Engelsman Bellingham wint prijs voor grootste talent
PARIJS (ANP) - Real Madrid-middenvelder Jude Bellingham heeft de Kopa Trophy voor de meest talentvolle voetballer van Europa van het afgelopen seizoen gewonnen. De 20-jarige Engelsman versloeg in de verkiezing onder anderen Oranje-international Xavi Simons.
Bellingham kreeg de trofee voor zijn optredens bij Borussia Dortmund vorig seizoen. Hij maakte veertien doelpunten in 42 wedstrijden voor de nummer 2 van Duitsland. Met Engeland drong hij door tot de kwartfinales van het WK in Qatar. Hij werd voor zijn prestaties beloond met een transfer naar Real Madrid.
Simons, die vorig seizoen voor PSV uitkwam, was een van de tien genomineerden voor de prijs. In het verleden wonnen Nederlanders Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de verkiezing.
Beste doelman
Later op de avond worden de winnaars van de Gouden Bal (Ballon d'Or) voor de beste spelers en speelsters van het seizoen bekendgemaakt. Voetbalsters Jill Roord en Daphne van Domselaar horen bij de genomineerden op de lijst van het magazine France Football.
De prijs voor de beste doelman van het seizoen ging naar de Argentijn Emiliano Martínez. De keeper van Aston Villa won in Parijs de Lev Yashin-trofee nadat hij zijn land mede had geholpen aan de wereldtitel op het WK in Qatar. Martínez is de opvolger van de Belgische doelman Thibaut Courtois. De trofee is vernoemd naar Lev Yashin, de legendarische Sovjet-Russische doelman die in de jaren vijftig en zestig furore maakte.
Socrates Award
Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior kreeg de Socrates Award voor zijn bijdrage naast het voetbalveld. De Braziliaan kreeg de onderscheiding voor zijn stichting die scholen bouwt in arme gebieden in Brazilië en er investeert in het onderwijs. "Ik ben heel blij dat ik deze prijs heb gekregen en dat ik zo veel mogelijk kinderen in Brazilië kan helpen", zei hij.
Vinícius zei dat hij zich ook zal blijven uitspreken tegen racisme. De spits is zelf in de afgelopen jaren meermaals het slachtoffer van racisme geweest. "Het is heel verdrietig dat we het over racisme moeten hebben tegenwoordig, maar we moeten doorgaan met deze strijd opdat mensen er minder onder lijden."
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.
1 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
7 uur geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
20 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
21 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
21 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
1 dag geleden