Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enkele vluchten Eindhoven geschrapt vanwege klimaatprotest

Enkele vluchten Eindhoven geschrapt vanwege klimaatprotest

EINDHOVEN (ANP) - Enkele vluchten van en naar Eindhoven Airport zaterdag gaan niet door, omdat klimaatactivisten van Extinction Rebellion dan actie willen voeren bij de luchthaven. EINDHOVEN (ANP) - Enkele vluchten van en naar Eindhoven Airport zaterdag gaan niet door, omdat klimaatactivisten van Extinction Rebellion dan actie willen voeren bij de luchthaven. Mogelijk doen enkele honderden aanhangers daaraan mee. Het is nog niet bekend wat de groep precies van plan is.

Eindhoven Airport had al gewaarschuwd dat de demonstratie gevolgen kan hebben voor de reis van, naar of via de luchthaven. De Transavia-vlucht naar Salzburg en terug is geannuleerd. De vlucht naar Palma de Mallorca en terug is uitgesteld tot zondag. De vlucht naar Gran Canaria vertrekt niet uit Eindhoven maar vanaf Schiphol, en de terugvlucht komt ook op Schiphol aan. De vlucht uit Sevilla arriveert niet in Eindhoven, maar in Rotterdam, en de vlucht naar het Portugese Faro vertrekt vanaf Rotterdam The Hague Airport. Ook een toestel uit Alicante landt zaterdag in Rotterdam, en vliegt daarna vanuit Rotterdam terug naar Alicante.

De andere maatschappijen die zaterdag van en naar Eindhoven vliegen, zijn TUIfly, Ryanair, Wizz Air en Pegasus. Het is nog niet bekend of zij ook vluchten annuleren of verplaatsen.

Vijfhonderd demonstranten

Extinction Rebellion zei eerder zo'n vijfhonderd demonstranten te verwachten. Volgens de klimaatbeweging duurt de demonstratie op de boulevard naast de terminal van 12.00 tot 13.30 uur. Een woordvoerster van de actiegroep sloot niet dat deelnemers het luchthaventerrein opgaan, zoals eerder op Schiphol gebeurde. "Maar dat lijkt me eerlijk gezegd niet heel verstandig; het gaat hier om militair terrein."

Begin november klommen demonstranten van Extinction Rebellion en Greenpeace over het hek van Schiphol naar het gedeelte waar privévliegtuigen stonden. De groep nam plaats onder meerdere jets en ketende zich vast om te voorkomen dat de toestellen zouden opstijgen. De politie hield honderden activisten aan.

Meer uit Binnenland

Diverse supermarkten waarschuwen voor ongare kippendijspiesjes

DEN HAAG (ANP) - Diverse supermarkten waarschuwen voor kipdijspiesjes. In de verpakking van 100 gram zitten mogelijk onvoldoende gegaarde kipdijspiesjes en deze zijn daarom niet geschikt voor directe consumptie. "Eet het product niet", adviseert de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

7 uur geleden
Den Bosch: het is aan boeren zelf om niet op de snelweg te rijden

DEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."

12 uur geleden
A59 naar Den Bosch weer open na urenlange afsluiting door ongeval

DEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.

12 uur geleden
Jetten: we moeten na droge zomer onze lessen trekken over water

ZOETERWOUDE (ANP) - Als de droge zomer voorbij is, moeten overheden en ondernemers lessen trekken uit hoe ze om moeten gaan met waterschaarste. Dat zegt premier Rob Jetten (D66) nadat hij op werkbezoek was geweest bij een dijkinspectie in Zoeterwoude.

12 uur geleden
Boerenprotest Zeeland voorbij, actievoerders op weg naar huis

ZIERIKZEE (ANP) - Het boerenprotest op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland is voorbij. De N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede is weer vrij van tractoren, transportwagens en andere voertuigen die in een stoet naar Burgh-Haamstede reden.

12 uur geleden
Zeldzame zeer hete augustusdag gemeten in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.

13 uur geleden
Data van 5000 mensen gelekt in UMC Utrecht, geen medische info

UTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.

13 uur geleden