Enkele Russen en Oekraïners in recreantenveld marathon Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Atleten met de Russische of Belarussische nationaliteit zijn niet uitgenodigd voor de marathon van Rotterdam. Dat benadrukte directeur Remco Barbier van het hardloopevenement, dat zondag voor de 41e keer wordt gehouden. "We volgen daarmee de lijn van sportkoepel NOC*NSF."
Vanwege de Russische inval in Oekraïne worden overal ter wereld sporters uit Rusland en Belarus geweerd van internationale evenementen. Dat is op dringend advies van het Internationaal Olympisch Comité en NOC*NSF heeft die aanbevelingen overgenomen.
De marathon van Rotterdam volgt die adviezen. "In het topveld zullen geen Russen of Belarussen te zien zijn. Er zijn geen atleten met die nationaliteit uitgenodigd. Bij de recreanten loopt wel een aantal Russen mee", zegt Barbier. "Dat zijn er dertig. Maar ook dat is in lijn met de aanbevelingen en adviezen van NOC*NSF en het Internationaal Olympisch Comité. Het zijn mensen die hier niet hun land vertegenwoordigen", aldus Barbier.
Er zijn in het recreantenveld ook twintig deelnemers uit Oekraïne, aldus de directeur. "Maar ik weet verder niets over hun achtergrond."
Voor de marathon hebben 15.000 mensen zich individueel ingeschreven en 3200 via bedrijven. De deelnemers komen uit 85 verschillende landen. De meeste buitenlandse deelnemers komen uit België, Frankrijk, Duitsland, Engeland en Ierland.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
4 minuten geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
13 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
22 uur geleden