Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enige kans schaatsster Kok op 500 meter, Leerdam wil verrassen

Enige kans schaatsster Kok op 500 meter, Leerdam wil verrassen

BEIJING (ANP) - De Nederlandse sprintsters Femke Kok, Michelle de Jong en Jutta Leerdam beginnen zondag aan de Olympische Spelen met de 500 meter. Voor Kok en De Jong is het de enige afstand waarop ze in actie komen in Beijing. Leerdam richt zich nog meer op de 1000 meter van later in de week, maar denkt dat er ook kansen voor haar liggen op de kortste sprintafstand.

"Dit zijn wel de Olympische Spelen en er kunnen altijd gekke dingen gebeuren", aldus Leerdam, de wereldkampioene van 2020 op de 1000 meter. "Ik ga proberen een harde opening en ronde te rijden en dan zien ze het wel. De 1000 meter is mijn favoriet, maar ik schrijf de 500 meter nooit af, anders zou ik hier niet aan de start gaan staan. Ik moet goed schaatsen, dan zijn er dingen mogelijk."

Voor Kok ligt dat anders. Ze krijgt zondag maar één kans op succes op de Spelen, want ze kwalificeerde zich niet voor de 1000 meter. De 21-jarige Friezin beleefde de 'gouden' races van haar ploeggenoten Ireen Wüst en Kjeld Nuis van Team Reggeborgh op de 1500 meter live vanaf de tribunes in de National Speed Skating Oval en laat zich graag inspireren door het succes van de ploeg. "Ik wilde de sfeer meemaken en zien hoe het er aan toegaat. En als het zo goed gaat, geeft dat alleen maar meer motivatie."

Eén rit

De sprintster ging zelfs naar Medal Plaza om Nuis toe te juichen toen hij zijn gouden plak kreeg "Misschien maak ik dat wel nooit meer mee en dat gaf zeker energie." Daarnaast keek Kok goed naar de twee routiniers in de ploeg om er wat van op te steken. "Je ziet nu hoe ze naar hun races toeleven. Ze zijn zo rustig en lijken bijna niet zenuwachtig."

Leerdam is als enige Nederlandse schaatsster van haar ploeg in Beijing. Merel Conijn was mee als reserve, maar zat niet in het olympische dorp. Leerdam zit alleen met haar coach Rutger Tijssen in een appartement en heeft verder nog contact met ploeggenoot Cornelius Kersten en zijn vriendin die voor Groot-Brittannië uitkomen. "Met trainen is het wel heel fijn als je een groepje hebt waar je achteraan kan", zegt Leerdam. "Maar wie zegt dat als je het zelf moet doen je niet nog steeds goed kan rijden? Je moet uiteindelijk ook zelf racen."

Voor de sprintsters moet het allemaal gebeuren in één rit, want de 500 meter wordt op de grote internationale toernooien tegenwoordig maar één keer gereden. "Ik benader het gewoon als iedere wedstrijd", zegt Kok. "Het enige wat ik kan doen, is me aan mijn taken houden en me op mijn eigen race focussen. Ik moet het niet groter maken dan het is."

Meer uit Sport

Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

16 minuten geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

1 uur geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

1 uur geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

2 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

2 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

5 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

5 uur geleden