Enkele pretparken gaan komende weken weer open
KAATSHEUVEL (ANP) - Attractiepark de Efteling wil op 20 mei weer open. Het park wil "met concrete stappen toewerken naar een heropening", zo is "in goed overleg met de veiligheidsregio’s" besloten. Duinrell in Wassenaar opent op 16 mei haar attracties en het Tikibad, maar dat gebeurt in eerste instantie voor verblijfsgasten van het vakantiepark. Walibi Holland in Biddinghuizen opent op 25 mei weer gedoseerd de poorten van het attractiepark.
De Efteling in Kaatsheuvel wil na de heropening een maximumaantal gasten, een derde van de normale capaciteit, toelaten. Bezoekers moeten vooraf een kaartje bestellen. Zo wordt voorkomen dat mensen voor niks aan de poort staan.
In het park moeten groepjes van hetzelfde huishouden 1,5 meter afstand houden van andere groepjes huishoudens en er komen centrale desinfectiepunten. Verder worden zaken als beugels en deurklinken extra vaak schoongemaakt.
Kleine groepjes
Al voor 20 mei wil de Efteling met kleine groepjes mensen kijken of de coronamaatregelen in het park werken. Vakantiepark Efteling Bosrijk is vanaf vrijdag weer geopend, in aangepaste vorm voor verblijfsgasten. Vakantiepark Efteling Loonsche Land en Efteling Hotel gaan ook op 20 mei open
Op Duinrell is vanaf vrijdag weer recreatief nachtverblijf mogelijk. Verblijfsgasten kunnen vanaf 16 mei weer naar de attracties en het Tikibad. Voor daggasten is later in de maand een beperkt aantal tickets beschikbaar. Deze dienen vooraf online gereserveerd te worden.
Beperkt aantal
Walibi laat vanaf 25 mei een beperkt aantal gasten toe en schrijft voor dat huishoudens 1,5 meter afstand van elkaar dienen te houden. Net als bij andere attracties en dierentuinen moeten bezoekers vooraf online een kaartje kopen.
AquaZoo Leeuwarden opent maandag de deuren weer voor abonnementhouders. Een week later is iedereen weer welkom. Om de maximumcapaciteit te garanderen is bezoek alleen mogelijk na online-aanmelding.
Meer uit Binnenland
ROELOFARENDSVEEN (ANP) - Gemeenten in het Groene Hart hebben in de aanloop naar de raadsverkiezingen van 18 maart hun "hakken in het zand" gezet. Wat de uitslag van de verkiezingen ook wordt: de meeste politieke partijen willen niet meewerken aan de plannen van de provincie Zuid-Holland om in het open landschap ruimte te maken voor tientallen hoge windturbines. "Die plannen moeten van tafel, alle partijen in de raad zijn daarin eensgezind", zegt wethouder Dolf Kistemaker van Kaag en Braassem.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een woning in de Amsterdamse Herculesstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag volledig uitgebrand. Vijf personen ademden rook in en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
12 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
15 uur geleden