Enkele honderden betogers op de Dam voor Navalny
AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zaterdagmiddag bij het monument op de Dam in Amsterdam gedemonstreerd tegen de dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny. De populaire criticus van de Russische president Poetin overleed vrijdag op 47-jarige leeftijd in een strafkamp in het noorden van Rusland. Volgens de politie verliep de demonstratie zonder aanhoudingen.
Veel mensen waren aangeslagen, meldde een ANP-fotograaf ter plaatse. De bezoekers staken kaarsjes aan en legden bloemen neer rondom een grote foto van Navalny bij het monument op de Dam. Ook waren er protestborden te zien met teksten zoals 'Putin is a killer' (Poetin is een moordenaar).
Volgens de politie is de demonstratie ordelijk verlopen en waren er tussen de 250 tot 500 deelnemers, aldus een woordvoerder.
Wake bij ambassade
De demonstratie werd georganiseerd door Feminist Anti-War Resistance. Vrijdagavond kwamen ook al enkele honderden betogers bij het monument op de Dam om Navalny te herdenken. Ook in Den Haag werd een wake gehouden bij de Russische ambassade. Voor het gebouw van de ambassade zijn op het trottoir bloemen gelegd en branden kaarsjes.
Zaterdag aan het einde van de middag lagen er bloemen over de hele lengte van het hek dat voor het ambassadepand staat. De politie in de straat gaf aan dat de hele dag mensen langsliepen en stilstonden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.
1 uur geledenLAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.
2 uur geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."
2 uur geleden