Engelse voetbalstadions na 2 december in beperkte mate open
LONDEN (ANP/RTR) - In Engeland zal vanaf 2 december na het einde van de nationale lockdown in beperkte mate weer publiek welkom zijn bij sportwedstrijden en andere live-evenementen.
In gebieden met het laagste risico mogen in de buitenlucht maximaal 4000 bezoekers worden toegelaten bij onder meer voetbalwedstrijden. Daarbij blijft onderling de veilige afstand van 1,5 meter van kracht. Sportcomplexen mogen sowieso onder de nieuwe regelgeving maar maximaal de helft van de beschikbare bezoekerscapaciteit vrijgeven.
In regio's met een gemiddeld risicoprofiel kunnen maximaal 2000 toeschouwers aanwezig zijn bij sportevenementen in de openlucht. Sportaccommodaties in gebieden met een hoog coronarisico blijven vooralsnog gesloten voor publiek. Voor indoorwedstrijden geldt in de eerste twee risicogebieden een plafond van 1000 bezoekers.
Sinds de invoering van de eerste landelijke lockdown in maart worden in Engeland toeschouwers geweerd bij sportwedstrijden, op een paar uitzonderingen na. De voetbalstadions in onder meer de Premier League zijn tot dusver ook leeg gebleven. De huidige lockdown ging op 5 november in.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.
3 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.
49 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman geeft Brian Brobbey in de groepswedstrijd tegen Zweden een basisplaats, omdat hij verwacht dat de ruimtes net als zondag tegen Japan klein zullen zijn. "We moeten aanvallend meer brengen en de ruimtes zullen weer klein zijn. Aan hem heb je dan meer als aanspeelpunt dan Donyell Malen. Donyell zal nu vanaf de rechterflank naar binnen komen, waardoor Denzel Dumfries ook weer hogerop kan spelen", legde Koeman uit aan de NOS.
3 uur geleden