Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelsman Pardew nieuwe trainer ADO Den Haag

Engelsman Pardew nieuwe trainer ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de Engelsman Alan Pardew aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Pardew ondertekende een contract tot het einde van dit seizoen bij de club die in de eredivisie op de zeventiende plaats staat. Hij neemt zijn 50-jarige landgenoot Chris Powell als assistent mee. Vijfvoudig international Powell maakt ook deel uit van de staf van de Engelse bondscoach Gareth Southgate. Het duo wordt volgende week donderdag (2 januari) gepresenteerd in Den Haag.

Pardew werkte in Engeland als trainer bij onder meer West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Hij volgt de opgestapte Fons Groenendijk op bij ADO. Assistent Dirk Heesen fungeerde de afgelopen weken als interim-hoofdtrainer. Hij gaat onder Pardew weer verder als assistent.

De Engelsman zat sinds zijn vertrek in april 2018 bij West Bromwich zonder club. Hij bood zich zelf aan bij ADO. "Het is een mooie en warme club, waar alles begint met werklust en passie", zegt Pardew. "De ploeg zit in een moeilijke periode, maar we gaan er alles aan doen om het tij te keren."

Goede staat van dienst

Algemeen directeur Mohammed Hamdi, die eerder Maurice Steijn polste voor een terugkeer naar Den Haag, ziet in de eigenzinnige Engelsman de juiste trainer om ADO in de eredivisie te houden. "Hij beschikt over veel ervaring en dat is belangrijk in de huidige situatie."

De Engelsman heeft een flinke staat van dienst opgebouwd. Pardew leidde West Ham in 2005 naar de Premier League en een jaar later naar de finale van de FA Cup. In het seizoen 2011-2012 eindigde Pardew met Newcastle United op de vijfde plek in de Premier League. Hij werd zelfs gekozen tot beste manager van de competitie. Pardew raakte echter ook al een paar keer in opspraak. Zo gaf hij in 2014 een kopstoot aan een speler van Hull City. Het leverde hem een schorsing van zeven wedstrijden op. Pardew verloor in 2016 met Crystal Palace ook zijn derde FA Cupfinale.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

1 uur geleden
Go Ahead laat fans restant gestaakt duel in supportershome kijken

DEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.

5 uur geleden
NAC Breda ontslaat Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.

5 uur geleden
Ook Belgische voetbalbond zegt vertrouwen op in Infantino

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.

8 uur geleden
FC Barcelona neemt extra maatregelen voor thuisduel met Feyenoord

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.

9 uur geleden
Media: Feyenoord niet akkoord over recordtransfer van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.

21 uur geleden
Arsenal komt met zege op Chelsea naast Manchester City

LONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.

22 uur geleden