Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelsman Bellingham wint prijs voor grootste talent

Engelsman Bellingham wint prijs voor grootste talent

PARIJS (ANP) - Real Madrid-middenvelder Jude Bellingham heeft de Kopa Trophy voor de meest talentvolle voetballer van Europa van het afgelopen seizoen gewonnen. De 20-jarige Engelsman versloeg in de verkiezing onder anderen Oranje-international Xavi Simons.

Bellingham kreeg de trofee voor zijn optredens bij Borussia Dortmund vorig seizoen. Hij maakte veertien doelpunten in 42 wedstrijden voor de nummer 2 van Duitsland. Met Engeland drong hij door tot de kwartfinales van het WK in Qatar. Hij werd voor zijn prestaties beloond met een transfer naar Real Madrid.

Simons, die vorig seizoen voor PSV uitkwam, was een van de tien genomineerden voor de prijs. In het verleden wonnen Nederlanders Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de verkiezing.

Beste doelman

Later op de avond worden de winnaars van de Gouden Bal (Ballon d'Or) voor de beste spelers en speelsters van het seizoen bekendgemaakt. Voetbalsters Jill Roord en Daphne van Domselaar horen bij de genomineerden op de lijst van het magazine France Football.

De prijs voor de beste doelman van het seizoen ging naar de Argentijn Emiliano Martínez. De keeper van Aston Villa won in Parijs de Lev Yashin-trofee nadat hij zijn land mede had geholpen aan de wereldtitel op het WK in Qatar. Martínez is de opvolger van de Belgische doelman Thibaut Courtois. De trofee is vernoemd naar Lev Yashin, de legendarische Sovjet-Russische doelman die in de jaren vijftig en zestig furore maakte.

Socrates Award

Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior kreeg de Socrates Award voor zijn bijdrage naast het voetbalveld. De Braziliaan kreeg de onderscheiding voor zijn stichting die scholen bouwt in arme gebieden in Brazilië en er investeert in het onderwijs. "Ik ben heel blij dat ik deze prijs heb gekregen en dat ik zo veel mogelijk kinderen in Brazilië kan helpen", zei hij.

Vinícius zei dat hij zich ook zal blijven uitspreken tegen racisme. De spits is zelf in de afgelopen jaren meermaals het slachtoffer van racisme geweest. "Het is heel verdrietig dat we het over racisme moeten hebben tegenwoordig, maar we moeten doorgaan met deze strijd opdat mensen er minder onder lijden."

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

3 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

4 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

5 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

6 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

6 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

6 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

7 uur geleden