Engelsen herstellen zich in Finland van nederlaag tegen Grieken
HELSINKI (ANP) - De Engelse voetbalploeg heeft zich in Helsinki hersteld van de nederlaag van donderdag op Wembley tegen Griekenland. De ploeg van bondscoach Lee Carsley was met 3-1 te sterk voor het nog puntloze Finland in groep B van League 2.
Hoewel de eerste kansjes voor de Finnen waren, kwamen de Engelsen in de achttiende minuut op voorsprong. Het voorwerk was van Angel Gomes, die met een pass door het midden Jack Grealish vrij voor doelman Lukas Hradecky zette. De aanvaller van Manchester City rondde bekwaam af.
Kort na rust moest Hradecky naar de grond om een schot van Cole Palmer te keren. Engeland ontsnapte niet veel later toen Fredrik Jensen verzuimde gelijk te maken. De oud-speler van FC Twente schoot van dichtbij over. Trent Alexander-Arnold verdubbelde een kwartier voor tijd de voorsprong voor Engeland met een geplaatste vrije trap. Declan Rice maakte er niet veel later zelfs 3-0 van, waarna Arttu Hoskonen de Finse toeschouwers in ieder geval één keer liet juichen.
Engeland heeft 9 punten uit vier duels. Griekenland, dat ook 9 punten heeft, kan zondagavond weer afstand nemen als het in Piraeus wint van Ierland.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
2 minuten geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
7 uur geleden