Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelsman Pardew nieuwe trainer ADO Den Haag

Engelsman Pardew nieuwe trainer ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de Engelsman Alan Pardew aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Pardew ondertekende een contract tot het einde van dit seizoen bij de club die in de eredivisie op de zeventiende plaats staat. Hij neemt zijn 50-jarige landgenoot Chris Powell als assistent mee. Vijfvoudig international Powell maakt ook deel uit van de staf van de Engelse bondscoach Gareth Southgate. Het duo wordt volgende week donderdag (2 januari) gepresenteerd in Den Haag.

Pardew werkte in Engeland als trainer bij onder meer West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Hij volgt de opgestapte Fons Groenendijk op bij ADO. Assistent Dirk Heesen fungeerde de afgelopen weken als interim-hoofdtrainer. Hij gaat onder Pardew weer verder als assistent.

De Engelsman zat sinds zijn vertrek in april 2018 bij West Bromwich zonder club. Hij bood zich zelf aan bij ADO. "Het is een mooie en warme club, waar alles begint met werklust en passie", zegt Pardew. "De ploeg zit in een moeilijke periode, maar we gaan er alles aan doen om het tij te keren."

Goede staat van dienst

Algemeen directeur Mohammed Hamdi, die eerder Maurice Steijn polste voor een terugkeer naar Den Haag, ziet in de eigenzinnige Engelsman de juiste trainer om ADO in de eredivisie te houden. "Hij beschikt over veel ervaring en dat is belangrijk in de huidige situatie."

De Engelsman heeft een flinke staat van dienst opgebouwd. Pardew leidde West Ham in 2005 naar de Premier League en een jaar later naar de finale van de FA Cup. In het seizoen 2011-2012 eindigde Pardew met Newcastle United op de vijfde plek in de Premier League. Hij werd zelfs gekozen tot beste manager van de competitie. Pardew raakte echter ook al een paar keer in opspraak. Zo gaf hij in 2014 een kopstoot aan een speler van Hull City. Het leverde hem een schorsing van zeven wedstrijden op. Pardew verloor in 2016 met Crystal Palace ook zijn derde FA Cupfinale.

Meer uit Voetbal

Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

2 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

5 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

13 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

15 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

15 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

16 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

16 uur geleden