Enkele honderden betogers op de Dam voor Navalny
AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zaterdagmiddag bij het monument op de Dam in Amsterdam gedemonstreerd tegen de dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny. De populaire criticus van de Russische president Poetin overleed vrijdag op 47-jarige leeftijd in een strafkamp in het noorden van Rusland. Volgens de politie verliep de demonstratie zonder aanhoudingen.
Veel mensen waren aangeslagen, meldde een ANP-fotograaf ter plaatse. De bezoekers staken kaarsjes aan en legden bloemen neer rondom een grote foto van Navalny bij het monument op de Dam. Ook waren er protestborden te zien met teksten zoals 'Putin is a killer' (Poetin is een moordenaar).
Volgens de politie is de demonstratie ordelijk verlopen en waren er tussen de 250 tot 500 deelnemers, aldus een woordvoerder.
Wake bij ambassade
De demonstratie werd georganiseerd door Feminist Anti-War Resistance. Vrijdagavond kwamen ook al enkele honderden betogers bij het monument op de Dam om Navalny te herdenken. Ook in Den Haag werd een wake gehouden bij de Russische ambassade. Voor het gebouw van de ambassade zijn op het trottoir bloemen gelegd en branden kaarsjes.
Zaterdag aan het einde van de middag lagen er bloemen over de hele lengte van het hek dat voor het ambassadepand staat. De politie in de straat gaf aan dat de hele dag mensen langsliepen en stilstonden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag, zegt een politiewoordvoerster.
25 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - De zoektocht naar een vermiste 8-jarige jongen uit Steenwijk gaat zondag in volle gang door. Vanwege de vrieskou maakt de politie zich ernstig zorgen. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen is ondertussen ook ingeschakeld, laat de politie weten.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen en de KNSB weten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
9 uur geleden