Engelsman Bellingham wint prijs voor grootste talent
PARIJS (ANP) - Real Madrid-middenvelder Jude Bellingham heeft de Kopa Trophy voor de meest talentvolle voetballer van Europa van het afgelopen seizoen gewonnen. De 20-jarige Engelsman versloeg in de verkiezing onder anderen Oranje-international Xavi Simons.
Bellingham kreeg de trofee voor zijn optredens bij Borussia Dortmund vorig seizoen. Hij maakte veertien doelpunten in 42 wedstrijden voor de nummer 2 van Duitsland. Met Engeland drong hij door tot de kwartfinales van het WK in Qatar. Hij werd voor zijn prestaties beloond met een transfer naar Real Madrid.
Simons, die vorig seizoen voor PSV uitkwam, was een van de tien genomineerden voor de prijs. In het verleden wonnen Nederlanders Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de verkiezing.
Beste doelman
Later op de avond worden de winnaars van de Gouden Bal (Ballon d'Or) voor de beste spelers en speelsters van het seizoen bekendgemaakt. Voetbalsters Jill Roord en Daphne van Domselaar horen bij de genomineerden op de lijst van het magazine France Football.
De prijs voor de beste doelman van het seizoen ging naar de Argentijn Emiliano Martínez. De keeper van Aston Villa won in Parijs de Lev Yashin-trofee nadat hij zijn land mede had geholpen aan de wereldtitel op het WK in Qatar. Martínez is de opvolger van de Belgische doelman Thibaut Courtois. De trofee is vernoemd naar Lev Yashin, de legendarische Sovjet-Russische doelman die in de jaren vijftig en zestig furore maakte.
Socrates Award
Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior kreeg de Socrates Award voor zijn bijdrage naast het voetbalveld. De Braziliaan kreeg de onderscheiding voor zijn stichting die scholen bouwt in arme gebieden in Brazilië en er investeert in het onderwijs. "Ik ben heel blij dat ik deze prijs heb gekregen en dat ik zo veel mogelijk kinderen in Brazilië kan helpen", zei hij.
Vinícius zei dat hij zich ook zal blijven uitspreken tegen racisme. De spits is zelf in de afgelopen jaren meermaals het slachtoffer van racisme geweest. "Het is heel verdrietig dat we het over racisme moeten hebben tegenwoordig, maar we moeten doorgaan met deze strijd opdat mensen er minder onder lijden."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
16 minuten geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
16 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
3 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.
15 uur geleden