Engelsman Pardew nieuwe trainer ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de Engelsman Alan Pardew aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Pardew ondertekende een contract tot het einde van dit seizoen bij de club die in de eredivisie op de zeventiende plaats staat. Hij neemt zijn 50-jarige landgenoot Chris Powell als assistent mee. Vijfvoudig international Powell maakt ook deel uit van de staf van de Engelse bondscoach Gareth Southgate. Het duo wordt volgende week donderdag (2 januari) gepresenteerd in Den Haag.
Pardew werkte in Engeland als trainer bij onder meer West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Hij volgt de opgestapte Fons Groenendijk op bij ADO. Assistent Dirk Heesen fungeerde de afgelopen weken als interim-hoofdtrainer. Hij gaat onder Pardew weer verder als assistent.
De Engelsman zat sinds zijn vertrek in april 2018 bij West Bromwich zonder club. Hij bood zich zelf aan bij ADO. "Het is een mooie en warme club, waar alles begint met werklust en passie", zegt Pardew. "De ploeg zit in een moeilijke periode, maar we gaan er alles aan doen om het tij te keren."
Goede staat van dienst
Algemeen directeur Mohammed Hamdi, die eerder Maurice Steijn polste voor een terugkeer naar Den Haag, ziet in de eigenzinnige Engelsman de juiste trainer om ADO in de eredivisie te houden. "Hij beschikt over veel ervaring en dat is belangrijk in de huidige situatie."
De Engelsman heeft een flinke staat van dienst opgebouwd. Pardew leidde West Ham in 2005 naar de Premier League en een jaar later naar de finale van de FA Cup. In het seizoen 2011-2012 eindigde Pardew met Newcastle United op de vijfde plek in de Premier League. Hij werd zelfs gekozen tot beste manager van de competitie. Pardew raakte echter ook al een paar keer in opspraak. Zo gaf hij in 2014 een kopstoot aan een speler van Hull City. Het leverde hem een schorsing van zeven wedstrijden op. Pardew verloor in 2016 met Crystal Palace ook zijn derde FA Cupfinale.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
5 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.
7 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.
7 uur geleden