
Contact
Het gevonden beeldmateriaal is vanaf 2016 gemaakt. Het gaat alleen om minderjarige jongens. De politie heeft de afgelopen dagen contact opgenomen met een deel van de slachtoffers. "Niet alle slachtoffers zijn door de politie herkend en mogelijk is het aantal slachtoffers ook nog groter dan de politie nu weet", aldus het OM.
Wie online contact heeft gehad met iemand die een van de nicknames gebruikte en melding daarvan wil doen, wordt opgeroepen contact op te nemen met de politie.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden