Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enige kans schaatsster Kok op 500 meter, Leerdam wil verrassen

Enige kans schaatsster Kok op 500 meter, Leerdam wil verrassen

BEIJING (ANP) - De Nederlandse sprintsters Femke Kok, Michelle de Jong en Jutta Leerdam beginnen zondag aan de Olympische Spelen met de 500 meter. Voor Kok en De Jong is het de enige afstand waarop ze in actie komen in Beijing. Leerdam richt zich nog meer op de 1000 meter van later in de week, maar denkt dat er ook kansen voor haar liggen op de kortste sprintafstand.

"Dit zijn wel de Olympische Spelen en er kunnen altijd gekke dingen gebeuren", aldus Leerdam, de wereldkampioene van 2020 op de 1000 meter. "Ik ga proberen een harde opening en ronde te rijden en dan zien ze het wel. De 1000 meter is mijn favoriet, maar ik schrijf de 500 meter nooit af, anders zou ik hier niet aan de start gaan staan. Ik moet goed schaatsen, dan zijn er dingen mogelijk."

Voor Kok ligt dat anders. Ze krijgt zondag maar één kans op succes op de Spelen, want ze kwalificeerde zich niet voor de 1000 meter. De 21-jarige Friezin beleefde de 'gouden' races van haar ploeggenoten Ireen Wüst en Kjeld Nuis van Team Reggeborgh op de 1500 meter live vanaf de tribunes in de National Speed Skating Oval en laat zich graag inspireren door het succes van de ploeg. "Ik wilde de sfeer meemaken en zien hoe het er aan toegaat. En als het zo goed gaat, geeft dat alleen maar meer motivatie."

Eén rit

De sprintster ging zelfs naar Medal Plaza om Nuis toe te juichen toen hij zijn gouden plak kreeg "Misschien maak ik dat wel nooit meer mee en dat gaf zeker energie." Daarnaast keek Kok goed naar de twee routiniers in de ploeg om er wat van op te steken. "Je ziet nu hoe ze naar hun races toeleven. Ze zijn zo rustig en lijken bijna niet zenuwachtig."

Leerdam is als enige Nederlandse schaatsster van haar ploeg in Beijing. Merel Conijn was mee als reserve, maar zat niet in het olympische dorp. Leerdam zit alleen met haar coach Rutger Tijssen in een appartement en heeft verder nog contact met ploeggenoot Cornelius Kersten en zijn vriendin die voor Groot-Brittannië uitkomen. "Met trainen is het wel heel fijn als je een groepje hebt waar je achteraan kan", zegt Leerdam. "Maar wie zegt dat als je het zelf moet doen je niet nog steeds goed kan rijden? Je moet uiteindelijk ook zelf racen."

Voor de sprintsters moet het allemaal gebeuren in één rit, want de 500 meter wordt op de grote internationale toernooien tegenwoordig maar één keer gereden. "Ik benader het gewoon als iedere wedstrijd", zegt Kok. "Het enige wat ik kan doen, is me aan mijn taken houden en me op mijn eigen race focussen. Ik moet het niet groter maken dan het is."

Meer uit Sport

Amerikaanse golfer Scheffler neemt leiding op Brits Open

PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.

3 uur geleden
Ekpo sprint naar zilveren plak op 100 meter bij EK beloften

BERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).

6 uur geleden
WK beachvolleybal in 2027 naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.

7 uur geleden
Pogacar ook de beste in klimtijdrit Tour de France

PEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.

7 uur geleden
Wielrenster Veenhoven wint tweede etappe in Baloise Ladies Tour

OLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.

7 uur geleden
Tennisser Den Ouden plaatst zich voor halve finales Dutch Open

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.

10 uur geleden
Fransman Vercher als eerste renner vertrokken in klimtijdrit Tour

LOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.

11 uur geleden