Enige gipsvlucht van het jaar komt aan in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Op Rotterdam The Hague Airport landt vrijdag de eerste en enige gipsvlucht van het winterseizoen. Het toestel, dat vanuit de Oostenrijkse stad Innsbruck gewonde skiërs en snowboarders vervoert, komt naar verwachting rond 14.00 uur aan. De gipsvluchten waren jarenlang vaste prik, maar eind 2017 stopte die traditie. Omdat alarmcentrale Eurocross Assistance eerder dit jaar al een piek in het pisteleed had voorzien, werd besloten nog één gipsvlucht in te boeken.
Geblesseerden die vanuit skigebieden terugkeren naar Nederland komen steeds vaker met andere vervoermiddelen: over de weg, per trein of met een reguliere lijnvlucht. In het vliegtuig dat vrijdag in Rotterdam landt, passen een stuk of zeven pechvogels. "Dat vliegtuig komt zeker vol", liet een woordvoerder van Eurocross al weten. Om hoeveel passagiers het precies gaat, is onduidelijk.
De aankomsten van de gipsvluchten trokken altijd veel belangstelling van de media. Ook vrijdag worden veel verslaggevers en fotografen verwacht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS neemt voorzorgsmaatregelen in het noorden van het land omdat daar sneeuw en ijzel worden verwacht. Mensen die van en naar Groningen, Friesland en Drenthe reizen, moeten woensdagochtend daarom een keer extra overstappen in Zwolle.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - F-35-gevechtsvliegtuigen hebben dinsdag voor het eerst vanaf Schiphol gevlogen. De F-35's oefenden voor oorlogstijd vanaf Nederlands belangrijkste burgerluchthaven, terwijl de normale passagiers- en vrachtvluchten gewoon doorgingen. Zonder enige overlast, zegt Schiphol, op het "ongelooflijke lawaai" van de straaljagers na.
1 uur geledenVLIELAND (ANP) - Rederijen tonen zich voorzichtig positief over het advies van onderzoeksinstituut MARIN over de maximumsnelheid van watertaxi's op de Waddenzee. Volgens het instituut kunnen watertaxi's daar onder voorwaarden in het donker veilig 40 kilometer per uur varen. Nu geldt een maximumsnelheid van 20 kilometer per uur.
3 uur geleden