Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enkele Russen en Oekraïners in recreantenveld marathon Rotterdam

Enkele Russen en Oekraïners in recreantenveld marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Atleten met de Russische of Belarussische nationaliteit zijn niet uitgenodigd voor de marathon van Rotterdam. Dat benadrukte directeur Remco Barbier van het hardloopevenement, dat zondag voor de 41e keer wordt gehouden. "We volgen daarmee de lijn van sportkoepel NOC*NSF."

Vanwege de Russische inval in Oekraïne worden overal ter wereld sporters uit Rusland en Belarus geweerd van internationale evenementen. Dat is op dringend advies van het Internationaal Olympisch Comité en NOC*NSF heeft die aanbevelingen overgenomen.

De marathon van Rotterdam volgt die adviezen. "In het topveld zullen geen Russen of Belarussen te zien zijn. Er zijn geen atleten met die nationaliteit uitgenodigd. Bij de recreanten loopt wel een aantal Russen mee", zegt Barbier. "Dat zijn er dertig. Maar ook dat is in lijn met de aanbevelingen en adviezen van NOC*NSF en het Internationaal Olympisch Comité. Het zijn mensen die hier niet hun land vertegenwoordigen", aldus Barbier.

Er zijn in het recreantenveld ook twintig deelnemers uit Oekraïne, aldus de directeur. "Maar ik weet verder niets over hun achtergrond."

Voor de marathon hebben 15.000 mensen zich individueel ingeschreven en 3200 via bedrijven. De deelnemers komen uit 85 verschillende landen. De meeste buitenlandse deelnemers komen uit België, Frankrijk, Duitsland, Engeland en Ierland.

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

33 minuten geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

6 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

22 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

23 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

23 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden