Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelsen herstellen zich in Finland van nederlaag tegen Grieken

Engelsen herstellen zich in Finland van nederlaag tegen Grieken

HELSINKI (ANP) - De Engelse voetbalploeg heeft zich in Helsinki hersteld van de nederlaag van donderdag op Wembley tegen Griekenland. De ploeg van bondscoach Lee Carsley was met 3-1 te sterk voor het nog puntloze Finland in groep B van League 2.

Hoewel de eerste kansjes voor de Finnen waren, kwamen de Engelsen in de achttiende minuut op voorsprong. Het voorwerk was van Angel Gomes, die met een pass door het midden Jack Grealish vrij voor doelman Lukas Hradecky zette. De aanvaller van Manchester City rondde bekwaam af.

Kort na rust moest Hradecky naar de grond om een schot van Cole Palmer te keren. Engeland ontsnapte niet veel later toen Fredrik Jensen verzuimde gelijk te maken. De oud-speler van FC Twente schoot van dichtbij over. Trent Alexander-Arnold verdubbelde een kwartier voor tijd de voorsprong voor Engeland met een geplaatste vrije trap. Declan Rice maakte er niet veel later zelfs 3-0 van, waarna Arttu Hoskonen de Finse toeschouwers in ieder geval één keer liet juichen.

Engeland heeft 9 punten uit vier duels. Griekenland, dat ook 9 punten heeft, kan zondagavond weer afstand nemen als het in Piraeus wint van Ierland.

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

2 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

2 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

2 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

2 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

4 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

4 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

4 uur geleden