
Enkelblessure PSV-aanvoerder De Jong lijkt mee te vallen
WAALWIJK (ANP) - De enkelblessure die PSV-spits Luuk de Jong zondag in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-1) opliep, lijkt mee te vallen. De aanvaller, die zich in de 56e minuut door Anwar El Ghazi moest laten vervangen, kon het veld op eigen kracht verlaten en stond direct na afloop alweer ESPN te woord.
"Het is een beetje dik, ik klapte er doorheen", zei aanvoerder De Jong. "Ik hoop dat het meevalt, maar dat verwacht ik ook. Het veld is een beetje ongelijk. Ik verstapte me gewoon."
PSV won bij RKC voor het eerst sinds vier maanden weer een uitwedstrijd in de Eredivisie. "Natuurlijk wordt daar ook bij ons over gepraat. We hebben elkaar daar op aangesproken, dat het anders moet. Gelukkig hielden we vandaag stand", zei De Jong, die vrijdag bekendmaakte zich niet langer beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. "Je wordt wat ouder. Rustmomenten in een seizoen zijn dan ook wel eens fijn. Ik wil me nu focussen op PSV en mijn familie. Ik heb mooie jaren gehad bij het Nederlands elftal."
PSV-trainer Ruud van Nistelrooij vond het contrast tussen de eerste en tweede helft in Waalwijk te groot. "Voor rust creëerden we genoeg kansen om met 2-0 of 3-0 voor te staan. Helaas maakten we er maar eentje", zei hij. "RKC kwam goed uit de kleedkamer en wij speelden slordig. We hebben een fase afgezien en overleefd. Dat is een compliment waard. Het belangrijkste was dat we weer aanhaakten bij Feyenoord en AZ. Dat hebben we gedaan."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
8 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
9 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
1 dag geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
1 dag geleden