Engelse voetbalster Carter racistisch bejegend tijdens EK
LONDEN (ANP) - Engels international Jessica Carter (27) laat via Instagram weten dat ze tijdens het EK voetbal in Zwitserland via sociale media racistisch wordt bejegend. "Elke fan heeft recht op zijn mening over een resultaat of een optreden, maar het is niet goed om iemands verschijning of ras aan te vallen", zo schreef Carter op haar eigen account.
De 27-jarige voetbalster van het Amerikaanse Gotham FC krijgt steun van de Engelse bond, de staf, bondscoach Sarina Wiegman en haar teamgenoten. "Wij staan achter Jess en alle spelers van de 'Lionesses' die in het verleden en de toekomst te lijden hebben onder racisme", staat in een verklaring te lezen. "Uitkomen voor ons land is de grootste eer. Het is niet goed dat sommigen van ons anders behandeld worden dan anderen vanwege hun huidskleur."
De Engelse bond gaat in overleg met de politie om te bezien hoe de daders opgespoord en gestraft kunnen worden.
Carter wist zich met Engeland te plaatsen voor de halve finale van het EK. Italië is de tegenstander.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
7 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
17 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
22 uur geleden