Engelsman Pardew nieuwe trainer ADO Den Haag
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de Engelsman Alan Pardew aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Pardew ondertekende een contract tot het einde van dit seizoen bij de club die in de eredivisie op de zeventiende plaats staat. Hij neemt zijn 50-jarige landgenoot Chris Powell als assistent mee. Vijfvoudig international Powell maakt ook deel uit van de staf van de Engelse bondscoach Gareth Southgate. Het duo wordt volgende week donderdag (2 januari) gepresenteerd in Den Haag.
Pardew werkte in Engeland als trainer bij onder meer West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Hij volgt de opgestapte Fons Groenendijk op bij ADO. Assistent Dirk Heesen fungeerde de afgelopen weken als interim-hoofdtrainer. Hij gaat onder Pardew weer verder als assistent.
De Engelsman zat sinds zijn vertrek in april 2018 bij West Bromwich zonder club. Hij bood zich zelf aan bij ADO. "Het is een mooie en warme club, waar alles begint met werklust en passie", zegt Pardew. "De ploeg zit in een moeilijke periode, maar we gaan er alles aan doen om het tij te keren."
Goede staat van dienst
Algemeen directeur Mohammed Hamdi, die eerder Maurice Steijn polste voor een terugkeer naar Den Haag, ziet in de eigenzinnige Engelsman de juiste trainer om ADO in de eredivisie te houden. "Hij beschikt over veel ervaring en dat is belangrijk in de huidige situatie."
De Engelsman heeft een flinke staat van dienst opgebouwd. Pardew leidde West Ham in 2005 naar de Premier League en een jaar later naar de finale van de FA Cup. In het seizoen 2011-2012 eindigde Pardew met Newcastle United op de vijfde plek in de Premier League. Hij werd zelfs gekozen tot beste manager van de competitie. Pardew raakte echter ook al een paar keer in opspraak. Zo gaf hij in 2014 een kopstoot aan een speler van Hull City. Het leverde hem een schorsing van zeven wedstrijden op. Pardew verloor in 2016 met Crystal Palace ook zijn derde FA Cupfinale.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
52 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
56 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft voor de achtste wedstrijd op rij niet gewonnen. Op het eigen Old Trafford verloor de ploeg van trainer Michael Carrick met 3-0 van Bournemouth. Justin Kluivert was met een assist belangrijk voor zijn club.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zondag met 2-0 gewonnen van de nummer 3 van de Premier League, Brighton & Hove Albion. Door de overwinning is Liverpool opgeklommen naar de vierde plaats met 15 punten en is het Brighton tot op 1 punt genaderd. Koplopers Manchester City en Arsenal hebben 21 punten. In de volgende speelronde speelt Liverpool tegen Arsenal, en Brighton tegen Manchester City.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst kan leven met het gelijkspel van zijn Feyenoord tegen PSV (1-1). "Ik ben blij dat we hier met een puntje vertrekken", zei hij. "Dit is een goed resultaat voor ons."
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft drie dagen na de Europese uitzege bij Dinamo Zagreb (2-4) in de Eredivisie gelijkgespeeld tegen FC Groningen. NEC kwam in eigen huis op een achterstand van 2-0, maar wist deze na rust weg te werken: 2-2.
1 uur geleden