Enkele pretparken gaan komende weken weer open
KAATSHEUVEL (ANP) - Attractiepark de Efteling wil op 20 mei weer open. Het park wil "met concrete stappen toewerken naar een heropening", zo is "in goed overleg met de veiligheidsregio’s" besloten. Duinrell in Wassenaar opent op 16 mei haar attracties en het Tikibad, maar dat gebeurt in eerste instantie voor verblijfsgasten van het vakantiepark. Walibi Holland in Biddinghuizen opent op 25 mei weer gedoseerd de poorten van het attractiepark.
De Efteling in Kaatsheuvel wil na de heropening een maximumaantal gasten, een derde van de normale capaciteit, toelaten. Bezoekers moeten vooraf een kaartje bestellen. Zo wordt voorkomen dat mensen voor niks aan de poort staan.
In het park moeten groepjes van hetzelfde huishouden 1,5 meter afstand houden van andere groepjes huishoudens en er komen centrale desinfectiepunten. Verder worden zaken als beugels en deurklinken extra vaak schoongemaakt.
Kleine groepjes
Al voor 20 mei wil de Efteling met kleine groepjes mensen kijken of de coronamaatregelen in het park werken. Vakantiepark Efteling Bosrijk is vanaf vrijdag weer geopend, in aangepaste vorm voor verblijfsgasten. Vakantiepark Efteling Loonsche Land en Efteling Hotel gaan ook op 20 mei open
Op Duinrell is vanaf vrijdag weer recreatief nachtverblijf mogelijk. Verblijfsgasten kunnen vanaf 16 mei weer naar de attracties en het Tikibad. Voor daggasten is later in de maand een beperkt aantal tickets beschikbaar. Deze dienen vooraf online gereserveerd te worden.
Beperkt aantal
Walibi laat vanaf 25 mei een beperkt aantal gasten toe en schrijft voor dat huishoudens 1,5 meter afstand van elkaar dienen te houden. Net als bij andere attracties en dierentuinen moeten bezoekers vooraf online een kaartje kopen.
AquaZoo Leeuwarden opent maandag de deuren weer voor abonnementhouders. Een week later is iedereen weer welkom. Om de maximumcapaciteit te garanderen is bezoek alleen mogelijk na online-aanmelding.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.
14 uur geleden