Enige Cambodjaanse oppositiepartij uitgesloten van verkiezingen
PHNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - De Candlelight Party, de enige oppositiepartij in Cambodja, mag niet meedoen aan de verkiezingen op 23 juli. De partij zou niet de juiste papieren hebben ingediend om zich daarvoor te registreren.
De Candlelight Party is een wederopstanding van de Cambodia National Rescue Party (CNRP), ooit de grootste oppositiepartij van het land. Die werd in 2017 door het hooggerechtshof ontbonden in aanloop van de verkiezingen dat jaar, vanwege een vermeende poging tot staatsgreep.
Dat betekent dat de regerende partij, de Cambodjaanse Volkspartij (CPP), nu opnieuw zonder noemenswaardige tegenstand de verkiezingen ingaat. CPP-voorman Hun Sen is al sinds 1985 premier van het land en treedt volgens tegenstanders de laatste jaren steeds autocratischer op.
Vertegenwoordigers van de Candlelight Party zeggen deze week nog naar de Grondwettelijke Raad te stappen om de uitsluiting aan te vechten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
1 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
3 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
4 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
4 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
7 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
7 uur geleden