Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enkele honderden mensen bij protest voor lagere huren in Utrecht

Enkele honderden mensen bij protest voor lagere huren in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld om te demonstreren voor lagere huren. "Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe", stelt de organisatie. "Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!"

"Vecht, vecht, vecht, wonen is een recht!", zo klinkt het vanaf het podium. De actievoerders willen onder meer dat de overheid investeert in volkshuisvesting. "Maar overal, van minister Mona Keijzer tot de lokale politiek, staat het belang van huisbazen voorop."

"We willen niet alleen meer praten, maar ook echt actie ondernemen om ons woonrecht op te eisen. Niet vragen, niet bedelen, maar afdwingen", stelt een van de organisatoren. Veel van de sprekers roepen huurders en woningzoekenden op om zich te verenigen en bijvoorbeeld massaal te weigeren hun huur te betalen. Ook de verkoop van sociale huurwoningen wordt meermaals bekritiseerd. "Nederland is niet te koop."

Kraken

Verder wordt kraken genoemd als alternatief voor dure huurwoningen. "Wet of geen wet, kraken gaat door!" Op borden die de actievoerders bij zich hebben staan slagzinnen als 'Beleggen doe je met broodjes' en 'In gelul kun je niet wonen'. Veelgehoorde slogans zijn "Huizen voor mensen, niet voor winst!" en "Niet tijdelijk, niet duur, wij willen sociale huur!"

Na het gedeelte met sprekers van onder andere de kraakbeweging en de Bond Amsterdamse Huurders, lopen de demonstranten een mars door de binnenstad. Het woonprotest wordt georganiseerd door een coalitie van huurdersorganisaties, bewonersgroepen en activisten, gesteund door onder meer de Utrechtse afdelingen van GroenLinks en de PvdA.

Meer uit Binnenland

Man gewond bij steekpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekpartij aan de Maria Austriastraat in zijn woonplaats. Dat maakte de politie bekend.

4 uur geleden
Schrijfster Marjan Berk (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.

12 uur geleden
Vier doden en twee gewonden door verkeersongeval in Heibloem

HEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.

13 uur geleden
Vliegtuig met USAR-team geland op vliegbasis Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.

13 uur geleden
Directeur Humanitaire Hulp BuZa: diep respect voor USAR-team

EINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.

13 uur geleden
Ook maandag nog geen treinen van Rotterdam naar het zuiden

ROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."

15 uur geleden
Meeste aangehouden relschoppers Den Haag weer vrij

DEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.

18 uur geleden