Enkele honderden mensen uiten steun aan relschoppers Capitool
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een demonstratie in Washington D.C. om steun te betuigen aan de ruim zeshonderd mensen die worden vervolgd voor hun betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool begin dit jaar, had zaterdag een minder grote opkomst dan verwacht. Enkele honderden betogers waren naar de Amerikaanse hoofdstad afgereisd.
De organisatie zei van tevoren zo'n zevenhonderd mensen te verwachten. Volgens persbureau Reuters werden uiteindelijk zo'n honderd tot tweehonderd betogers geteld. Daarmee waren er minder demonstranten dan politieagenten.
Naast de betogers zijn er ook tegendemonstranten naar Washington afgereisd. Dit leidde tot enkele incidenten. Zo moesten agenten een aantal keer ingrijpen om ruzies op te breken. Ook werd een man door oproerpolitie uit de menigte verwijderd, omdat hij een groot mes rondom zijn middel droeg. Grote incidenten zijn voor zover bekend uitgebleven.
Ongeregeldheden
Op 6 januari van dit jaar werd het Capitool in Washington bestormd door een grote groep Trump-aanhangers, terwijl daar de uitslag van de presidentsverkiezingen werd bekrachtigd. Daarmee probeerden ze de nederlaag van de toenmalige president Donald Trump aan te vechten.
De Amerikaanse autoriteiten vreesden voorafgaand aan de demonstratie van zaterdag voor nieuwe ongeregeldheden. Om die te voorkomen werden er strenge maatregelen genomen. Zo werden vliegvelden extra beveiligd en zette de politie extra mensen in. Het ministerie van Defensie stelde honderd manschappen van de National Guard beschikbaar om lokale autoriteiten te ondersteunen. Bovendien werd opnieuw een hek om het parlementsgebouw neergezet. De eerste zes maanden na de bestorming stond dit hek ook al rondom het gebouw.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
4 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
6 uur geleden