Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enkele Russen en Oekraïners in recreantenveld marathon Rotterdam

Enkele Russen en Oekraïners in recreantenveld marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Atleten met de Russische of Belarussische nationaliteit zijn niet uitgenodigd voor de marathon van Rotterdam. Dat benadrukte directeur Remco Barbier van het hardloopevenement, dat zondag voor de 41e keer wordt gehouden. "We volgen daarmee de lijn van sportkoepel NOC*NSF."

Vanwege de Russische inval in Oekraïne worden overal ter wereld sporters uit Rusland en Belarus geweerd van internationale evenementen. Dat is op dringend advies van het Internationaal Olympisch Comité en NOC*NSF heeft die aanbevelingen overgenomen.

De marathon van Rotterdam volgt die adviezen. "In het topveld zullen geen Russen of Belarussen te zien zijn. Er zijn geen atleten met die nationaliteit uitgenodigd. Bij de recreanten loopt wel een aantal Russen mee", zegt Barbier. "Dat zijn er dertig. Maar ook dat is in lijn met de aanbevelingen en adviezen van NOC*NSF en het Internationaal Olympisch Comité. Het zijn mensen die hier niet hun land vertegenwoordigen", aldus Barbier.

Er zijn in het recreantenveld ook twintig deelnemers uit Oekraïne, aldus de directeur. "Maar ik weet verder niets over hun achtergrond."

Voor de marathon hebben 15.000 mensen zich individueel ingeschreven en 3200 via bedrijven. De deelnemers komen uit 85 verschillende landen. De meeste buitenlandse deelnemers komen uit België, Frankrijk, Duitsland, Engeland en Ierland.

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

48 minuten geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

4 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

4 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

6 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

10 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

10 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

10 uur geleden