
Enige Cambodjaanse oppositiepartij uitgesloten van verkiezingen
PHNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - De Candlelight Party, de enige oppositiepartij in Cambodja, mag niet meedoen aan de verkiezingen op 23 juli. De partij zou niet de juiste papieren hebben ingediend om zich daarvoor te registreren.
De Candlelight Party is een wederopstanding van de Cambodia National Rescue Party (CNRP), ooit de grootste oppositiepartij van het land. Die werd in 2017 door het hooggerechtshof ontbonden in aanloop van de verkiezingen dat jaar, vanwege een vermeende poging tot staatsgreep.
Dat betekent dat de regerende partij, de Cambodjaanse Volkspartij (CPP), nu opnieuw zonder noemenswaardige tegenstand de verkiezingen ingaat. CPP-voorman Hun Sen is al sinds 1985 premier van het land en treedt volgens tegenstanders de laatste jaren steeds autocratischer op.
Vertegenwoordigers van de Candlelight Party zeggen deze week nog naar de Grondwettelijke Raad te stappen om de uitsluiting aan te vechten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij het Bureau of Prisons opdracht heeft gegeven om de beruchte gevangenis Alcatraz in de Baai van San Francisco te herbouwen en te heropenen om "Amerika's meest meedogenloze en gewelddadige criminelen te huisvesten".
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het uitbesteden van asielprocedures naar landen buiten de EU is theoretisch mogelijk, maar in de praktijk lastig uit te voeren. Dat blijkt uit een evaluatie door het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie overwoog drie opties voor de derdelandenbenadering: het Rwanda-model, een Albanië-model en een Away-model.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.
11 uur geleden