Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enkele honderden betogers op de Dam voor Navalny

Enkele honderden betogers op de Dam voor Navalny

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zaterdagmiddag bij het monument op de Dam in Amsterdam gedemonstreerd tegen de dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny. De populaire criticus van de Russische president Poetin overleed vrijdag op 47-jarige leeftijd in een strafkamp in het noorden van Rusland. Volgens de politie verliep de demonstratie zonder aanhoudingen.

Veel mensen waren aangeslagen, meldde een ANP-fotograaf ter plaatse. De bezoekers staken kaarsjes aan en legden bloemen neer rondom een grote foto van Navalny bij het monument op de Dam. Ook waren er protestborden te zien met teksten zoals 'Putin is a killer' (Poetin is een moordenaar).

Volgens de politie is de demonstratie ordelijk verlopen en waren er tussen de 250 tot 500 deelnemers, aldus een woordvoerder.

Wake bij ambassade

De demonstratie werd georganiseerd door Feminist Anti-War Resistance. Vrijdagavond kwamen ook al enkele honderden betogers bij het monument op de Dam om Navalny te herdenken. Ook in Den Haag werd een wake gehouden bij de Russische ambassade. Voor het gebouw van de ambassade zijn op het trottoir bloemen gelegd en branden kaarsjes.

Zaterdag aan het einde van de middag lagen er bloemen over de hele lengte van het hek dat voor het ambassadepand staat. De politie in de straat gaf aan dat de hele dag mensen langsliepen en stilstonden.

Meer uit Binnenland

Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

1 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

1 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

8 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

14 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

19 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

19 uur geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geƫist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

20 uur geleden