Enkele pretparken gaan komende weken weer open
KAATSHEUVEL (ANP) - Attractiepark de Efteling wil op 20 mei weer open. Het park wil "met concrete stappen toewerken naar een heropening", zo is "in goed overleg met de veiligheidsregio’s" besloten. Duinrell in Wassenaar opent op 16 mei haar attracties en het Tikibad, maar dat gebeurt in eerste instantie voor verblijfsgasten van het vakantiepark. Walibi Holland in Biddinghuizen opent op 25 mei weer gedoseerd de poorten van het attractiepark.
De Efteling in Kaatsheuvel wil na de heropening een maximumaantal gasten, een derde van de normale capaciteit, toelaten. Bezoekers moeten vooraf een kaartje bestellen. Zo wordt voorkomen dat mensen voor niks aan de poort staan.
In het park moeten groepjes van hetzelfde huishouden 1,5 meter afstand houden van andere groepjes huishoudens en er komen centrale desinfectiepunten. Verder worden zaken als beugels en deurklinken extra vaak schoongemaakt.
Kleine groepjes
Al voor 20 mei wil de Efteling met kleine groepjes mensen kijken of de coronamaatregelen in het park werken. Vakantiepark Efteling Bosrijk is vanaf vrijdag weer geopend, in aangepaste vorm voor verblijfsgasten. Vakantiepark Efteling Loonsche Land en Efteling Hotel gaan ook op 20 mei open
Op Duinrell is vanaf vrijdag weer recreatief nachtverblijf mogelijk. Verblijfsgasten kunnen vanaf 16 mei weer naar de attracties en het Tikibad. Voor daggasten is later in de maand een beperkt aantal tickets beschikbaar. Deze dienen vooraf online gereserveerd te worden.
Beperkt aantal
Walibi laat vanaf 25 mei een beperkt aantal gasten toe en schrijft voor dat huishoudens 1,5 meter afstand van elkaar dienen te houden. Net als bij andere attracties en dierentuinen moeten bezoekers vooraf online een kaartje kopen.
AquaZoo Leeuwarden opent maandag de deuren weer voor abonnementhouders. Een week later is iedereen weer welkom. Om de maximumcapaciteit te garanderen is bezoek alleen mogelijk na online-aanmelding.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"
3 uur geledenVENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriërs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf jongemannen die veroordeeld zijn in de Mallorca-zaak voor geweld tegen Carlo Heuvelman hebben een schikking getroffen met zijn vriendin. Dat melden betrokken advocaten in een gezamenlijke verklaring. Hoeveel geld is betaald, is niet bekendgemaakt.
9 uur geleden