Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelsman Pardew nieuwe trainer ADO Den Haag

Engelsman Pardew nieuwe trainer ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de Engelsman Alan Pardew aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Pardew ondertekende een contract tot het einde van dit seizoen bij de club die in de eredivisie op de zeventiende plaats staat. Hij neemt zijn 50-jarige landgenoot Chris Powell als assistent mee. Vijfvoudig international Powell maakt ook deel uit van de staf van de Engelse bondscoach Gareth Southgate. Het duo wordt volgende week donderdag (2 januari) gepresenteerd in Den Haag.

Pardew werkte in Engeland als trainer bij onder meer West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Hij volgt de opgestapte Fons Groenendijk op bij ADO. Assistent Dirk Heesen fungeerde de afgelopen weken als interim-hoofdtrainer. Hij gaat onder Pardew weer verder als assistent.

De Engelsman zat sinds zijn vertrek in april 2018 bij West Bromwich zonder club. Hij bood zich zelf aan bij ADO. "Het is een mooie en warme club, waar alles begint met werklust en passie", zegt Pardew. "De ploeg zit in een moeilijke periode, maar we gaan er alles aan doen om het tij te keren."

Goede staat van dienst

Algemeen directeur Mohammed Hamdi, die eerder Maurice Steijn polste voor een terugkeer naar Den Haag, ziet in de eigenzinnige Engelsman de juiste trainer om ADO in de eredivisie te houden. "Hij beschikt over veel ervaring en dat is belangrijk in de huidige situatie."

De Engelsman heeft een flinke staat van dienst opgebouwd. Pardew leidde West Ham in 2005 naar de Premier League en een jaar later naar de finale van de FA Cup. In het seizoen 2011-2012 eindigde Pardew met Newcastle United op de vijfde plek in de Premier League. Hij werd zelfs gekozen tot beste manager van de competitie. Pardew raakte echter ook al een paar keer in opspraak. Zo gaf hij in 2014 een kopstoot aan een speler van Hull City. Het leverde hem een schorsing van zeven wedstrijden op. Pardew verloor in 2016 met Crystal Palace ook zijn derde FA Cupfinale.

Meer uit Voetbal

Oud-international Jerry de Jong (61), vader van Nigel, overleden

ZEIST (ANP) - Voormalig Oranje-international Jerry de Jong is op 61-jarige leeftijd overleden, meldt de KNVB. De vader van oud-middenvelder Nigel de Jong, nu directeur topvoetbal bij de voetbalbond, speelde in 1990 en 1991 in totaal drie interlands.

1 uur geleden
Doelman Verbruggen voelde zich machteloos bij Japanse doelpunten

ARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen hield een gefrustreerd gevoel over aan de openingswedstrijd van het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap tegen Japan. De doelman kreeg in het Dallas Stadium in Arlington weinig te doen, maar moest wel twee treffers incasseren: 2-2.

3 uur geleden
Oranje-opponent Zweden op WK met ruime cijfers langs Tunesië

MONTERREY (ANP) - Zweden begint zaterdag met een goed gevoel aan de ontmoeting met het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap voetbal. De Scandinaviërs, die zich ternauwernood voor het toernooi wisten te plaatsen, versloegen Tunesië in Monterrey met ruime cijfers: 5-1. Zweden gaat daarmee aan de leiding in groep F, voor Japan en Nederland, die eerder op zondag in het Dallas Stadium met 2-2 gelijkspeelden.

4 uur geleden
Japanse coach prijst zijn spelers na gelijkspel tegen Oranje

DALLAS (ANP) - Bondscoach Hajime Moriyasu overlaadde zijn spelers van Japan met complimenten na het gelijkspel in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen het Nederlands elftal (2-2). "Het is jammer dat we de wedstrijd niet hebben gewonnen", zei hij op een persconferentie in het Dallas Stadium. "Maar ik denk dat dit een goed resultaat voor ons is."

4 uur geleden
Ivoorkust verrast op WK voetbal met overwinning op Ecuador

PHILADELPHIA (ANP) - Ivoorkust heeft in de nacht van zondag op maandag op het WK voetbal met 1-0 van Ecuador gewonnen. Invaller Amad Diallo maakte in de blessuretijd het enige doelpunt van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium. Het was de eerste van een reeks van zes wedstrijden in het stadion dat normaal gesproken het onderkomen is van het American football-team van de Philadelphia Eagles.

6 uur geleden
Bondscoach Koeman staat achter wisselbeleid in duel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman staat achter zijn wisselbeleid in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal met Japan (2-2) op het WK. "Daar heb ik zeker geen spijt van", zei de bondscoach in de perskamer van het Dallas Stadium.

9 uur geleden
Van Hecke houdt flinke wond aan oog over aan duel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Oranje-international Jan Paul van Hecke heeft een flinke wond aan zijn rechteroog overgehouden aan de eerste WK-wedstrijd tegen Japan. De verdediger kwam, na een voorzet vanaf de zijkant, al in de eerste minuut in aanraking met een hoofd van een van de Japanse spelers.

9 uur geleden