Engelsen herstellen zich in Finland van nederlaag tegen Grieken
HELSINKI (ANP) - De Engelse voetbalploeg heeft zich in Helsinki hersteld van de nederlaag van donderdag op Wembley tegen Griekenland. De ploeg van bondscoach Lee Carsley was met 3-1 te sterk voor het nog puntloze Finland in groep B van League 2.
Hoewel de eerste kansjes voor de Finnen waren, kwamen de Engelsen in de achttiende minuut op voorsprong. Het voorwerk was van Angel Gomes, die met een pass door het midden Jack Grealish vrij voor doelman Lukas Hradecky zette. De aanvaller van Manchester City rondde bekwaam af.
Kort na rust moest Hradecky naar de grond om een schot van Cole Palmer te keren. Engeland ontsnapte niet veel later toen Fredrik Jensen verzuimde gelijk te maken. De oud-speler van FC Twente schoot van dichtbij over. Trent Alexander-Arnold verdubbelde een kwartier voor tijd de voorsprong voor Engeland met een geplaatste vrije trap. Declan Rice maakte er niet veel later zelfs 3-0 van, waarna Arttu Hoskonen de Finse toeschouwers in ieder geval één keer liet juichen.
Engeland heeft 9 punten uit vier duels. Griekenland, dat ook 9 punten heeft, kan zondagavond weer afstand nemen als het in Piraeus wint van Ierland.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden