Engelsman Parsons volgt Wiegman op als bondscoach voetbalsters
ZEIST (ANP) - De Engelsman Mark Parsons volgt Sarina Wiegman na de Olympische Spelen op als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De 34-jarige Parsons, die ook de Amerikaanse nationaliteit heeft, ondertekent een contract tot en met het WK van 2023 bij de KNVB.
Wiegman neemt komende zomer op de Spelen afscheid van de 'Leeuwinnen' en gaat daarna als bondscoach van Engeland aan de slag. Ze neemt haar assistent Arjan Veurink mee.
Parsons is nu trainer van de Amerikaanse club Portland Thorns. Hij blijft die functie tot het einde van het seizoen in de VS, medio november, combineren met zijn nieuwe baan als bondscoach van Oranje. Parsons krijgt Jessica Torny als assistent naast zich. De 40-jarige Torny is nu coach van Oranje onder 19. De voetbalsters beginnen na de Spelen aan de kwalificatie voor het WK van 2023 in Australiƫ en Nieuw-Zeeland. Parsons debuteert op 17 september tegen Tsjechiƫ.
Eerste deelname
Wiegman (51) kondigde in augustus vorig jaar aan dat ze na de Spelen stopt. Onder leiding van de oud-topvoetbalster won Nederland het EK van 2017 in eigen land. Bij het WK van 2019 in Frankrijk haalde Oranje de finale, waarin het verloor van de Verenigde Staten (0-2). De vrouwen verzekerden zich op de mondiale eindronde van hun eerste deelname aan het olympische voetbaltoernooi.
De zoektocht van de KNVB naar een opvolger van Wiegman duurde lang. Directeur Jan Dirk van der Zee zei eind vorig jaar dat de KNVB een "Sarina-plus" zoekt. "Iemand die Sarina kan overtreffen." Een vrouw of een man, een Nederlander of een buitenlander; daar wilde Van der Zee altijd weinig over loslaten.
Duidelijkheid
De internationals van Oranje lieten de laatste maanden steeds nadrukkelijker blijken dat ze de zoektocht naar een nieuwe bondscoach wel erg lang vonden duren. Ze wilden graag ruim voor de Spelen duidelijkheid hebben. Twee maanden voor de start van het toernooi presenteert de KNVB met Parsons een buitenlandse man als opvolger van Wiegman, die in 2017 en 2020 werd gekozen tot beste coach ter wereld van een vrouwenploeg.
Naast Wiegman hebben slechts drie andere Nederlandse vrouwen het hoogste trainersdiploma: Vera Pauw, Hesterine de Reus en Torny. Die laatste gaat nu als assistent van Parsons ervaring opdoen op het hoogste niveau. "Jessica is behalve een zeer talentvolle coach ook een echte exponent van het vrouwenvoetbal in Nederland en heeft dus die noodzakelijke feeling met het vrouwenvoetbal in haar bagage", zegt Nico-Jan Hoogma, directeur Topvoetbal bij de KNVB. "Plus, door haar rol als coach van de jeugdselecties heeft zij als geen ander zicht op het talent dat in Nederland rondloopt en daarmee de aankomende generatie Leeuwinnen. In dat opzicht vult ze dus ook Mark weer heel goed aan. Het is best wel luxe als je zo iemand in eigen gelederen hebt, dus die keus was snel gemaakt."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australiƫ in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
17 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
17 uur geleden