Enkele basketbalclubs uit NBA gaan weer trainen
NEW YORK (ANP) - Enkele Amerikaanse basketbalclubs uit de NBA openen vrijdag de deuren van hun trainingscomplex. De spelers die dat willen, kunnen onder strenge voorwaarden weer voorzichtig gaan trainen. Volgens Amerikaanse media gaan Portland Trail Blazers, Denver Nuggets, Houston Rockets en Cleveland Cavaliers direct gebruikmaken van de mogelijkheid om vrijdag weer te starten.
De NBA ligt sinds 11 maart stil. De organisatie van de populairste basketbalcompetitie ter wereld besloot het seizoen direct te staken nadat een speler, Rudy Gobert van Utah Jazz, besmet was gebleken met het coronavirus. Het is onduidelijk wanneer het seizoen hervat kan worden.
De clubs die hun trainingscomplex weer openen, moeten zich houden aan heel wat voorwaarden. Zo moeten de basketballers mondkapjes dragen, coaches zijn niet welkom en alle gebruikte materialen moeten weer worden schoongemaakt. Slechts vier spelers mogen tegelijk het complex in.
NFL
Commissaris Adam Silver van de NBA praat de basketballers vrijdag bij over de plannen om de competitie weer langzaam op te starten. De spelers kunnen dan ook al hun vragen stellen over het hervatten van de trainingen.
De organisatie van de NFL, de American footballcompetitie, heeft ook protocollen en richtlijnen opgesteld voor de clubs. Het is de bedoeling dat de clubs uiterlijk 15 mei op hun trainingscomplex alle benodigde voorzorgsmaatregelen hebben genomen. Zodra in alle staten de clubs toestemming hebben om weer te gaan trainen, mogen de American footballers weer aan de slag. Het is de bedoeling dat ook zij mondkapjes dragen. Dagelijks wordt hun temperatuur gemeten.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
6 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
7 uur geleden