Enkele honderden mensen uiten steun aan relschoppers Capitool
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een demonstratie in Washington D.C. om steun te betuigen aan de ruim zeshonderd mensen die worden vervolgd voor hun betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool begin dit jaar, had zaterdag een minder grote opkomst dan verwacht. Enkele honderden betogers waren naar de Amerikaanse hoofdstad afgereisd.
De organisatie zei van tevoren zo'n zevenhonderd mensen te verwachten. Volgens persbureau Reuters werden uiteindelijk zo'n honderd tot tweehonderd betogers geteld. Daarmee waren er minder demonstranten dan politieagenten.
Naast de betogers zijn er ook tegendemonstranten naar Washington afgereisd. Dit leidde tot enkele incidenten. Zo moesten agenten een aantal keer ingrijpen om ruzies op te breken. Ook werd een man door oproerpolitie uit de menigte verwijderd, omdat hij een groot mes rondom zijn middel droeg. Grote incidenten zijn voor zover bekend uitgebleven.
Ongeregeldheden
Op 6 januari van dit jaar werd het Capitool in Washington bestormd door een grote groep Trump-aanhangers, terwijl daar de uitslag van de presidentsverkiezingen werd bekrachtigd. Daarmee probeerden ze de nederlaag van de toenmalige president Donald Trump aan te vechten.
De Amerikaanse autoriteiten vreesden voorafgaand aan de demonstratie van zaterdag voor nieuwe ongeregeldheden. Om die te voorkomen werden er strenge maatregelen genomen. Zo werden vliegvelden extra beveiligd en zette de politie extra mensen in. Het ministerie van Defensie stelde honderd manschappen van de National Guard beschikbaar om lokale autoriteiten te ondersteunen. Bovendien werd opnieuw een hek om het parlementsgebouw neergezet. De eerste zes maanden na de bestorming stond dit hek ook al rondom het gebouw.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
7 uur geleden