Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetballers zien nadeel aan salarisverlaging

Engelse voetballers zien nadeel aan salarisverlaging

LONDEN (ANP) - De voetballers uit de Engelse Premier League willen graag een financiële bijdrage leveren aan de strijd tegen het coronavirus, maar niet op de manier zoals door hun clubs wordt voorgesteld. Volgens de spelersvakbond PFA betekent salarisverlaging ook dat er minder belastinggeld in de schatkist komt.

"De voorgestelde salarisverlaging van 30 procent betekent dat er 500 miljoen pond minder wordt betaald, maar ook dat er daardoor 200 miljoen pond minder aan belastinggeld binnenkomt", aldus de PFA. "Welk effect heeft dit op de nationale gezondheidszorg?"

De gesprekken tussen enerzijds de PFA en anderzijds de organisatoren van de Premier League en de Football League, de drie profniveaus onder de hoogste divisie, lopen al dagenlang. Ook zaterdag werd geen akkoord bereikt.

Belastinggeld

De Britse minister van Volksgezondheid, Matt Hancock, riep de spelers op om genoegen te nemen met minder salaris. De clubs uit de Premier League spraken vrijdag af om hun spelers te vragen gedurende één jaar een collectief salarisoffer van 30 procent te doen. Volgens de PFA is echter geen rekening gehouden met de consequenties daarvan. De vakbond berekende dat er in dat geval omgerekend bijna 230 miljoen euro minder aan belastinggeld binnen komt.

De twintig clubs uit de Premier League besloten vrijdag 20 miljoen pond (ruim 22 miljoen euro) te doneren aan de nationale gezondheidszorg. "Dat bedrag is mooi, maar we vinden dat het veel meer had kunnen zijn", aldus de PFA.

De vakbond benadrukt dat de spelers uit de rijkste competitie ter wereld echt wel een aandeel willen leveren. "Alle spelers uit de Premier League willen, en zullen, een significante financiële bijdrage doen in deze ongekende tijden. Het heeft alleen wat tijd nodig om tot een collectief plan te komen."

Meer uit Voetbal

Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

8 minuten geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

1 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

6 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

18 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

18 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

19 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

19 uur geleden