Engelsman Bellingham wint prijs voor grootste talent
PARIJS (ANP) - Real Madrid-middenvelder Jude Bellingham heeft de Kopa Trophy voor de meest talentvolle voetballer van Europa van het afgelopen seizoen gewonnen. De 20-jarige Engelsman versloeg in de verkiezing onder anderen Oranje-international Xavi Simons.
Bellingham kreeg de trofee voor zijn optredens bij Borussia Dortmund vorig seizoen. Hij maakte veertien doelpunten in 42 wedstrijden voor de nummer 2 van Duitsland. Met Engeland drong hij door tot de kwartfinales van het WK in Qatar. Hij werd voor zijn prestaties beloond met een transfer naar Real Madrid.
Simons, die vorig seizoen voor PSV uitkwam, was een van de tien genomineerden voor de prijs. In het verleden wonnen Nederlanders Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de verkiezing.
Beste doelman
Later op de avond worden de winnaars van de Gouden Bal (Ballon d'Or) voor de beste spelers en speelsters van het seizoen bekendgemaakt. Voetbalsters Jill Roord en Daphne van Domselaar horen bij de genomineerden op de lijst van het magazine France Football.
De prijs voor de beste doelman van het seizoen ging naar de Argentijn Emiliano Martínez. De keeper van Aston Villa won in Parijs de Lev Yashin-trofee nadat hij zijn land mede had geholpen aan de wereldtitel op het WK in Qatar. Martínez is de opvolger van de Belgische doelman Thibaut Courtois. De trofee is vernoemd naar Lev Yashin, de legendarische Sovjet-Russische doelman die in de jaren vijftig en zestig furore maakte.
Socrates Award
Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior kreeg de Socrates Award voor zijn bijdrage naast het voetbalveld. De Braziliaan kreeg de onderscheiding voor zijn stichting die scholen bouwt in arme gebieden in Brazilië en er investeert in het onderwijs. "Ik ben heel blij dat ik deze prijs heb gekregen en dat ik zo veel mogelijk kinderen in Brazilië kan helpen", zei hij.
Vinícius zei dat hij zich ook zal blijven uitspreken tegen racisme. De spits is zelf in de afgelopen jaren meermaals het slachtoffer van racisme geweest. "Het is heel verdrietig dat we het over racisme moeten hebben tegenwoordig, maar we moeten doorgaan met deze strijd opdat mensen er minder onder lijden."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
12 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
13 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
18 uur geleden