Enkele honderden mensen bij pro-Palestijns protest Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Bij de Stopera in het centrum van Amsterdam hebben zich enkele honderden mensen verzameld voor een pro-Palestijns protest. De initiatiefnemers spreken van een protest tegen onder meer "Israëls genocide op de Palestijnse bevolking". In de omgeving staat ook veel politie.
Er is onder meer een podiumprogramma met sprekers, daarna volgt een tocht door de stad.
De protestactie zou eerst op de Dam worden gehouden, maar werd door de gemeente Amsterdam verboden. Volgens de burgemeester en de politie is het te risicovol om een protest te houden op de Dam, op de drukste winkeldag van het jaar. De organisatoren stapten nog naar de rechter, maar die gaf de gemeente in een kort geding vrijdag gelijk.
Op de Dam wilde Edwin Wagensveld van de radicaalrechtse organisatie Pegida een tegenprotest houden. Hij werd al snel aangehouden, zag een ANP-fotograaf. Ook iemand anders werd gearresteerd, omdat demonstreren op de Dam zaterdag niet mag. "Omdat de personen weigerden zich naar de aangewezen locatie te verplaatsen, heeft de politie ingegrepen", aldus de politie, die sinds het begin van de middag al met meerdere busjes en mensen op de Dam aanwezig is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
1 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
21 uur geledenALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.
22 uur geleden