Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalsters al achttien jaar ongeslagen in eigen land

Engelse voetbalsters al achttien jaar ongeslagen in eigen land

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland leunen in het cruciale Nations League-duel met Oranje op een zeer lange reeks thuiswedstrijden zonder nederlaag. In 2005 verloren de 'Lionesses' voor het laatst een officieel duel in eigen land, op het EK tegen Zweden (0-1). Daarna wonnen de Engelsen 43 officiële thuisduels en speelden 7 keer gelijk.

Op Wembley, waar vanaf 20.45 uur zeker 75.000 fans zullen proberen de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman naar een broodnodige zege te schreeuwen, won de regerend Europees kampioen de laatste vier duels. Duitsland was in 2019 in een oefenduel de laatste die met een zege vertrok van Wembley.

Er zaten telkens 90.000 fans op de tribunes toen de Engelsen in het iconische stadion wonnen van Duitsland (EK-finale 2022), toenmalig wereldkampioen Verenigde Staten (oefenwedstrijd in 2022) en Brazilië (Finalissima-toernooi dit jaar). Het duel met Oranje wordt de tiende keer dat de verliezend WK-finalist op Wembley speelt.

Verrassen

Maar als Oranje een keer een goede kans heeft om te verrassen, is het wel nu. Onder leiding van Wiegman verloor Engeland drie van de laatste vijf duels, waaronder het eerste onderlinge Nations League-duel van september in Utrecht (2-1). In augustus was Spanje te sterk in de finale van het WK. Eind oktober volgde een verrassende nederlaag in en tegen België. Tussendoor werd op eigen veld wel gewonnen van Schotland en België.

Engeland moet vrijdagavond van Oranje winnen om kans te houden op de Olympische Spelen. Nederland leidt de groep met 9 punten, Engeland staat derde met 6 punten. Alleen de groepswinnaar kan zich nog plaatsen voor 'Parijs 2024'.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

2 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

4 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

6 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

6 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

7 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

8 uur geleden