Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelsman Parsons volgt Wiegman op als bondscoach voetbalsters

Engelsman Parsons volgt Wiegman op als bondscoach voetbalsters

ZEIST (ANP) - De Engelsman Mark Parsons volgt Sarina Wiegman na de Olympische Spelen op als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De 34-jarige Parsons, die ook de Amerikaanse nationaliteit heeft, ondertekent een contract tot en met het WK van 2023 bij de KNVB.

Wiegman neemt komende zomer op de Spelen afscheid van de 'Leeuwinnen' en gaat daarna als bondscoach van Engeland aan de slag. Ze neemt haar assistent Arjan Veurink mee.

Parsons is nu trainer van de Amerikaanse club Portland Thorns. Hij blijft die functie tot het einde van het seizoen in de VS, medio november, combineren met zijn nieuwe baan als bondscoach van Oranje. Parsons krijgt Jessica Torny als assistent naast zich. De 40-jarige Torny is nu coach van Oranje onder 19. De voetbalsters beginnen na de Spelen aan de kwalificatie voor het WK van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. Parsons debuteert op 17 september tegen Tsjechië.

Eerste deelname

Wiegman (51) kondigde in augustus vorig jaar aan dat ze na de Spelen stopt. Onder leiding van de oud-topvoetbalster won Nederland het EK van 2017 in eigen land. Bij het WK van 2019 in Frankrijk haalde Oranje de finale, waarin het verloor van de Verenigde Staten (0-2). De vrouwen verzekerden zich op de mondiale eindronde van hun eerste deelname aan het olympische voetbaltoernooi.

De zoektocht van de KNVB naar een opvolger van Wiegman duurde lang. Directeur Jan Dirk van der Zee zei eind vorig jaar dat de KNVB een "Sarina-plus" zoekt. "Iemand die Sarina kan overtreffen." Een vrouw of een man, een Nederlander of een buitenlander; daar wilde Van der Zee altijd weinig over loslaten.

Duidelijkheid

De internationals van Oranje lieten de laatste maanden steeds nadrukkelijker blijken dat ze de zoektocht naar een nieuwe bondscoach wel erg lang vonden duren. Ze wilden graag ruim voor de Spelen duidelijkheid hebben. Twee maanden voor de start van het toernooi presenteert de KNVB met Parsons een buitenlandse man als opvolger van Wiegman, die in 2017 en 2020 werd gekozen tot beste coach ter wereld van een vrouwenploeg.

Naast Wiegman hebben slechts drie andere Nederlandse vrouwen het hoogste trainersdiploma: Vera Pauw, Hesterine de Reus en Torny. Die laatste gaat nu als assistent van Parsons ervaring opdoen op het hoogste niveau. "Jessica is behalve een zeer talentvolle coach ook een echte exponent van het vrouwenvoetbal in Nederland en heeft dus die noodzakelijke feeling met het vrouwenvoetbal in haar bagage", zegt Nico-Jan Hoogma, directeur Topvoetbal bij de KNVB. "Plus, door haar rol als coach van de jeugdselecties heeft zij als geen ander zicht op het talent dat in Nederland rondloopt en daarmee de aankomende generatie Leeuwinnen. In dat opzicht vult ze dus ook Mark weer heel goed aan. Het is best wel luxe als je zo iemand in eigen gelederen hebt, dus die keus was snel gemaakt."

Meer uit Sport

De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

2 uur geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

2 uur geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

4 uur geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

5 uur geleden
Zilver voor judoka Spijkers op Grand Prix van Zagreb

ZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.

6 uur geleden
Littler houdt Noppert uit finale Grand Slam of Darts

WOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.

8 uur geleden
Brand geeft met zege in veldrit Hamme mijlpaal extra glans

HAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.

9 uur geleden