
Enkele Republikeinen nemen afstand van Trumps fraudebewering
WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - Een aantal gekozen Republikeinse functionarissen heeft afstand genomen van de beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump dat er gefraudeerd zou zijn bij de huidige verkiezingen. De president herhaalde donderdagavond zijn ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude aan het adres van de Democraten tijdens een persconferentie vanuit het Witte Huis.
"Dit wordt echt gestoord", zei Adam Kinzinger, een Republikeins congreslid uit Illinois. Legitieme zorgen over fraude moeten volgens hem via het rechtssysteem worden aangepakt. Hij keurde het verspreiden van "desinformatie" af. Senator Pat Toomey uit Pennsylvania zei dat hij geen enkel bewijs van fraude ziet.
"De uitspraken van de president vanavond, die ons democratische proces ondermijnen, kunnen niet verdedigd worden. Amerika telt de stemmen en we moeten de resultaten accepteren zoals we altijd hebben gedaan", zei de Republikeinse gouverneur van Maryland Larry Hogan.
Congreslid uit Michigan Paul Mitchell hekelde de uitspraken van Trump. "Als iemand bewijs van wangedrag heeft, moet dat worden voorgedragen en opgelost. Als dat op een andere manier wordt gedaan, schaadt dit de integriteit van onze verkiezingen en is dat gevaarlijk voor onze democratie."
Steun
Trump kreeg ook steun van sommige Republikeinen. De twee prominente senatoren Lindsey Graham (South Carolina) en Ted Cruz (Texas) namen het voor hem op. "Ik zal je vertellen dat de president boos is, ik boos ben en dat de kiezers ook boos zouden moeten zijn", zei Cruz bij een talkshow van Fox News.
Cruz beweerde zonder enig bewijs dat de Democratische hoofdaanklager van Pennsylvania opdracht had gegeven om stemmen te tellen in de grootste stad van de staat, Philadelphia, "totdat Joe Biden wint". In de cruciale swing state (20 kiesmannen) dreigt Trump zijn voorsprong te verliezen, doordat de voornamelijk Democratische briefstemmen nog geteld worden. "We moeten daar nu naar binnen gaan", zei Cruz over de stembureaus.
Ook Graham uitte bij Fox News zijn onvrede over de tellingen in Philadelphia. "Waarom sluiten ze mensen buiten? Omdat ze niet willen dat mensen zien wat ze doen." Hij verwees daarmee naar een kort geding dat het campagneteam van Trump aanspande om waarnemers van de campagne en de Republikeinse partij toe te staan. Overigens waren er wel waarnemers van de Trump-campagne aanwezig die toezagen op de telling van de briefstemmen in Philadelphia.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) zegt dat de distributiepunten van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) plekken van "georganiseerde moorden en ontmenselijking" zijn. AzG stelt in een nieuw rapport op basis van medische gegevens en getuigenverklaringen dat Israëlische troepen zich bij de voedselpunten schuldig maken aan zowel "gericht als willekeurig" geweld tegen de Palestijnse bevolking, die daar komt in de hoop om eten te krijgen.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week om de tafel met de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse krant The New York Times. Trump zou een aantal Europese leiders al op de hoogte hebben gebracht van het plan. Trump wil de oorlog in Oekraïne zo snel mogelijk beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat zijn speciale gezant Steve Witkoff een "zeer productieve ontmoeting" heeft gehad met de Russische president Vladimir Poetin. Volgens Trump is er "grote vooruitgang" geboekt.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard dat een regeringsbesluit om de beweging te ontwapenen "niet bestaat". De regering besloot dat Hezbollah voor het eind van het jaar ontwapend moet zijn. Het leger moet daar een plan voor maken.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moskou noemt de ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff nuttig en constructief. Ze bespraken het conflict in Oekraïne en het verbeteren van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland, aldus het Kremlin.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft ongeveer drie uur gesproken met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, melden Russische staatsmedia. De ontmoeting was twee dagen voor het verstrijken van de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld om in te stemmen met vrede in Oekraïne of nieuwe maatregelen tegemoet te zien.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft ingestemd met een plan voor een brug naar Sicilië. Een technische commissie heeft het voorstel goedgekeurd, zegt minister van Transport Matteo Salvini.
8 uur geleden