Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enkelband voor Braziliaanse ex-president Bolsonaro

Enkelband voor Braziliaanse ex-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro, verdacht van een couppoging, moet een elektronische enkelband gaan dragen. De politie heeft zijn huis en zijn politieke hoofdkwartier doorzocht, meldden Braziliaanse media.

Bolsonaro zou ook moeten stoppen met sociale media. Verder mag hij niet meer met zijn zoon Eduardo communiceren, een parlementslid dat in Washington lobbyt om zijn vader te helpen. Ook mag hij 's avonds, 's nachts en in de weekenden zijn huis niet uit.

De politie zei dat ze twee huiszoekingsbevelen heeft uitgevoerd en "voorzorgsmaatregelen" anders dan voorarrest heeft getroffen. De politie noemde Bolsonaro niet bij naam, maar verwees naar de zaak waarbij hij is betrokken. De politieoperatie werd goedgekeurd door het Braziliaanse Hooggerechtshof.

Risico

Volgens het hof is er een risico dat Bolsonaro uitwijkt naar een ander land, bijvoorbeeld de Verenigde Staten. Het vindt dat Bolsonaro en zijn zoon hebben aangezet tot "vijandige daden" tegen Brazilië.

De oud-president zei zelf nooit te hebben overwogen Brazilië te ontvluchten. Volgens hem zijn de beslissingen van het hof een vernedering. Hij zei verder dat de huiszoeking door de politie als een verrassing kwam. Volgens hem is door de politie zo'n 14.000 dollar (12.000 euro) in beslag genomen. Dat geld was naar eigen zeggen voor privégebruik.

Importheffingen

Bolsonaro is bevriend met de Amerikaanse president Donald Trump, die beweert dat er een "heksenjacht" gaande is tegen de ex-president. Hij kondigde forse importheffingen op Braziliaanse goederen aan om de autoriteiten onder druk te zetten.

Bolsonaro staat terecht voor een poging tot staatsgreep na de verloren verkiezingen van eind 2022. Zijn aanhangers bestormden destijds overheidsgebouwen.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

27 minuten geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

38 minuten geleden
Italiaans-Amerikaanse luchtbasis in Koeweit getroffen door drone

ROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."

1 uur geleden
Israël verwacht dat oorlog met Iran nog zeker drie weken duurt

JERUZALEM (ANP) - Israël is van plan om de oorlog tegen Iran voorlopig voort te zetten. Een woordvoerder van het leger zei tegen CNN dat de aanvallen nog zeker drie weken duren.

1 uur geleden
Acht doden bij Israëlische aanval op politiewagen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op een politiewagen in de Gazastrook zijn acht mensen omgekomen, melden de Palestijnse autoriteiten. Alle doden zijn politieagenten, inclusief het hoofd van de lokale politieafdeling.

2 uur geleden
Canada en Noordse landen willen nauwer samenwerken op Noordpool

OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".

3 uur geleden
Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

3 uur geleden