Engelsman Bellingham wint prijs voor grootste talent
PARIJS (ANP) - Real Madrid-middenvelder Jude Bellingham heeft de Kopa Trophy voor de meest talentvolle voetballer van Europa van het afgelopen seizoen gewonnen. De 20-jarige Engelsman versloeg in de verkiezing onder anderen Oranje-international Xavi Simons.
Bellingham kreeg de trofee voor zijn optredens bij Borussia Dortmund vorig seizoen. Hij maakte veertien doelpunten in 42 wedstrijden voor de nummer 2 van Duitsland. Met Engeland drong hij door tot de kwartfinales van het WK in Qatar. Hij werd voor zijn prestaties beloond met een transfer naar Real Madrid.
Simons, die vorig seizoen voor PSV uitkwam, was een van de tien genomineerden voor de prijs. In het verleden wonnen Nederlanders Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de verkiezing.
Beste doelman
Later op de avond worden de winnaars van de Gouden Bal (Ballon d'Or) voor de beste spelers en speelsters van het seizoen bekendgemaakt. Voetbalsters Jill Roord en Daphne van Domselaar horen bij de genomineerden op de lijst van het magazine France Football.
De prijs voor de beste doelman van het seizoen ging naar de Argentijn Emiliano Martínez. De keeper van Aston Villa won in Parijs de Lev Yashin-trofee nadat hij zijn land mede had geholpen aan de wereldtitel op het WK in Qatar. Martínez is de opvolger van de Belgische doelman Thibaut Courtois. De trofee is vernoemd naar Lev Yashin, de legendarische Sovjet-Russische doelman die in de jaren vijftig en zestig furore maakte.
Socrates Award
Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior kreeg de Socrates Award voor zijn bijdrage naast het voetbalveld. De Braziliaan kreeg de onderscheiding voor zijn stichting die scholen bouwt in arme gebieden in Brazilië en er investeert in het onderwijs. "Ik ben heel blij dat ik deze prijs heb gekregen en dat ik zo veel mogelijk kinderen in Brazilië kan helpen", zei hij.
Vinícius zei dat hij zich ook zal blijven uitspreken tegen racisme. De spits is zelf in de afgelopen jaren meermaals het slachtoffer van racisme geweest. "Het is heel verdrietig dat we het over racisme moeten hebben tegenwoordig, maar we moeten doorgaan met deze strijd opdat mensen er minder onder lijden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Harry Kane is dinsdagavond gedeeld recordinternational van het Engelse nationale voetbalelftal geworden. Door zijn basisplaats tegen Tsjechië in de Nations League evenaart de spits het record van 125 interlands van doelman Peter Shilton, die tussen 1970 en 1990 voor de 'Three Lions' speelde.
13 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Jong Oranje heeft zichzelf alsnog de kans verschaft om zich te plaatsen voor het EK voetbal van 2027 in Albanië en Servië. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Doetinchem de laatste kwalificatiewedstrijd met 4-0 van Jong Bosnië en Herzegovina en eindigde in de poule als tweede, de plek die rechtgeeft op het spelen van een play-off.
47 minuten geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
4 uur geleden