Engelse voetballers zien nadeel aan salarisverlaging
LONDEN (ANP) - De voetballers uit de Engelse Premier League willen graag een financiële bijdrage leveren aan de strijd tegen het coronavirus, maar niet op de manier zoals door hun clubs wordt voorgesteld. Volgens de spelersvakbond PFA betekent salarisverlaging ook dat er minder belastinggeld in de schatkist komt.
"De voorgestelde salarisverlaging van 30 procent betekent dat er 500 miljoen pond minder wordt betaald, maar ook dat er daardoor 200 miljoen pond minder aan belastinggeld binnenkomt", aldus de PFA. "Welk effect heeft dit op de nationale gezondheidszorg?"
De gesprekken tussen enerzijds de PFA en anderzijds de organisatoren van de Premier League en de Football League, de drie profniveaus onder de hoogste divisie, lopen al dagenlang. Ook zaterdag werd geen akkoord bereikt.
Belastinggeld
De Britse minister van Volksgezondheid, Matt Hancock, riep de spelers op om genoegen te nemen met minder salaris. De clubs uit de Premier League spraken vrijdag af om hun spelers te vragen gedurende één jaar een collectief salarisoffer van 30 procent te doen. Volgens de PFA is echter geen rekening gehouden met de consequenties daarvan. De vakbond berekende dat er in dat geval omgerekend bijna 230 miljoen euro minder aan belastinggeld binnen komt.
De twintig clubs uit de Premier League besloten vrijdag 20 miljoen pond (ruim 22 miljoen euro) te doneren aan de nationale gezondheidszorg. "Dat bedrag is mooi, maar we vinden dat het veel meer had kunnen zijn", aldus de PFA.
De vakbond benadrukt dat de spelers uit de rijkste competitie ter wereld echt wel een aandeel willen leveren. "Alle spelers uit de Premier League willen, en zullen, een significante financiële bijdrage doen in deze ongekende tijden. Het heeft alleen wat tijd nodig om tot een collectief plan te komen."
Meer uit Voetbal
WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
30 minuten geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
52 minuten geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
1 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
2 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
5 uur geleden